Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie dławienie na zimnym ...


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżam temat. zaopatrzyłem się w kabel + soft STAG 200 EASY

wiem już które parametry dotyczą ,,zimnego VAG'a"

niestety jako że moja wiedza jest znikoma na ten temat nie wiem za bardzo jak to ustawić.

domyślam się ze powinienem obserwować wykres kiedy silnik jest na zimnym i wedle tego ustawić jednak nie jest to dla mnie tak proste :o

zamieszczam link z zaznaczoną funkcją:

może ktoś będzie wiedział, bądź używał już tego programu ?

http://www106.zippyshare.com/v/ymykJOum/file.html


up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko poniewaz sie wybieram do gazownika na przeglad , mam problem z gazem co jakis czas samochod szarpie raz na zimnym raz na cieplym ale tylko na lpg, oraz spalanie z 11 na 13 poszlo czy to wina rozjechanych mapek czy cos innego moze byc?

dodam jeszcze ze przelatane 14k km bez przegladu

Edytowane przez Deyv92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych 10-12 Tkm zaleca się sprawdzenie instalacji w celu zweryfikowania poprawności jej działania. Wg mnie u Ciebie to typowy objaw złej kalibracji. Gazownik powinien przejrzeć instalację i ja ustawić poprawnie. Oczywiście powiedz mu o tych objawach.

Co do moich ustawień najpierw zmieniam reduktor na poprawny, potem pobawie się zimnym vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste szarpanie na zimnym jest spowodowane przez spadające ciśnienie w reduktorze. Ciśnienie trzymać powinno ok 1,2-1,3 bar. U mnie był wadliwy reduktor, po przełączeniu na LPG ciśnienie spadało poniżej 1atm i silnik dławił się, szarpał przez pierwsze kilometry na zimnym. Zmieniłem reduktor na taki sam, pojechałem ustawić ciśnienie i po przelocie 3k jest spoko. czasami po założeniu lpg reduktor musi się "ułożyć" po pierwszych 5k na instalacji rozłączało mi instalacje na ciepłym silniku i również szarpało. Reduktor zmieniłem po 45tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również miAŁEM kiepski reduktor który miał problemy z ciśnieniem już nawet jak ruszałem na 1 biegu :facepalm:

zmieniłem reduktor i regulacja jest b. dobra, wystrojony jak malina. jednak to nie rozwiązało problemu, problem leżał w zimnym vagu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 alt, szarpanie na zimnym + czasem potrafi zgasnąć. Instalacja BRC, słyszałem że w BRC nie ma opcji zimny vag... Podobno ludzie robią to jakimś termostatem czy coś. Jak to zrobić? Może polecicie kogoś z lubelskiego co mógłby to zrobić? (Pytam bo żaden z gazowników w okolicy nie wie co to zimny vag)

Edytowane przez arkadiusz.nas
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Reduktor AC r01, wtryski AC W03, komputer Q-Next, czujnik ciśnienia i temperatury PS-04.

Samochód po przełączeniu na gaz dławi i szarpie. Np. jak ruszam z miejsca to nie reaguje na pedal gazu. Dopiero po chwili załapie. Na ciepłym silniku nie ma problemu. Problem od nowości instalacji. Przepustnica czyszczona, nowe wężyki od przepustnicy, nowy filtr powietrza (mann), nowe świece NGK jednoelektrodowe, cewki sprawne.

Dodam, że sporadycznie kontrolka lpg zaczęła piszczeć oraz zniknął jeden pasek poziomu paliwa i przełączyło się na benzynę. Po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Zawsze temu towarzyszyło szarpnięcie silnika. Gazownik mówi że nie pokazuje mu żadnych błędów. 3 raz byłem u niego i nic tylko każe pojeździć na benzynie i patrzeć co będzie. Jest to kłopotliwe ponieważ najczęściej LPG włącza się kiedy stoję na wzniesieniu wyjeżdżając z domu do pracy, aby włączyć się do ruchu. Muszę przygotować i sprzęgło dostaje po ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik niech włączy w sterowniku funkcje "zubazanie na zimnym silniku" oraz "zimny vag" . Dodatkowo wyłączenie dotrysków do 2ms. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...