Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowy subwoofer z Audi Q5


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Subwoofer Q5
Mod dla osób którym brakuje basu :)
Na wstępie zaczne od tego, że najlepiej to funkcjonuje z systemem BOSE . Żeby możliwe było dołożenie drugiego subwoofera musimy także mieć bagażnik wyposażony w pełnowymiarowe koło zapasowe. Minimalny rozmiar koła w tym przypadku to 17" , ale wtedy subwoofer będzie wystawał jednak w niczym to nie przeszkadza wszystko się zamyka i funkcjonuje jak powinno. Tak więc najlepszym rozmiarem jest 18" wtedy wszystko ładnie się chowa. Ale do rzeczy ...

Potrzebne części:
Subowoofer Q5 - 8R0035382 ok. 100-150 zł
Kostka - 4E0 971 942 (po delikatnym przycięciu pasuje też 4B0 971 942 ale to w ostateczności) ok. 9 zł
Pin - 2x 000 979 026 E ok. 3 zł
Kabel - 2x2m przekrój 0,5mm2 (Najlepiej 2 kolory co by się nie myliło) ok. 3 zł
Tak więc mod nie drogi a różnica w graniu ogromna. zamkniemy się spokojnie w 180 zł

Na początek trzeba zdjąć listwę bagażnika oraz Odkręcić uchwyty siatek
c8466b4889b4e83c.jpg

Ściągamy prawy boczek bagażnika.

( Jeśli ktoś woli się pomęczyć niż sciągać boczek też powinien dać rade , jeśli długość wiązki bose pozwoli wystarczy wtedy odchylić boczek i wyciągnąć w swoją stronę wtyczkę.)

Jak już wszystko rozebrane ciągniemy dwa kabelki w miejscu gdzie przychodzi listwa bagażnika i pod tym plastikiem na który nachodzi boczek. Od razu można założyć kostkę do suba pamiętając, że kabelki w kostce przy głośniku plus - szary i minus - szary z czerwonym paskiem . Warto sprawdzić dwa razy, który z naszych kabli jest wpinany jako plus, a który jako minus. Tak żeby nie pomylić polaryzacji bo może nie być pożądanego efektu.

41c368b30fe5dde5.jpg


Następnie odwijami wiązke bose i szukamy - (minus) brązowo/szary , (plus) czerwono/czarny lub jeśli ktoś dokładał BOSE i ma kolory inne niż powinny patrzymy na pin 3 (plus) i 15 (minus)

ec8f47a5b352264a.jpg
Wlutowujemy się w te dwa kable z wiązki i dokładnie zabezpieczamy. Zawijami wszystkie kable tak jak to było wcześniej i Voilà.

Teraz tylko wkładamy głośnik w koło zapasowe napisem FRONT w kierunku wnętrza samochodu. Pamiętajmy

żeby obrobić czymś śrubę prowadzącą tak aby weszła w otwór w subwooferze i dało się ją dokręcić. Bez tego głośnik może sobie po prostu latać

Dla osób które posiadają BOSE kostką starego typu czyli 25pin

Was interesuje pin 14 (plus) i pin 15 (minus).

6f801ad5cc049ede.png

To samo dotyczy osób które mają nagłośnienie Harmann z kostką 23-pin i chcieli by dorzucić Suba z Q5

4b0ef515c2c5dca9.png

Zostaje tylko wszystko złożyć i cieszyć się 11-tym głośnikiem :wink:

48eb22d214c92cb2.jpg
Ze wszystkim nie powinno zejść dłużej jak 1.5 h
Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze posiadam u siebie ten subek. Efekt przerósł moje oczekiwania. Teraz to basu musze odejmowac ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tutorial, mam ogromną ochotę zrobić to w swoim aucie. :)

Ciekawe czy w a4 cabrio takie rozwiązanie się sprawdzi. W naszych autach pomiędzy bagażnikiem a przedziałem pasażerskim jest:

blacha oparcia;

system anty roll;

jest wiec sporo tłumiących elementów... chyba ze źle kombinuje... i sub działa na innej zasadzie i te elementy nie bedą stanowiły problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu może się pojawić problem, bo w cabrio w bagażniku jest tylko wzmacniacz prawda ? Tak więc cały dźwięk będzie się kumulować w przestrzeni bagażnika. Jakaś mała jego część pewnie się przedostanie. Popytaj ludzi którzy mają np w b5 nie składaną kanapę a mają jakieś car audio zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to mnie martwi.. Zmak jest po prawej stronie bagażnika. Niby jest tez dziura z pokrowcem na narty... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dziurę raczej nie uzyskasz takiego efekty jak np w avancie. Także zastanowiłbym się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej działa z Bose? jak mam podstawowy sub/wzmak (harmann) jest sens to wkladać?

I czy te numery części też będą pasować pod harmanna? Gdzie dokładnie je zamówić masowo? czy może na allegro każda osobno? :)

Dzięki bardzo za temat, miałem zakładać właśnie podobny ale z pytaniem o poradnik <3

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery czesci są nie zmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba kostka i pin zamówione :)

Byłem w sklepie elektrycznym i mówie że potrzebuję 2x2m 0.5mm kabel, gościu mnie ostrzelał serią pytań do czego mi potrzebny i stanęło na tym, że sygnałowy dźwięku i dał mi taki:

f1rgiUs.jpg

Ma się rozumieć, że trzeba go rozciąć na dwie połowy? (drugi kabelek ma czerwony pasek) i podobno 0.5mm to za mała średnica i chciał mi dać większy ale się uparłem przy tym.

I czy temat jest nt. podpięcia kolejnego subwoofera który działa razem z tym seryjnym? czyli dwa będą grały w bagażniku? Bo sądziłem, że wymiana z beckera na ten z q5 jest plug and play :)

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie rozetniesz to w niczym to nie przeszkodzi. Tylko na końcach po parę cm żebyś mógł w kostkę włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytaj że wpinasz się już w instalacje która idzie do wzmaka i ori suba. Wtedy grają dwa suby ten z q5 i ten który juz siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ok rozumiem, czyli jak sobie nie poradze to odepne fabryczny i podepne ten z q5 :) bardziej chodziło mi o kwestie czy kabel jest dobry i czemu tak mnie przekonywał żeby wziąć grubszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie myślał że będziesz ładował jakiś większy głośnik, a do tego wystarczy kabel o tym przekroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co na to wzmak ze bedzie miał 2x mniejsza rezystancje na wyjsciu z koncowki mocy ?

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za milion złotych - w kostce która wchodzi do wzmaka (harmann) w miejscach 14/15 są wpięte piny z ori suba. Jakim cudem mam tam wcisnąć jeszcze kable/piny z suba q5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetnij kable i się wlutuj. Nie jest napisane że masz włożyć tam kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że tak?

Xei67pY.png

Wybacz ale miastowy nowicjusz ze mnie i lutownicę będe miał w ręku pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...