Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowy subwoofer z Audi Q5


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nic nie walczylem, bo od tamtej pory auto stoi nie jezdzone, nie ruszane. Przypomnialo mi sie wlasnie, ze wtedy jak sie rym bawilem, to mialem aku podlaczony pod prostownik na szybkie ladowanie, bo od dlugiego stania sie rozladowal i tak sobie teraz mysle, czy przypadkiem to nie bylo powodem tego pierdzenia glosnika, czy gdzies pradu za duzo nie dostawał jakoś :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmontowałem wczoraj wszystko do kupy i z góry muszę stwierdzić, ze o ile w Avancie robi to robotę, w sedanie niestety efekt jest znikomy.

Moje odczucia:

Przy podłączeniu 2 subwooferów naraz (równolegle)
- mam wrażenie że subwoofer w półce gra ciszej niż grał przed dołączeniem suba BOSE z mazdy pomimo grania 2 subów. Jak dałem głośniej, miałem wrażenie że bass zanika - na zasadzie czym głośniej tym mniej basu. Wydaje mi się, że standardowy wzmacniacz harman kardona nie radzi sobie w żaden sposób z 2 podłączonymi subami (pomijam kwestię interferencji fal bo nie sprawdzałem efektu przy zmianie polaryzacji). Tylne głośniki mam na codzień odpięte ponieważ śmigam z niefabrycznym radiem i są podłączone bezpośrednio do radia a zatem nie powodują dodatkowego obciążenia na wzmacniacz. Reasumując - za słaby wzmacniacz do uzyskania zadowalającego efektu.

Przy podłączeniu tylko subwoofera z mazdy
- faktycznie gra to ładniej, bass jest dużo lepszy niż z fabrycznego głośnika audi, jest miękki, bardziej dokładny, lepiej ukierunkowany i gra głośniej niż przy podłączeniu 2 subwooferów - wzmacniacz daje sobie radę. Niestety podłoga i niemal całkowicie zamknięta komora bagażnika skutecznie izoluje cały efekt i w kabinie z bassem jest po prostu średnio. Lepszy efekt (głośniejszy) chociaż mniej precyzyjny uzyskuję z podpiętego suba w półce.

Reasumując, do sedana montaż nie ma sensu - chyba że jestem w błędzie, zrobiłem coś nie tak i ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć  :)

 

EDIT: pominąłem fakt, że mój sub jest z 2010 roku (2 cewkowy, rok wybity na etykiecie). Ku mojemu zdziwieniu jak go rozebrałem, okazało się że jest pasywny i nie ma wzmacniacza :)
Poza tym jakość wykonania jak na BOSE jest słaba. Sub jest skręcony do plastikowej obudowy po prostu na 4 śruby, nie ma tam żadnej gąbeczki amortyzującej pod nim(między sub a plastikową obudowę). Ponadto po ponownym jego złożeniu i głośniejszym słuchaniu - pierdzi(nie wiem czy pierdziało wcześniej - rozebrałem zanim podłączyłem sugerując się zdjęciami Koj@ka). Dokładniej za pierdzenie odpowiedzialne są kable które idą wewnątrz, po prostu luzem do kostki. Co prawda kable są osłonięte gąbką ale gąbka jest tak duża, że stawia opór powietrza powodując brzęczenie i nie bardzo jest jak to poprawić bez rezania. Generalnie nie tego się po BOSE spodziewałem :)

 

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz

to prawda sub z Mazdy lepiej przenosi niższe częstotliwości w stosunku do ori suba ale cudów się nie spodziewaj,

na pewno nie jest to audiofilski sub z górnej półki schodzący w ultra niskie rejestry ;D

Jakość wykonania też pozostawia sporo do życzenia.

O ile sam głośnik jeszcze ok, jest duży, ma solidny, ciężki magnes ale obudowa to kawałek plastiku.

Głośnik przytwierdzony śrubami do plastiku. Brak pianek, wygłuszeń itp. 

BTW. Sub Bose z Mazdy jest made in Mexico ;D

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jest dużo lepiej bo siedziałem w avancie który go miał i grało to zaje....  ? tyle że tam siedział wzmak bose. 

Albo wzmak sobie z tym nie radzi (z 2 głośnikami hk napewno klęka), albo sedan tłumi. 

Jeździlem z 2 głośnikami, jeździłem z samym bose i mimo wszystko seryjny zagrał najlepiej i najgłośniej. 

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

Powiem Ci, że nawet ten mały sub z Mazdy ładnie dmucha w sedanie. 

Pamiętaj, że ten mały z Mazdy ma lepszy głośnik niż ten z Q5.

Z mazdy jest 5.25" z dosyć dużym i ciężkim magnesem.

W Q5 siedzi lichy głośniczek z mikrym magnesem i tandetną membraną.

Oczywiście ten w subie z Q5 można zastąpić głośnikiem z suba Mazdy.

Pod wzmakiem bose 2 suby w sedanie dają radę.

Główny walor tego z mazdy, że wchodzi nawet w zapas 16".

Ten z Q5 potrzebuje min. 18" i w sedanie wystaje ponad wykładzinę bagażnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 2 suby w sedanie. Ori bose z b7 w półkę i q5 podpięte pod wzmak bose z rs6 - głowę rozrywa ...Warto to zmontować w sedanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid,

Sub z Q5 w jakim rozmiarze koła zapasowego masz?

Nic nie wystaje ? (nie podnosi wykładziny bagażnika?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączył to ktoś w sedanie pod wzmacniacz Harman kardona i ma doświadczenia? 

Z bose napewno zagra lepiej bo bose jest mocniejszy i pracuje na 2ohm

Mam niefabryczne radio i wzmacniacz jest podłączony pod prawy tylny głośnik co dodatkowo komplikuje mi sprawę. Niestety moje A4 wyszło w wersji bez radia z głośnikami tylko z przodu a że mialem już radio to nie rzezbilem instalacji pod ori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak z tym subem z q5 podpietym pod harrmanna ? Wkoncu można czy nie mozna ? chetnie wylądował by u mnie zamiast fabrycznego w avancie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przerezaniu całego nagłośnienia z harmana na bose i podzielę się z Tobą małą uwagą.

Jak zapewne wiesz lub nie, harman pracuje na impedancji 4ohm, natomiast bose na impedancji 2ohm. Zrobiłem podobny zabieg o który pytasz, tylko w drugą stronę. Pod system bose podłączyłem zwykły subwoofer.
Zauważyłem że:
po podłączeniu suba 4ohm pod instalację 2ohm, całość zaczyna grać trochę gorzej, sub też gra słabo. - To pierwszy minus
po dość mocnym rozkręceniu VOLUME w całym nagłośnieniu, zamiast bassu zaczęły poajwiać się trzaski i pierdzenie - Co by nie uwalić niechcący wzmaka, odpiąłem standardowy subwoofer i problem jak ręką odjął, bose łupie aż mi plomby wypadają.

Jeżeli chodzi o suba BOSE z Q5 2ohm, podłączonego pod harmana 4ohm - podłączałem pod starego harmana suba BOSE z Mazdy 6 2ohm i grało to bardzo słabo. Wzmacniacz przy takiej różnicy impedancji musi podać 2 razy więcej mocy żeby to rozpędzić co spowoduje jego wysilenie i/lub spalenie. Czytałem też gdzieś że o ile zagrać to zagra, to żeby nie spalić wzmacniacza po jakimś czasie słuchania po prostu odetnie lub zredukuje Ci ilość bassu.

Wnioski pozostawiam dla was :)
Ja osobiście nie polecam.

 

 

EDIT: Trochę mi ten sub z mazdy spać nie daje ;) Spróbuję pokombinować na dniach jeszcze z impedancją, może gdzieś się jeb*****. Wyjmę też podłogę żeby mniej tłumiło. Dam znać o rezultatach bo mnie to męczy że wam głowę rwie a u mnie tego nie czuć nawet po wyrezaniu całego systemu bose :(

 

EDIT2: Panowie mam efekt. Niestety niezbędna okazała się wymiana radia na nowe. Teraz to gra po prostu pięknie a bass trzęsie mi od tyłu bagażnika ?

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wysadzilem już do siebie sub od Q5 i zrobiłem jak w opisie wpiokrm się kablami w kostkę przy w zmaku w boczku bagażnika i te piny które były opisane w kostce idą do głośnika basowego bose w boczku i od nich pociagnolem do suba w kole i popiołem tak jak było opisane że szary plus a szary z paskiem czerwonym minus i powiem wam że dziwna sprawa bo jak podpinam tak to prawie wcale basu nie ma nie słychać bagażnika dołączam sub w kole i ten w boczku ładnie wali basem i jak zrobię na odwrót że podłącze sub w kole a dołączam kostkę 2 pin od głośnika w boczku to też ładnie gra tylko jak obydwa to jest lipa. Na prube na krutko wpadłem na pomysł zamienię piny w sub w kole i po zamianie nawala rewelacyjnie że trzeba aż zmniejszać radiem bass czy możliwe że odwrotnie piny zrobione czy coś w tym stylu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wszystko wyjaśniło jednak miałem odwrotnie podłączone ponieważ jest w pierwszym poście napisane że plus to szary a jednak plusem okazuje się szary z paskiem czerwonym nawet tak jest w głośnik z boku basowy że pin z kostki czyli plus idzie do szarego z paskiem czerwonym do głośnika bazowego w boczku i dlatego jak miałem na odwrót to jeden był połączony dobrze a drugi odwrotnie i była sprzeczność dlatego nie grało jak trzeba teraz nawala że aż miło w aucie siedzieć 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie, pytanie trochę na pograniczu tematu
Kojarzycie jakiś subwoofer w koło zapasowe pracujący na 4ohm ?

Przesiadłem się z mojego A4 B6 do A6 C7 ;) i okazuje się że tam całe BOSE lata na 4ohm.
Ku mojemu zdziwieniu, w serii bose BASU BRAK w tym aucie.
Poradzicie jakiś głośnik ?

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Jeśli nie mam zapasu to będę miał problem z montazem suba z q5?

Jakoś nie jestem zwolennikiem zapasowego koła i nie chce go wsadzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 09:53, Mizur138 napisał:

No dokladnie tak jak mowisz,bo ja znow w swoim subie od mazdy mam tylko 4 kable,2xbiały/2xczerwony. Ale rozkrecam tego suba i wywalam wzmacniacz i ciagne 2 kabelki tak jak pisales pod ori suba,niby mozna te kable dac odrazu pod wzmacniacz ale nie chce mi sie az tyle bawic.

 

Edit

Moj sub z Mazdy 6 okazał sie ze nie ma wzmacniacza w środku i z głośnika wychudzą tylko 4 kabelki 2+ i 2-,zbytnio z nimi nic nie kombinowałem w prosty sposób podłączyłem pod gniazdo ori suba w półce. No i efekt mega :D 

Podłączyłeś z głośnika razem 2 plusy do plusa z suba i 2 minusy do minusa suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wątek jeszcze żyje? Ktoś ma tego moda aktualnie zrobionego ?  U mnie poszedł w odstawkę ale właśnie do niego wracam ;) Niechcę podpinać dwóch subów tylko wpiąć się zamiast ori subem z mazdy. Zależy mi żeby impedancja się zgadzała - Wzmacniacz Harman.  Sub Mazdy 2003+ będzie pasował ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 08:49, speedster2000 napisał:

Witam, wątek jeszcze żyje? Ktoś ma tego moda aktualnie zrobionego ?  U mnie poszedł w odstawkę ale właśnie do niego wracam ;) Niechcę podpinać dwóch subów tylko wpiąć się zamiast ori subem z mazdy. Zależy mi żeby impedancja się zgadzała - Wzmacniacz Harman.  Sub Mazdy 2003+ będzie pasował ? 

Żyje, u mnie jest zwykły sub Q5 wpięty równolegle do ori suba z Harczan Kartonu i gra bardzo zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten sub podejdzie w koło 18` w sedanie i czy spokojnie go podłącze i będzie działał? Mam bose. Bo mam aktualnie w kole suba z q7 bose i gra dobrze lecz podłoga odstaje, a ten podobno z mazdy dobrze pasuje, tylko pytanie czy spokojnie będzie działać :D A mogę go kupić 20km ode mnie.

Edit: Kupiłem go, podłączyłem, gra elegancko, wchodzi nawet w koło 16 cali, tylko pytanie, jak go zamocować? Mocowanie od koła jest sporo szersze niż otwór w subwooferze mazdy, jakieś pomysły?

1.png

2.png

Edytowane przez max33r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...