Skocz do zawartości
IGNOROWANY

oszusci na olx


mariuszbielsko

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób cię oszukał na tych butach?

Ile ma komentarzy? Możesz wysłać jego profil? Jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem buty z nike za 200 zł i poprostu wplaciłem na konto . zawsze tak robie a że dużo kupuje i sprzedaje na allegro to nwet na myśl mi nie przyszło że zostane oszukany.

konto na allegro ten baby został zablokowany przez admina i nie mozna wejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kilka razy przydarzyly sie niespodzianki na OLXie. Wysylalem paczki za pobraniem ktore wracały, ponosilem koszty wysylki i zwrotu. Dwa razy zdarzylo sie ze paczki byly otwierane, wiec lecialy reklamacje do DPD, uznane, nie pobrali kosztow wysylki i powrotu. Teraz wysylam tylko po przelewie albo odbior osobisty. Jak sie komus nie podoba albo ma.obawy co do mojej uczciwosci no to sorryyyy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem inne kraje jakoś lepiej funkcjonują, zamawiałem na aliexpress paczkę za 40 dolarów, wpłaciłem kasę i niestety paczka nie dotarła, napisałem do biura obsługi i w ciągu kilku dni dostałem zwrot pieniędzy na konto. Można? Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że polskie prawo to średniowiecze i jeszcze kilkadziesiąt lat musi minąć aby to się poprawiło...

Ja kupiłem telefon na giełdzie elektronicznej gdzie zapłaciłem za wstęp, na miejscu były patrole policji i straży miejskiej i wszystko ładnie pięknie aż tel po 3 tyg sie popsuł i sprzedałem go na allegro... Okazało się że tel był kradziony i teraz w tyg będę miał 3 sprawę o nieumyślne paserstwo.... Cyrk jakiś... :/

Polska to jest taki kraj że nie zapobiega bo to za duży wysiłek tylko działa jak się kogoś za rękę przyprowadzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro się to czyta.

Myślałem, że już powoli w tym durnym narodzie zaczynają obowiązywać jakieś standardy jeżeli chodzi o kupno/sprzedaż, ale widać niekoniecznie...

@House

Miałem tak z chińczykami :)

Kupiłem trochę badziewia i nie doszło do mnie przez 3 miesiące. Napisałem, że nie doszło i zwrócili od razu kasę mimo, że przesyłki nierejestrowane.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem kilka rzeczy przez OLX i wysyłałem za pobraniem, ale się dogadywałem w ciekawy sposób.

Wyślę za pobraniem pod warunkiem, że kupujący wpłaci mi na konto koszty wysyłki razy dwa. Czyli koszt wysyłki do niego i jakby nie odebrał wysyłka powrotna. Jak wpłaci to ja wysyłam za pobraniem ale kwotę pomniejszoną o koszt jednej wysyłki.

Przykład:

Radio za 1000 zł + kw kwota 25 zł. Facet wpłaca 50 zł a ja wysyłam za pobraniem 975 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem wam szczerze, uwazam ale i niestety juz ktorys raz sie naciałem :P

w grudniu na kwote na 1 tys :P

karta bankowa pree paidowa :P lewe dane

kasa wypłacona z bankomatu , tel milczy

i co (dowiedzialem sie ze takie karty mozna kupic bez zadnych danych osobowych)

sprawe zglosielm odrazu 12 grudnia

a otrzymalem list ze wszczeto postepowanie uwaga 18.01.16r

do dnia dzisiejsego cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest nasz policja bez konfidentow jest gówno warta potrzymia.papiery i umoza sprawę, mojej kobiecie zj***li torebkę z suma na 12 tys i h..... Umozyli sprawę

Tak.jak.niektorzy piszą wziąść chłopaków i załatwić.sobie to osobiście ale.suma konsoli nie jest aż tak wysoka.zebu sobie problemów zrobić za 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek postraszyć Policją.W moim przypadku pomogło pomimo że wcześniej sprzedająca osoba nie odpisywała na moje e-maile. Wystarczyło że napisałem że sprawę zgłaszam na Policję to od razu otrzymałem e-mail żeby podać dane do przelewu zwrotnego.Kasa miałem dzień póżniej na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij siw

Odezwij się

Odezwij się

http://olx.pl/oferta/jak-nowy-laptop-acer-aspire-e15-e5-573-32sz-gwarancja-02-2018-CID99-IDepryd.html

witam wszystklch forumowiczów chciałbym poinformowac o oszustwie na olx wyżej podany link podany jest do laptopa którego niby dzis miałem otrzymac od innego uzytkownika wzamian za konsole ps3 ktora dzis chlopek otrzymal odemnie co poswiadczyl mi kurier, wczoraj uzytkownik gabriela809 usunol konto olx a dzis nowe ogloszenie Pana huberta wyszło z takim samy laptope opisem tyle ze pod innym adresem numerem tel

wyrażcie swoje opinie

pozatym pytanie czy zna ktos tego pana sebastian kołodziejski adres łasin ul.rynek 6/1

foto dla porownania ktore otrzymalem kilka dni wczesniej od pana Sebastiana

psymwffb.jpg

prosze o odp

I jak dalej się potoczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem sprawe tego samego dnia dostałem papier o wsczęciu postepowania.

Tylko taki dokument nic nie robi bo potrzebne jest RSD lub DS nie wiem czy mi to policja wyśle czy trzeba samemu sie do nich udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do postu. Sebastian K. z Łasina ma taką metodę działania:

Umawia się na zamianę oraz na wysłanie przedmiotów w tym samym czasie.

Po czym człowiek idzie na pocztę dzwoni do S.K. czy jest na poczcie(można zadzwonić do Urzędu Pocztowego)
Delikwent mówi, że za 5minut będzie na poczcie, żeby się nie martwić tylko wysyłać i przesłać mu potwierdzenie MMSem.
Później się okazuje, że jest w pracy i wysłał swoją dziewczynę. w między czasie proponuje inne przedmioty na wymianę( i niby zawraca dziewczynę z poczty) ty się nie godzisz i każesz wysyłać ten 1 przedmiot.
O 19:00 okazuje się, że dziewczyna miała wysłać ale nie wysłała...... smsy z przeprosinami itd. Obietnica wyślę na następny dzień!
Na następny dzień wiadomo pogrzeb od rana, mija dzień dalej wysyłki brak!
Kolejny dzień delikwent tylko dopytuje kiedy on otrzyma paczkę....

Moją na szczęście udało się odzyskać na czas! A wszystko dzięki temu że kolega MariuszBielsko opisał to na forum, a ja to wygoglowałem po danych delikwenta, tak przypadkiem! I nastąpiła szybka reakcja!

Okazuje się, że !!prawdopodobnie!! osoba, na którą jest adresowana przesyłka siedzi w areszcie? Ktoś paczuszki pod adresem odbiera(może tam pomieszkuje) i jest na typa co..... siedzi w areszcie!!!!

Policja prowadzi dochodzenie, ma imię i nazwisko, adres, ale? No jak? (typ siedzi to jak?)
To jest wersja prawdopodobna TYLKO ZASŁYSZANA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nigdy nie miałem problemu a kupowałem różne rzeczy, droższe za pobraniem z możliwością sprawdzenia przesyłki. Przyjeżdża kurier sprawdzam i płace coś jest nie tak nie płacę i nie przyjmuje. Na olx tylko i wyłącznie odbiór osobisty i płace po sprawdzeniu przedmiotu.Niestety naciąganie trochę jest więc trzeba się pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest coś na olx fajnego piszecie priv z prosba o wystawienie na allegro(tu jest bezpiecznie) jesli koles sie nie godzi darujcie sobie i po temacie.

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem kilka rzeczy przez OLX i wysyłałem za pobraniem, ale się dogadywałem w ciekawy sposób.

Wyślę za pobraniem pod warunkiem, że kupujący wpłaci mi na konto koszty wysyłki razy dwa. Czyli koszt wysyłki do niego i jakby nie odebrał wysyłka powrotna. Jak wpłaci to ja wysyłam za pobraniem ale kwotę pomniejszoną o koszt jednej wysyłki.

Przykład:

Radio za 1000 zł + kw kwota 25 zł. Facet wpłaca 50 zł a ja wysyłam za pobraniem 975 zł.

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...