Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek od strony filtra powietrza ✔ Jakiej Firmy Rozrząd -Nowy temat


DANDYS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , zobaczyłem ostatnio ze silnik jest mokry od strony filtra powietrza.Nie idzie tego zlokalizować , może miał ktoś podobna sytuacje i pod powie gdzie dokladniej może mieć przeciek ? myślałem na uszczelka pod głowicą , płynu nie ubywa , nic nie bulgocze . Zostało jedynie z pod pokrywy zaworów ,Skąd jeszcze może jeszcze cieknać?

Edytowane przez DANDYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska olejowa gorna. Jest to najgorszy wyciek w tym silniku. Ew przewod od turbiny.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem uszczelki na pokrywach zaworów , troche pomogło ale jeszcze troche miska olejowa jest zalana , wygladą na to jakby z śrub miski ciekło , a pod tą górną ciężko wymienić uszczelke ? We wtorek będe dalej szukał :)

Edytowane przez DANDYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale gorna miska to przeklenstwo tego silnika. U mnie zakonczylo sie demontazem calego silnika. Wiem, ze podciagaja tez silnik do gory a sanki opuszczaja w dol ale nie wyobrazam sobie jak mozna pompe oleju dobrze poskladac w takiej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a byś mi jeszcze powiedział czy tylko sanki odkręcam rozrusznik alternator , i miska górna wyjdzie czy trzeba coś przy rozrzadzie odkrecać ? pozdrawiam

a i jak wyciagne tą pompe oleju to musze pozniej coś ustawiać ? pompe względem wału ?

Edytowane przez DANDYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest na osobnym pasku. Niestety ale gorna miska jest polaczona z oslona walu z przodu.

Rozrusznik i z tego co pamietam musisz tez skrzynie odkrecic i sprzeglo. Nie pompy oleju nie trzeba uatawiac. Ona jest na lancuchu i wystarczy ja zalozyc tylko. Ja rozwazyl bym wyjecie silnika z karoseri jest o wiele prosciej

9f66fd50509ddab775ba25c868fcda30.jpg

Tak to wygladalo u mnie.

Sprzeglo zostaje. Skrzynie trzeba odpiac

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do wymiany rozrząd i za jednym zamachem zrobię wyciek i wtedy wyciągnę cały przód i chyba bedzie juz lepszy dostęp ? I pod górną miskę dawałeś uszczelkę czy paste ?

I wymieniłem uszczelki pod pokrywami głowicy :) i góra już sucha .

Teraz potrzebuje porady mam do wymiany rozrząd i mam zamiar kupić Komplet INA http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-audi-a4-b5-b6-a6-c5-2-5-tdi-i5647008802.html

jest jeszcze Rauville http://allegro.pl/rozrzad-pompa-audi-a4-a6-a8-passat-b5-2-5-tdi-v6-i5251364208.htmlale jakoś bardziej przekonanie do INA

Dużo osób chwali sobie firme INA.

Długich tras nie robię tyle co do szkoły . Wiec przy takim eksplatowaniu po służy.

kozunia13 Dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez DANDYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd bez znaczenia Ruville czy Ina pewnie i tak będzie prawie to samo. Przy okazji zadbaj o sprawdzenie szczotek w alternatorze i stan pasków wielorowkowych oraz rolek i napinaczy od nich bo mogą narobić problemów w razie zerwania/zatarcia łożysk. Ważne jest też by wlać czysty(najlepiej nowy) płyn chłodniczy, bo drobinki piasku mogą rozwalić wirnik pompy a wtedy wiadomo... Sam teraz będę wymieniał to wszystko więc powodzenia kolego.

Edytowane przez alonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okey. A jakiej firmy kupujesz rozrzad? Jeszcze myślałem nad podzespolach INA a pasek contitecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyjąć silnik bez kanału lub bez podnośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem wszystko bez wyciagania silnika :)c9e065e3eac4.jpg

kk71 - napewno sie da ale ryzyko , jakoś do belki pasami , najlepiej pozyczyć żurawia albo wyciagarke linową ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...