Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wartości mierzone DPF jakie powinny być właściwe


domario

Rekomendowane odpowiedzi

071 Particle filter; difference pressure 8 hPa

072 Particle filter; field regeneration lock status 0
073 Particle filter; field regeneration request status 0
074 Particle filter; kilometers since last regeneration 225771 m
075 Particle filter; offset for differential press. 2 hPa
076 Particle filter; oil ash volume 0.15 l
077 Particle filter; soot mass calculated 10.67 g
078 Particle filter; soot mass measured 10.41 g
079 Particle filter; time since last regeneration 9451 s

Przebieg 213.000km oil ash 0.15l wchodzi na to, że przebieg oryginalny.
Reszta wartości w normie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych , w mojej A5 CCWA na blacie 143k i OIL ASH na poziomie 0.21l. ale auto o wybitnie miejskim przebiegu i prawdziwym zgodnym z wpisami ASO.bylem tez zdziwiony że tyle może być Oil ash ale widocznie jest to możliwe jak auto jeździ po mieście . Auta autostradowe mają Oil ash na poziomie 0.15 przy 200k przebiegu.

No zapełnienie wskazuje na około 280k

Sprawdzałeś przebieg z kluczyka ?

Wystarczy że przebieg zgadza się z tym co podaje Stanley, ksiązka serwisowa i dane które zbierają stacje diagnostyczne. Teoria o przebiegu wyliczanym z zapełnienia jak najbardziej jest OK, ale są wyjątki takie właśnie jak auta miastowe.

Przy jezdzie mieszanej oil ash 0,1l wychodzi co ok 15k-20k

Wiec mozna przeliczyc mniej wiece przebieg

Przesunąłeś przecinek ;) powinno być 0,01l oil ash na 15-20k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjecie z Etki wartosci granicznych popiolu dla roznych typow silnika.

Mam Q5 3.0 CCWA z przebiegiem okolo 160.000 i zapelnienie popiolu 0.03 tj. 30ml.

Tak sie zastanawiam czy to nie zbyt malo bo filtr nigdy nie byl wymieniany. Co odpowiada za odczyt ilosci popiolu? Czy ktorys z czujnikow moze przeklamywac?

rwq80k.jpg

Edytowane przez Artekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mało że aż nieprawdopodobne, zwłaszcza że trzylitrówkom troche szybciej zwykle przybywa tego popiołu. Sam jestem ciekaw który czujnik daje informacje o tym zapełnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oil ash 0.38l

soot mass calculated 12.47g

soot mass measured 17.64g

dodam że mam błędy od 5 świec żarowych   Kabel mam dopiero od tygodnia dlatego wcześniej nie podłaczałem kompa. A5 3.0CAPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz zdjecie z maksymalna wartoscia popiolu. Jesli masz 0,38l to jest to ponad minimum.

Pewnie filtr bedzie do wymiany. Jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Artekkkk napisał:

Przeciez masz zdjecie z maksymalna wartoscia popiolu. Jesli masz 0,38l to jest to ponad minimum.

Pewnie filtr bedzie do wymiany. Jaki masz przebieg?

Faktycznie. Przebieg udokumetowany 241tys w tej chwili. Jaka jest maxymalna wartość oil ash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mogli byście rzucić  okiem na mój dpf 90% jeżdżę krótkie dystanse po mieście ogólnie nic się nie dzieje żadnych błędów  , ale ostatnio zauważyłem ze go czasami dusi na niskich obrotach najczęściej na 3 biegu może być to spowodowane zanieczyszczeniem dpf ?

5334C135-78AD-4A24-BFB1-6F585CD0AA37.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie dokładnie auto i jaki silnik. W opisie masz tfsi a wątek jest 3.0 tdi.

Jeśli posiadasz 3.0 tdi to masz popiół jeszcze ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 3.0 tdi wartość graniczna popiołu „Ölaschevolumen“  to 0.37 a wiec twój jest jeszcze w normie. 

Masz wysoki poziom sadzy a wiec należałoby przepalic. Przejedz około 10 min autem dobrze rozgrzanym utrzymując ponad 2000 obrotów i powinno pomoc. Oczywiście nie może być żadnych bedow w silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie. W jakim stanie jest DPF???  

 

Zawartość popiołu w oleju 0.18l

Obliczona masa sadzy 13.17g

Zmierzona masa sadzy 1.30g

3.0TDI CCWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2017 o 11:22, Artekkkk napisał:

Dla 3.0 tdi wartość graniczna popiołu „Ölaschevolumen“  to 0.37 a wiec twój jest jeszcze w normie. 

Masz wysoki poziom sadzy a wiec należałoby przepalic. Przejedz około 10 min autem dobrze rozgrzanym utrzymując ponad 2000 obrotów i powinno pomoc. Oczywiście nie może być żadnych bedow w silniku.

 

Przy jakimkolwiek błędzie wypalanie tak jak mowisz nie bedzie mozliwe? I przy jakiej zawartosci sadzy nastepuje samoczynne wypalanie DPF? 

Edytowane przez puczyl1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

czytam co tutaj piszecie o popiole w filtrze i troche zdziwił mnie mój wynik:

 

Wednesday,01,August,2018,21:17:01:10074
VCDS Version: Beta 11.6.0
Data version: 20111008

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
21:16:39
  -3 hPa   Particul.filter diff.pressure 290
  12.75 g   Soot mass measured 501
  28.96 g   Soot mass calculated 502
  0.02 l   Oil ash 506

Auto to A4 B8 3.0 TDI CAPA i przebieg 155640km (sprawdzony w ASO, odczytany z kluczyka i komputera).

Chyba ze czytam nie te parametry co potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odczytałem sobie parametry DPFa aplikacją VAG DPF i przeżyłem lekki szok, mam oil ash na poziomie 0.41 czyli powyżej maksimum. Przebieg w tej chwili to 226tys km i co ciekawe prawdziwy (przeglądy w ASO do połowy 2016 roku + cepik), ale auto od nowości jeździ praktycznie tylko po Warszawie i bliskich okolicach. Możliwe, że ten oil ash może być aż tak wysoki przy takim przebiegu? Nawet jeśli głównie jeździło i jeździ po mieście? Z czego ewentualnie może to wynikać? Może jakaś usterka mechaniczna? Co sprawdzić?

DPF w chwili obecnej wypala się co około 250-300km jazdy mieszanej, ale wystarczy tydzień pojeździć w korkach i zapala się kontrolka DPF (ale wystarczy pojechać w trasie 15min powyżej 2tys obr i na tydzien albo dwa jest spokój).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podobnym przebiegu, 222tys mam zapelnienie na poziomie 0,31l. Co do częstości wypalania dpf nie powiem, bo nie podłączam często kompa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam swojego DPFa do czyszczenia (sporo dobrego słyszałem o czyszczeniu dpfów wodą pod ciśnieniem), pewnie trzeba jakoś wyzerować wartości zapamiętane po czyszczeniu, jak to zrobić VCDSem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 15:59, luk330 napisał:

Oddam swojego DPFa do czyszczenia (sporo dobrego słyszałem o czyszczeniu dpfów wodą pod ciśnieniem), pewnie trzeba jakoś wyzerować wartości zapamiętane po czyszczeniu, jak to zrobić VCDSem? 

bez odnowienia powłok średnio ma to sens, zapełni się dużo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcin4x4 napisał:

bez odnowienia powłok średnio ma to sens, zapełni się dużo szybciej.

A ktokolwiek robi przy okazji czyszczenia odnowienie powłok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...