Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana nagrzewnicy A4 B5 film


marcin1852

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabrałem się za wymianę nagrzewnicy, do tej pory płukałem co jakiś czas nagrzewnice(różnymi sposobami) ale pomagało to na krotko.

Narzędzia jakie potrzebujemy:

zestaw torxów

zestaw imbusów

mała grzechotka z nasadkami

śrubokręt

grzechotka duża plus nasadka 22

Problemy jakie napotkałem to demontaż tunelu środkowego pod deską rozdzielczą, dostęp do śrub jest utrudniony i trzeba się nagimnastykować przy wykręcaniu, po odkręceniu śrub deski rozdzielczej trzeba ją bardzo mocno szarpnąć żeby blaszki które trzymają deskę puściły, a tak cała reszta to kwestia zapamiętania gdzie jaka śruba była. Na filmie jest pokazane jak dostać się do różnych miejsc w desce więc przyda się nie tylko do wymiany nagrzewnicy, jeśli macie problem z immobilizerem tak jak ja i nic nie pomagało to można spróbować wyczyścić kostkę która wchodzi do stacyjki u mnie pomogło.

Edytowane przez marcin1852
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Ci się chciało to wszystko nagrać. Też mnie to czeka a ten materiał na pewno pomoże mi i wielu innym zmagającym się z nagrzewnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieram się od jesieni za nagrzewnice płukałem itd, kombinacje alpejskie i tylko trochę to poprawiło się :/ . Urlop nie długo to ogarnę to wreszcie :D Dzięki wielkie za filmik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pokazane ja poradzilem sobie bez demontażu foteli tylko u mnie wystąpił nie przewidziany problem☹️

Co to za przewody ?????

I to coś czarne klejone ?

Domyślam się że to od klimy

IMG_20181019_212202.jpg

IMG_20181019_212158.jpg

IMG_20181019_212154.jpg

IMG_20181019_212205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba tu coś grubego dołożył, wygląda trochę jakby była wersja bez klimy i może dołożył parownik, wtyczkę od poduszki powietrznej Ty odpinałeś?

Najlepiej odkręć tą zaślepkę na dwie śruby w obudowie dmuchawy co idą do niej kable i pokaż co tam siedzi bo dość grube te kable, może ktoś wymyślił sobie jakieś elektryczne dogrzewanie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pietro2222 napisał:

Nie mam pojęcia co to jest ale stoi mi na przeszkodzie w demontażu nagrzewnicy

Chyba założę nowy temat może ktoś się już z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozebrałeś coś, żeby zobaczyć co kryje się pod spodem? Chociaż tą klapkę przy dmuchawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...