Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sline przedlift, spryskiwacze lamp nie zawsze się chowają.


marcinwhite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo często nie chowają mi się spryskiwacze lamp po ich użyciu. Próbowałem juz podpiłować trochę i było dobrze. Teraz znowu jeden zaczął zostawać. Muszę delikatnie trącnąć klapkę ręką, że to ładnie się chowa. Miał ktoś taki problem i zna jakieś permanentne rozwiązanie inne niż piłowanie do skutku?

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczenie, ewentualnie nasmarowanie. Piłowanie niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowanie? W sensie, że miejsce styku z klapką czy gdzieś indziej? One działają dobrze. Wysuwają się i wsuwają bez najmniejszego problemu. Tylko jeden z nich zaczepia o klapkę. Wystwczy dotknąć delikatnie klapki i błyskawicznie wraca na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tak po prawdzie to nie wiem gdzie, bo spryskiwacz zaczepia o klapkę i przez to nie chowa się. Spryskiwacz wysuwany jest pneumatycznie pod ciśnieniem płynu i on odchyla klapkę. I jak się do końca wysunie to nie chce wrócić, aż nie 'pyrgnę' tego palcem ;) Mogę filmik jakiś skołować albo zdjęcie, żeby zobrazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio montowałem do swojej spryski i miałem ten sam problem, Szkoda mi było piłować zaślepkę więc podpiłowałem dyszę od spodu a właściwie jej rant o który zaczepiała i kleszczyła się z zaślepką później lutownicą ładnie powygładzałem krawędzie gdzie nie doszłem obcinakami, nie zaszkodzi też dać smaru ja zastosowałem sylikonowy problem znikł a przede wszystkim jest to nie zauważalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak piłowanie było dobrą drogą, tylko muszę się nad tym dokładniej pobawić.

Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w B8 u mnie zacina się o klapkę jak ją przyduszę to sprysk wskakuje do środka,na szczęście nie zdarza się to zbyt często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Spryskiwacze wysuwają i chowają się, sam mechanizm działa, ale przy chowaniu zachaczaja o plastikowe zaślepki. Ma ktoś na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest jakies niespasowanie calego mocowania spryskiwacza.  Gdy dysza sie wysuwa nie trafia dokladnie w srodek slizgu na klapce zderzaka i sie dlatego zacina.  Pod dysza na srodku jest takze rant slizgowy,  ktory ma zgrac sie ze srodkiem slizu na klapce.  Nie wiedziec czemu caly spryskiwacz odchodzi lekko do srodka i dlatego jest ten problem.  Nie jest to wina samego spryskiwacza,  poniewaz po wymianie na inny nowy jest bez zmian.  Przy kolejnej wymianie oleju, zajrze tam od spodu i znajde jakis tip na ten problem. Pozdro.  P.S. Pilowanie i smarowanie nic nie da, patrzac na budowe,  nawet nie podejmowalem proby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Są dwa elementy. Sama dysza (spryskiwacz) i klapka, która defacto jest wysuwana przez spryskiwacz. U mnie np. spryskiwacz chowa się bez problemu lecz sama klapka zahaczała się o "zderzak", a raczej o swoje własne mocowanie. Wystarczyło podpiłować te "odnogi" samej klapki i po problemie.

 

20210206_142957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...