Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wady i zalety 3.0 TDI V6


Wojto

Rekomendowane odpowiedzi

olej masz tylko w napinaczu, u mnie chodził poprawnie wymieniałem go dla świętego spokoju, nie był drogi.

Generalnie auto było świeżo po gwarancji ale dobra wola na sam nastawnik wychodziła drożej niż wszystko u mechanika z robotą, do tego ASO chciało dać stare uszczelki.. . Z autem było wszystko ok puki nie trafiło na serwis do ASO, do tego czasu ciągle nowe kwiatki.

Znajomy z centrum VW (jedna z większych w kraju) ostrzeg że części w ASO spoko.. ale na robotę niczego nie oddawać.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to jest z tymi klapami ? Jak je usuniemy to będzie to ostra rzeźba i rozwiązanie na 5 minut z 4 kosztownymi konsekwencjami czy też rozwiązanie problemu ? Takie usunięcie klap to koszt w granicach 500zł, jak wygląda wymiana ich tylko ASO czy można dostać gdzieś taniej nie tylko używki ? Z góry dzięki za odpowiedzi na pytania, aktualnie mam 1.8T BFB z LPG i jest rewelacyjny, ale robię 30tys rocznie i w tym tempie za 2-3 lata dobije do 300k, więc myślę nad zmianą na B8 3.0 tdi póki jeszcze moje B7 ma jeszcze dobrą cenę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zestaw naprawczy i wymień. Koszt 300 zł. Jak usniesz to dół gorszy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kup zestaw naprawczy i wymień. Koszt 300 zł. Jak usniesz to dół gorszy niestety.
chętnie zobaczę pomiary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udowodnij swoją tezę, czego nie rozumiesz ?

BTW: klapy można ogarnąć samemu, żadna filozofia ale ktoś je musi wywalić z ECU. Generalnie jak auto latało z butem to problemu klap nie powinno być.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-kolektor-ssacy-audi-2-7-3-0-tdi-i6645429670.html

Wymienisz. Jeśli nie masz luzow po adaptacji powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak usniesz to dół gorszy niestety.
o tym pisałem. Poproszę wykresy z hamowani, logi cokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i mieć nie będę. Ale moment się przesuwa niestety i spada od dołu. Po to są klapy żeby poprawić warunki spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz dowodów to na jakiej podstawie twierdzisz że moment się przesuwa czy też spada w dól ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proces o którym pisałeś powoduje zmniejszenie produkcji sadzy

Na forum BMW były kreski i różnic nie było, znajomy mierzył w CCWA różnicy nie było ale przy gaszeniu robił to z mniejsza "gracją".

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...