Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilaizer


Noathak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i piszę do was z takim problemem oraz zapytaniem.
Otóż chodzi o to że, chciałem rano jechać do pracy poszedłem odpalić auto, odpaliłem i od razu zaczęło gasnąc i tak parę razy aż zauważyłem migającą żółta kontrolkę z samochodem i kluczykiem. Wyczytałem że to immobilizer więc zacząłem szukać problemu od kluczyków. Spróbowałem odpalić zapasowym ale to nic nie dało wiec kluczyki wykluczyłem. Przyjechał do mnie Pan który podłączył się komputerem i wyszło że, Moduł zasilania/sterowania silnikiem jest wyłączony podejrzewam że immobilizer to spowodował (niestety nie znam numeru błędu czy co tam by było potrzeba znam tylko problem). Obdzwoniłem paru mechaników i ludzi którzy takimi rzeczami się zajmują ale nie sa w stanie nic zrobić albo im po prostu się nie chce się z tym bawić.

No i teraz pytanie mam do was ponieważ, znalazłem na allegro taki oto kabelek :http://allegro.pl/vag-k-can-liczniki-pin-immo-off-kluczyki-full-diag-i4867838742.htmlktórym rzekomo można wyłączyć immobilizer co też chciałbym zrobić żeby już nie mieć z tym problemu i chciałbym się dowiedziec czy sie to opłaca i czy dam sam sobie z tym rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/345163-19-tdi-avf-odpala-i-zaraz-gasnie-mruga-kontrolka-swiec/

Tu masz dokładnie co cię boli i na 1000% pomoże,choć wmawiano mi przed tym zabiegiem że nic na imo nie pomoże.

Ja też zadałem tydzień temu takie pytanie i bardzo szybko otrzymałem odpowiedz od kolegów z forum.

Edytowane przez Wotek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz ze mam rozebrac spod obudowy pod kierownica i te piny wyczyscic i wogole? A co z tym kablem gdybym chcial sprobowac ktos cos wie i powie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kablu ciężko powiedzieć, w seacie usuwali mi immo komputerem, ale to demontaż komputera był i taka zabawa chyba 200pln kosztowała. W audi pomogło mi przepryskanie stacyjki i pierścienia immo kontaktem/wd40, i wyczyszczenie pestki w kluczyku. Teraz nawet na zmienionym kluczyku, z większą odległością pestki od stacyjki nie mam problemu z odpalaniem. Polecam zacząć od najprostszych rzeczy, później ew. jakieś rozbieranie stacyjki etc ;)

Edytowane przez janeksroka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, delikatnie, i w tą szczelinę jakby zaraz przy, między metalem a plastikiem, ale tak, żeby to nie pływało ;D Myślę, że mając szczoteczkę z miękkim włóknem można spróbować tam przeczyścić troszkę, osobiście tego nie robiłem. Później tylko poczekać kilkanaście minut i próbować. Ewentualnie możesz rozłożyć kluczyk żeby pestkę bliżej pierścienia przyłożyć, jeżeli to nie pomoże to raczej uszkodzony pierścień albo pestka, a nie tylko zabrudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest mozliwosc ze na przyklad ktorys bezpiecznik sie spalił i przez to tez nie moge odpalac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, ale sprawdzenie bezpieczników to jest chwila, więc nie zaszkodzi sprawdzić, zawsze możesz znaleźć inny upalony ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah wlasnie wrocilem z samochodu. Odkrecilem tylko jedna srube, ta na dole na imbus bo tych dwóch na krzyzaka nie moglem bo śrubokręt jedt troszke za gruby. Z ciekawosci wlozylem kluczyk do stacyjki i przekrecilem no i patrze a kontrolki juz nie ma :D nie wiem chyba cos tam nie stykalo i jak poruszalem cala obudowa przy probie odkrecenia tych srub na krzyrzaka to jakis wplyw mialo na to :D takze na ta chwilę kontrolka nie miga, auto czy odpala to nie wiem boo aku padniety, jutro pojde i kupie, podladuje i wtedy dam relacje jeszcze raz czy odpala a no i na wszelki wypadek mimo wszystko wodkrece ta obudowe i zrobie to co mialem zrobić.

____________________________________________________________________________________________________________________________


Ok panowie teraz jest taka sprawa. Podjechał do mnie znajomy z pracy z kabelkami i próbowaliśmy odpalić, coś tam niby próbował załapać ale się nie udało. Podejrzewam ze, paliwo nie dochodzi i teraz pytanie z jakich powodów może nie dochodzić i czy da się jakoś sprawdzić czy dochodzi?
Uprzedzam pytanie- Tak mam benzynę ;p

Edytowane przez Noathak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz pewność, że immo na 100% nie blokuje zapłonu? Przyczyn dających objawy wyglądające na niedopływanie paliwa jest mnóstwo, jak i przyczyn dlaczego to paliwo nie trafia czy też trafia z opóźnieniem. Skupiłbym się chyba na immo skoro z nim były problemy wcześniej. Próbowałeś przyłożyć pestkę immo pod pierścień i wtedy odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kontrolka juz mi sie nie pali wiec problem z immo powinien chyba zniknąć ale na 100% pewny nie jestem bo nie mam dostepu do komputera zeby bledy posprawdzac. Nie probowalem bo jakos na to nie wpadlem i czasu juz nie mialem bo juz ciemno sie zrobilo i nie chcialem tam siedziec dzisiaj bede probowal dalej cos zdziałać. Moze wystarczy go jeszcze troszke pochechlac a paliwo w koncu doleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kontrolka juz mi sie nie pali

Rozumiem, że po chwili od włączenia zapłonu gaśnie i nie mruga? A przy przekręceniu kluczyka w zapłon się świeci normalnie przez chwilę?

Edytowane przez janeksroka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zapala sie ze wszystkimi kontrolkami jakie zawsze sie zapalaja a pozniej juz przestaje i juz sie nie załącza.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No dzisiaj go co nieco pohechłałem i odpalił!!!! sukces :D ale za to strasznie dymi na biało zapewne trochę dużo benzyny ma w silniku która została po tym całym chechłaniu go i musi spalić :D Także temat uważam za zakończony :)
Dziękuje za pomoc która ma swoje pozytywne skutki :)

Edytowane przez Noathak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy tez miałem problem z immo, latałem szukałem a to proste, najlepiej kupić emulator immo koszt około 70 zł i po problemie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...