Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpnięcie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu


86cichytomek

Rekomendowane odpowiedzi

Co powoduje szarpniecie zawieszeniem po podaniu nagle gazu bądz przy naglym puszczeniu gazu?


Czy nikt sie nie zna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużyte poduszki silnika wywołują taki efekt szarpania całym samochodem

Też mam coś takiego tylko bardziej po puszczeniu nagle gazu. Poduszki wszystkie wymieniłem i nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostają luzy na wahaczach szczególnie dolnych lub nie dokręcone sanki pod silnikiem
na górnych wahaczach często słychać pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prawdopodobne, że to mogą być zużyte przeguby wewnętrzne. Wahacze nie mają wiele do szarpnięcia przy dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem przy dodawaniu/odejmowaniu gazu wyczuwam luz i przy hamowaniu dźwiek jakby metaliczny ale tylko przy pierwszym wciśnięciu hamulca tak jakby całe zawieszenie i silnik cofały się minimalnie do tylu i pozostawały w takiej pozycji a jak dodam gazu to znowu całość pójdzie lekko do przodu. W zeszłym roku na jesień wymieniłem całe zawieszenie oprócz łączników stabilizatora na nowe MEYLE HD. Wymieniłem też wszystkie poduszki 3 silnika i 2 skrzyni na FEBI. Początkowo nie było tego czuć przy hamowaniu a że akurat robiłem sprżęgło zamieniłem dwumas na sztywne koło od 1z. Czy mogą to być łączniki stabilizatora? Czy może to być wina przegubu zewnętrznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw szarpnięcia samochodem 1.9 tdi ahu miałem przy gwałtownym zdjęciu nogi z gazu. Powodem było złe ustawienie kąta wyprzedzenia zapłonu ( był niewiele poza górnym zakresem ). Po ustawieniu na Vagu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca ma sporo racji bo też miałem ten problem, obstawiałem najbardziej poduszki ale też inne rzeczy po trochu, sytuacja zmieniła się znacznie po podmianie cewek (jedna gorzej paliła), ale to jeszcze nic, wymiana cewek rozwiązała jeszcze bardziej wkurzający problem tzn szarpania budą przy gwałtownym przyspieszaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko poduszki silnika, ale także skrzyni na to wpływają. Ja miałem zerwane od skrzyni i po wymianie odczuwalna poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na przeguby wewnętrzne czy nie ma zbytnich luzów na półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...