Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokowanie hamulca w przednim lewym kole


NoJA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie delikatnie trzyma mi hamulec w lewym przednim kole :/

Rozebrałem zacisk okazało sie że guma na tłoczku jest pęknięta i widać na nim rdze wiem obstawiam że to jest przyczyną.

Nie miałem zestawu naprawczego wiec złożyłem wszystko czyszcząc i smarując prowadnice klocków co jak można się było spodziewać nic nie dało :D

Kupiłem już zestaw naprawczy ale przed rozebraniem znów zacisku chciał bym się dowiedzieć jak wyciąga się tłoczek ?

Nigdy tego nie robiłem znalazłem jakiś filmik na YouTube gdzie ktoś wyciąga tylny pompując hamulcem tak samo jest z przednim w a4 b6 ??

Proszę o jakaś porade jutro chciałbym się za to zabrać no chyba że jest to nie wykonalne w domowych warunkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tłoczek jest mocno skorodowany to tylko wymiana na nowy, chyba ze go wypolerujesz na lusterko kończąc na papierze 2000 i nie bedzie wżerów to mozesz go założyć, inaczej może przeciekać

chyba że kupiłeś zestaw naprawczy z tłoczkiem :)

nasmaruj tłoczek przed montażem ,,smarem do tłoczków hamulcowych" ja używam ATE BREMSZYLINDER

jak zdemontujesz zacisk to tłoczek najprosciej wypchnać sprezonym powietrzem tylko uważaj na palce,a jak jeszcze zamontowany zacisk to podłóż deseczke miedzy zacisk a tłoczek i naciskaj delikatnie pedał hamulca tak zeby ci całkiem nie wyskoczył

Edytowane przez damian81Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...