Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze fotelika 9-18kg oraz wózka ''parasolki"


route

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i koledzy.

Jestem na etapie poszukiwania fotelika dla mojej córki. Fotelik raczej od 9-18kg lub 9-25kg. Fotelik ma pasować oczywiście do audi b6 i montowany ma być pasami, nie mam isofixa. W tej chwili mam upatrzony fotelik ROMER king II Ls, ale nikt z moich znajomych takiego nie posiada i nie wiem jak się sprawdza w praktyce.

Dzisiaj byłem oglądać go na żywo całkiem fajny, ale sprzedawca tępy i oczywiście zachwalał drogie i tyłem do kierunku jazdy, fakt może i najbezpieczniejsze, ale czy dziecko będzie chciało w ten sposób później jeździć?

Na fotelik chcę przeznaczyć max 1000zł myślę że coś fajnego a nieprzereklamowanego w tych pieniądzach się kupi.

A druga sprawa to wózek spacerowy typu parasolka. Tu chodzi przede wszystkim żeby miał małe rozmiary po złożeniu i w miarę dobrze się prowadził po nierównościach. Ma służyć głównie na wypady za miasto.

Więc jeśli możecie coś doradzić to z chęcią zapoznam się z waszymi sugestiami i opiniami z życia wziętymi:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a nie myślałeś nad zamontowaniem isofixa?

Zabieg niedrogi, a myślę, że zdecydowanie lepszy.

Mi się udało kupić komplet na dwie strony za 120 złotych (też niestety nie miałem).

Edytowane przez damian92x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maxi cosi Tobi od kilku miesięcy i jestem zadowolony, przykład

http://www.smyk.com/maxi-cosi-tobi-fotelik-samochodowy-9-18-kg-river-blue,p1103860700,swiat-niemowlaka-p

ja mam tylko czarny w jakieś kropki

Dodam, że po dobrym zamontowaniu trzyma się bardzo dobrze

Edytowane przez Toskańczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tyle jest MaxiCosi Tobi. Mam półskóry ze speedem i trochę się odgniata front siedziska od fotelika ale według mnie dobrze sie wpasowywuje ten fotelik w zagłębienie siedziska. Ma on regulowaną wysokość ochrony głowy dziecka i można zdejmować z niego poszycie. Pytając się córy czy jest jej wygodnie zawsze otrzymuję pozytywna odpowiedź. Po odpowiednim zapięciu go pasem fotelik jest jak wmurowany. Teraz będę szukał większego do 36kg ale już zaopatrzę się w isofix i z tym systemem będę szukał może kanapa się nie będzie tak wygniatać. Ja 4 lata wstecz dałem za niego około 7 stówek.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

A i zapomniałem dodać że najgorsze jest wkładanie dziecka do fotelika bo fotelik nie jest mały ale samochód za to jak najbardziej i przy każdym wkładaniu córy do fotelika przypominam jej żeby schyliła głowę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w b5 nie mam tego problemu bo mała ma dopiero półtora roku i 11 kg ale pamiętam właśnie jaka ulga była z wkładaniem dziecka gdy zmieniliśmy nosidełko na fotelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jutro odbieram w sklepie fotelik. Przyznam, że miałem dylemat bo doczytałem na temat przewagi fotelików do jazdy tyłem i w zasadzie od tego momentu inna opcja nie wchodziła w grę. Myślałem o Maxi Cosi Mobi (gdzieniegdzie jeszcze go mają) ale potem zrozumiałem, że on tylko do jazdy tyłem się nadaje. Do tego brak isofix-a więc pole manewru coraz węższe. Jak jeszcze się okazało, że tylko niektóre z fotelików RWF mają możliwość montażu w obie strony (czyli jak młoda podrośnie to pewnie zechce przodem i nie będzie problemu odwrócić) to na polu bitwy został jeden fotelik, AxKid Duofix. A teraz jeszcze zamówiłem zestaw do montażu isofix żeby było śmieszniej... ale i tak będzie lepsze i wygodniejsze mocowanie niż pasami.

Do "parasolki" jeszcze nie doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj 9-36 a nie bedziesz pozniej kolejny kupowal. Polecam cybex palla 2. Fakt 1000zl trzeba dac ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najbezpieczniejsze są fotele do jazdy tyłem dla dziecka. Cała Skandynawia tak jeździ. W a4 B6 ciężko w B8 na styk. Pozostaje Ci więc fotelik do jazdy przodem.Ja córkę wożę w besafe izi comfort x3. Po półrocznym użytkowaniu nic się nie dzieje a Malutka radosna jak wsiada. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Romera bez Isofixa, na poczatku zalowalem ze kupilem bez ale teraz.nie zaluje bo moge go zainstalowac do kazdego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-36 kg kupuj, recaro young sport II, polecam

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-36 kg kupuj, recaro young sport II, polecam

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Strasznie twardy ten fotelik wiec w trasy jak dla mnie slaby. Nie ma tez zbyt wielu regilacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto sprawdzić jeszcze jak fotelik wypadł pod względem bezpieczeństwa np. w testach ADAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby? Bardzo dobry. Ja mam wersje z isofixem, jest tez wersja bez. Córka siedzi grzecznie, nie poci sie w nim, dla mniejszego dziecka sa dokładki wokół pupy i główki, które potem sie zdejmuje, poza tym łatwy w demontażu materiał, regulacje dwie siedząca i półleżąca, pasy 5 punktowe, na isofixie bardzo dobrze sie trzyma, wręcz przykręcony do fotela i nie ma opcji go ruszyć, dodatkowo jeszcze mocowany pasem.

Dziecka nie bedzie chciało jeździć tyłem, poza tym moze jej sie w głowie kręcić (ja na przykład nie pojadę autobusem tyłem do kierunku jazdy) a dziecko ci nie powie tego. Poprzednio miałem maxi cosi, ten pierwszy po urodzinach dziecka, jak mała miała niecały rok to był duży problem podczas jazdy. Po zakupie tego i przesiadce juz normalnie w kierunku jazdy, całkiem inna podróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej kupić fotelik 9-25 bo lepiej przystosowany jest do mniejszych dzieci a potem dopiero kupić 25-36. Ja jestem zadowolony z romera mam już drugi fotelik z tej firmy.Co do isofixa to warto kupić fotelik z isofixem bo zawsze można go cofnąć i zamontować normalnymi pasami.

Co do jazdy tyłem do kierunku jazdy tez uważam ze to bezpieczne ale u mnie syn przy wadze 9kg juz marudzil w czasie jazdy fotelik do 12kg a jak założyłem nowy fotelik przodem do kierunku jazdy to uśmiech na twarzy malucha.

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romer King jest fajnym fotelikiem ale dla wiekszego juz dziecka tzn. takiego 5 latka > . Jego podstawowa wada jest bardzo slaba regulacja odchylenia siedzenia co przy dzoecku ktore jeszcze regularnie lapie drzemki w samochodzie jest dosc powaznym problem, przerabialem to na starszej corce, strasznie zle jej sie glowka ukladala i jak zasypiala zawsze trzeba bylo jej cos pod szyje podlozyc teraz podrosla i juz jest jak najbardziej ok. Mlodszej corce nauczeni doświadczeniem kupilismy iZi comfort x3 BeSafa i to byl strzal w 10. Zdecydowanie zainwestuj w ISOFIX ulatwia zycie strasznie. Jak zalezy ci bardzo zeby corka na razie jezdzila tylem do kierunku jazdy to z BeSafa tez masz fotelik o nazwie modular ktory mozesz i tylem i przodem mocowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik 9 -36 nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy trochę poczytać. Co jest dobre do wszystkiego...wiadomo co dalej. Są dobre dla rodziców, bo zamykają temat na kilka lat. Wiadomo, że są lepsze i gorsze modele i Recaro Young Sport jest jednym z lepszych w tej kategorii.

Pozostaje 9 -18 i tutaj mogę polecić Romer King Plus i nowsze rozwojowe wersje. Sam mam dwa i szukam następnych bo drugi maluch niedługo będzie chciał wyjść z nosidła, a że niezbyt wygodnie jest przekładać foteliki to wyposażę na stałe dwa auta w dwa siedzenia i wszystkie będą to Romery King Plus. Cenę mają przyzwoitą, córa lubi w nich jeździć, maja dobre wyniki w testach, a jak przestaną być potrzebne to łatwo można sprzedać.

Spacerówki podobno najlepsze robi Maclaren ale ceny maja wysokie. Jak kupiłem Inglesinę, jest tańsza i jak dla mnie w zupełności wystarcza.

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew i rady. MaxiCosi Tobi musiałbym zobaczyć na żywo i przymierzyć córkę bo też wydaje się ciekawą opcją tak jak romer.

A jak jest z montażem isofixa, w każdej b6 są już gotowe otwory do przykręcenia? czy kanapę tylną trzeba wymieniać? Z jednej strony fajny patent isofix z drugiej zaś gdyby była potrzeba przełożenia do innego auta to jest problem bo np. dziadkowie też mają auta bez isofixa.

W tym tygodniu pojadę zobaczyć do innego sklepu z fotelikami, wybiorę kilka modeli i na miejscu będę przymierzał do dziecka i auta.

Czekam dalej ma wasze propozycje i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew i rady. MaxiCosi Tobi musiałbym zobaczyć na żywo i przymierzyć córkę bo też wydaje się ciekawą opcją tak jak romer.

A jak jest z montażem isofixa, w każdej b6 są już gotowe otwory do przykręcenia? czy kanapę tylną trzeba wymieniać? Z jednej strony fajny patent isofix z drugiej zaś gdyby była potrzeba przełożenia do innego auta to jest problem bo np. dziadkowie też mają auta bez isofixa.

W tym tygodniu pojadę zobaczyć do innego sklepu z fotelikami, wybiorę kilka modeli i na miejscu będę przymierzał do dziecka i auta.

Czekam dalej ma wasze propozycje i opinie.

Każda B6 ma gotowe otwory pomiędzy siedziskiem, a oparciem. Jak włożysz tam rękę to nawet palcem "wymacasz", że są po prawej i lewej stronie.

Wkładasz tam mocowanie, dokręcasz dwiema śrubami torx i gotowe :) Cała filozofia.

Tak to wygląda

Isofix002b.jpg

Edytowane przez damian92x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam MaxiCosi Tobi. Moja córka go użytkuje od 4 miesięcy, moim zdaniem jest ok, ma regulację zagłówka, kilka ustawień pochylenia siedziska, można prać poszycie, szybki w montażu( nawet bez isofix), uczulam oczywiście na prawidłowy montaż z wciśnięciem fotelika w fotel auta, a nie tylko zwykłe przepięcie pasem, bo nawet najlepszy fotelik nic nie da jeżeli będzie nieprawidłowo zamontowany ... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza czesc fotelikow z ISOFIXem ma mozliwosci mocowanie ich rowniez bez ISOFIXa, po prostu przed zakupem sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...