Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacze SKV


Dystrybutor SKV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chciałbym się przedstawić, jestem Tomek i reprezentuje firmę ESEN głównego dystrybutora części SKV Germany.
Po prześledzeniu wielu wątków na temat wahaczy krążących po forum, mogę stwierdzić iż nie wiele osób poznało markę SKV Germany, wszyscy wychwalają konkurencyjnego Master Sporta, który faktycznie nie jest zły, ale chcielibyśmy udowodnić, że jesteśmy lepsi.

Dlatego chciałbym złożyć Wam pewną propozycję, jako główny dystrybutor marki SKV Germany chcielibyśmy zaoferować w ramach testu w bardzo niskiej cenie 99zł za komplet wahaczy SKV Germany do sprawdzenia i podzielenia się na forum swoimi doświadczeniami jak się sprawują.


Chcąc uniknąć trolowania ze strony konkurencji, która wzięłaby wahacze tylko po to by wypisywać głupoty powyższa oferta na wahacze jest dla użytkownika forum, który ma co najmniej 200 postów na forum i który rzeczywiście będzie w stanie je przetestować i który naprawdę je użyje a wynikami testu podzieli się na tym forum

Prosimy, więc osoby chętne na zakup wahaczy w tej cenie o wpisanie się w tym wątku oraz o zadeklarowanie w ciągu jakiego okresu są w stanie zamontować je w swoim aucie i podzielić się opinią tutaj na forum. Mile widziane własne sugestie dotyczące tego w jaki sposób ten test możecie przeprowadzić(np. opinia po 5tys km/10tys.km/20tys. km/40tys km.)
Do końca marca prosimy o zgłaszanie swoich pomysłów, ten który uznamy za najciekawszy, wyłoni osobę której wyślemy wahacze w promocyjnej cenie.

Pewnie nie wielu z Was wie, że wahacze SKV Germany są produkowane w tej samej fabryce co te marki TRW. możecie nie wierzyć,
dlatego jako osobny test chętnie udostępnimy bezpłatnie po 1 wahaczu z obu marek do rozebrania,porównania wizualnego, rozpieprzenia i porównania ich ze sobą, oczywiście pod warunkiem podzielenia się opinią tu na forum z innymi użytkownikami. W żaden sposób nie boimy się tego porównania

Tutaj ponownie liczymy na Waszą kreatywność i osobie która zaproponuje najciekawsze porównanie, wyślemy bezpłatnie wahacze obu firm.

Jest to tylko nasza sugestia, jesteśmy otwarci na wasze propozycje w jaki inny sposób można zaprezentować jakość oferowanych przez nas wahaczy.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inicjatywa ,powiem tak akurat mam teraz do zmiany zawieche z przodu ,i mialem od kumpla kupic ms .tyle ze moje to a4 b6 a na aukcji nie widzialem zeby pasowalo, wymiane bede robil sam zaraz po swietach ,robie okolo 2-5 tys km. Miesiecznie ,to tak minimalnie , Po drogach jezeli tak to mozna nazwac ,zlej jakosci ,dziury zapadliska itd ,jezdze pol na pol z ladnymi dywanikami ,i to raczej nie zamulajac ,jak chcesz i bedziesz mial taki zestaw ,to dawaj sprawdzimy ile wytrzyma w 3 miesiace,i zdam relacje

Edytowane przez szakal222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy dystrybutorem tej marki i tych wahaczy mamy około 2 tysięcy kompletów, do tego typu akcji marketingowej, zachęciło nas Wasze forum, gdzie w którymś z wątków ktoś porównywał nasze wahacze z innymi firmami. Jesteśmy pewni, że sprzedajemy ten sam produkt co TRW, chcemy jednak by ktoś, bezstronny to potwierdził i myślę, że wszyscy na tym zyskają, wy będziecie mogli kupić wahacze najwyższej jakości w przystępnej cenie a my zyskamy kolejnego zadowolonego klienta.

Dlatego też zachęcam do zgłaszania się osób które porównają wahacze SKV i TRW a później potwierdzą bądź zaprzeczą czy to ten sam produkt. Proszę tylko byście przy zgłaszaniu potwierdzali chęć do podzielenia się swoją opinią na temat testowanych wahaczy. Mile też widziani użytkownicy, którzy wcześniej jeździli na MasterSporcie.

W poprzednim poście link przeze mnie podany jest do wersji przed liftem, oczywiście nie będzie dla nas problemem wysłać zestaw po liftowy(ze swąrzniem 16mm)

Edytowane przez Dystrybutor SKV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliśmy, chcemy dać czas na zgłoszenia do 1 kwietnia, kiedy to wybierzemy użytkownika który podejmie się przetestowania naszych wahaczy. Proszę tylko by podejść do sprawy na poważnie i po przetestowaniu wyrazić rzeczową opinie, mile widziane będą zdjęcia z montażu oraz wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chętnie wziąłbym udział takim teście, chodź nie mam 200 postów ....ale od każdej reguły jest wyjątek :). Robię pól na pół miasto/trasa.

Z tym, że trasa z kompletem osób na pokładzie. Przejeżdżam około 35000 rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam luzy wyczuwalne ręką przy górnych przednich wahaczach - brykę mam już prawie 1,5 roku, a gdzieś prawie 2 lata podobno jeździ na ori lemach. Przymierzam się powoli do wymiany bo przy skręcaniu na nierównej kostce / płytkach betonowych stuka nieźle :D Jak by było można, to i ja bym się chciał zapisać ale na komplet górnych tylko, dolne okk :) rocznie ok 25k km jako student wychodzi (ciągle dojazdy) drogami raczej powiatowymi :) Relacja co 3k km z badaniem ręcznym czy są luzy czy ich brak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym wziąć udział w teście wahaczy tej firmy. Akurat i tak mam do wymiany wiec jeżeli został bym

wybrany to nie ma problemu żebym wahacze wymienił zaraz po ich otrzymaniu.Teraz mam wahacze z TRW(bede mógł go tez rozłożyć wahacz tej firmy na pokaz) wcześniej jeździłem

na master sporta to mogę je troche porównać co zauważę. Poruszam sie po drogach gminnych powiatowych jak wiadomo nie sa one w dobrym stanie czasami korzystam też z dróg ,,polnych". Kilometrów ile robie to w sumie nie wiem dokładnie jak określić bo mam dzień ze zrobię 500 km a na drugi dzień 50 km.Byłem sprawdzic i z obliczen wychodzi ze robie tak około 35tyś km na rok. Drogi po których sie poruszam są w kiepskim stanie, wiec zdaje mi sie ze powinien być to dobry test dla tych wahaczy żeby potwierdzić ich jakość.

Opinie mogę pisać po ustalonej liczbie kilometrów, mam zaprzyjaźnionego mechanika na stacji diagnostycznej,

wiec też co jakiś czas mógłbym pojechać na szarpaki i sprawdzać czy nie pojawiają się jakieś luzy. No i oczywiście

zdjęcia z montażu tego zawieszenia też by sie pojawiły. Nie mam wyznaczonej liczby komentarzy ale wydaje mi sie że

to nie powinien być problem bo wystarczy spojrzeć na datę złożenia konta żeby zobaczyć że nie rejestrowałem sie

specjalnie po to żeby wziąć udział w tych testach. Wrazie wątpliwości z powodu małej ilosci postów ze dostane zawieszenie

i na tym się skończy to mogę przyjechac i odebrac je osobiscie bo mam tylko z 40 km do firmy w której pracujesz.

Edytowane przez Audikomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie wahaczy SKV z TRW to myślę , że to głównie będzie zależało od inwencji osoby testującej, ważne by ta osoba znała się na rzeczy. Miło by było także zobaczyć zdjęcia z tego testu ilustrujące oba wahacze w trakcie różnych etapów przeprowadzanego testu, na których można by porównać cechy fizyczne tych wahaczy, jednakże szczegółowsze informacje na ich temat mógłby podać testujący użytkownik mający z nimi bezpośredni kontakt. Nadal jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje na jakich zasadach ten test można by przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę chętnie wezmę 1 a nawet 2 zestawy :grin: Na testy. Prowadzę warsztat więc zdjęcia z montażu będą, jak i opinia. Zawias na pewno wleci do mojego a4 robi trochę ponad 50 tys rocznie. Mogę porównać z maxgear i ms lub z "kraftami" (Mają luzy już podczas oglądania w katalogu :grin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgodnie z deklaracją dzisiaj zostaje wybrany użytkownik do Testu zestawu wahaczy SKV( w cenie 99zł). Udało mi się przekonać swojego szefa do wysłania zestawów wszystkim co zgłosili się do testu, bez kombinowania, od razu chciałbym zapewnić, że mimo iż dziś pierwszy kwietnia to nie prima aprilisowy żart. Nie przedłużając, do testu wahaczy SKV Germany wybraliśmy następujących użytkowników:

(kolejność na liście przypadkowa)

Slowik1,

icemerc,

mapper.

Audikomaniak.

Przychylamy się także do prośby użytkownika piciuok co do testu górnych wahaczy, które analogicznie wysłalibyśmy za symboliczną kwotę 50zł.

Do testu porównawczego zgłosił się tylko jeden użytkownik tj. azure do którego zostną wysłane wahacze SKV i TRW do porównania.

Jeśli chodzi o użytkownika szakal222, to jak sam potwierdził po świętach instaluje MS-a, tak więc automatycznie został odrzucony.

Nawiązując do naszych wcześniejszych wypowiedzi, chcielibyśmy by osoby wybrane do testu podzieliły się swoimi opiniami na temat ich użytkowania, mile widziane zdjęcia z montażu. Chcielibyśmy także by wybrani użytkownicy zgłosili się pisząc do nas wiadomość prywatną w której potwierdzili by chęć uczestnictwa w teście, podali nr telefonu i adres do wysyłki a także podali dane do wysyłki wahaczy. Na wiadomości będziemy czekać przez okrągły tydzień, jeśli nie otrzymamy wiadomości do dnia 8 kwietni uznamy, że dana osoba zrezygnowała z udziału w teście. Prosimy, by osoby wybrane do testu potwierdziły otrzymanie wysłanych przez nas zestawów oraz czy zgadzają się one z tym co miało być wysłane.

Podsumowując chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom którzy wezmą udział w naszych testach, proszę tylko byście nie zapomnieli o deklaracji związanej z podzieleniem się z pozostałymi użytkownikami opinią na temat sprawowania się wahaczy SKV Germany.

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Dystrybutor SKV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ju zpisze PW z danymi :-) czekają mnie wycieczki zakopana- łódź-gdynia razy 3 oraz berlin-łódź więc napewno zdam relacje jak na różnych drogach sie to sprawuje.

Edytowane przez icemerc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko będą nowe wahacze, to i opinie będą na bieżąco.

Jakieś pomysły co do sposobu pomiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede to robił względem przebiegu od wymiany i kontrolnie na stacje diagnostyczna . czyli po 1000 km, 3000 km 5000 km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko obejrzałem, wahacze wyglądają solidnie (czy solidne się okaże), śruby powlekane jakimś zabezpieczeniem zielonym jak w oryginale, lepsze jak w tanich zestawach bo tam dają zwykłe. teraz trzeba montować i zobaczyć jak się sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka dzis dotarła.

obejrzałem, pomacałem :P a więc tak :

zawrówno w zestawie Lema czy MS nie zauwazyłem tego czegos zielonego na śrubach montażowych a widywałem to na tych z ASO więc .... duzy plus.

połowe zawiasu mam lema połowe MS i patrząc na stare wahacze wydaje mi się, że te sa jakby lżejsze w porównaniu do Lema. oczywiście na wage ich nie wrzucałem takie odczucia trzymają oby dwa w prawej i lewej ręce.

Kazdy wahacz ma napis skv - na MS tego nie widziałem. Koncówki drążków kierowniczych wyglądają solidniej niz te MS.

umawiam sie na montaż i powoli bede zdawał relacje. Jak to wyjdzie w praniu czyli tłukąc je po Łodzi i Polsce... Mam też taką fajna droge obok mnie ktora jest najlepszym testem dla wszelkiego rodzaju zawieszenia :P Takie sito, że nawet stacja diagnostyczna nie wychwyci tego , co ten 3 kilometrowy kawałek drogi :-)


ciekawe czy gwarancja są objete tak na wszelki wypadek, jak by w przeciagu tych 12 miesięcy których odmówił posłuszeństwa... ale tym sobie głowy nie zawracam na razie....

Edytowane przez icemerc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zielone to zapewne klej do gwintów...

Gwarancja? Bez przesady, dostajesz za 100kę wahacze na testy i gwarancji oczekujesz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka dzis dotarła.

obejrzałem, pomacałem :P a więc tak :

zawrówno w zestawie Lema czy MS nie zauwazyłem tego czegos zielonego na śrubach montażowych a widywałem to na tych z ASO więc .... duzy plus.

(....)

Kazdy wahacz ma napis skv - na MS tego nie widziałem. Koncówki drążków kierowniczych wyglądają solidniej niz te MS.

(...)

ciekawe czy gwarancja są objete tak na wszelki wypadek, jak by w przeciagu tych 12 miesięcy których odmówił posłuszeństwa... ale tym sobie głowy nie zawracam na razie....

Cieszymy się, że zestaw sprawił dobre pierwsze wrażenie, jednak jak wiadomo najważniejsza będzie ich eksplautacja tak więc z niecierpliwością czekamy na pierwsze opinie i wrażenia.

Co do końcówek drążków to nie chce wypowiadać się na temat konkurencji, jedyne co to wiem, że SKV są lepsze.

Kolega zaptał o gwarancje, mogę jedynie powiedzieć, że do tej pory nie zdarzyło się nam by któryś z zestawów został odesłany, jednakże wahacze są objęte 12 miesięczną gwarancją i jeśli byłyby jakiekolwiek problemy to prosimy o kontakt, dostaliście pełnowartościowy towar wraz z wszystkimi profitami jakie wynikaja z zakupu nowej części.

To coś zielone na śrubach to preparat zapobiegający odkręcaniu się gwintów z angielskiego tzw fastening agent
Zaiweszenie podczas pracy poddawane jest ciągłym obciążeniom, gdzie kierunek i zwrot siły jest praktycznie za każdym razem inny,
Z czasem śruby mocujące mogą się obluzować na skutek wibracji, rozszerzania się bądź kurczenia pod wpływem temperatury, wstrząsów, co powoduje utratę siły docisku, a w ostateczności niewspółosiowość. Stosowanie środków do mocowania gwintów pomaga utrzymać siłę zacisku i zapobiega powstaniu niewspółosiowości. Niewyczuwalne drobne luzy powodują wzrost amplitudy drgań, co stopniowo wykańcza tuleje.
śruby są tak samo istotnym elementem zestawu jak wahacze - ja wiem, że każdy powie śruba to śruba - ale uwierzcie mi jakość całości jest taka jak jakość najsłabszego elementu (tak jak w łańcuchu). Nie przez przypadek w oryginale śruby pokryte są tym samym preparatem.

Na ten moment dwóch z czterech użytkowników otrzymanie wahaczy na forum tj. mapper i icemerc, otrzymałem także potwierdzenie od Audikomaniak w wiadomości prywatnej. Czekamy jeszcze na jednego użytkownika do którego zostały wahacze wysłane, a od którego nie otrzymaliśmy potwierdzenia ich otrzymania oraz na dwóch użytkowników którzy zostali wybrani i się nie zgłosili a którzy mają na to czas do piątku.

Edytowane przez Dystrybutor SKV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec zawieszenie dotarło i siedzi już w audi. Na pierwszy już oka wygladają solidnie

tak jak wcześniej pisali tutaj zabezpieczenie zielone co nie spotyka sie w tanich zestawach.

Jutro będę miał chwile czasu to wrzuce zdjęcia. I tutaj z kolegą wcześniej, zgodze się wydają

się lżejsze. Teraz po przejechaniu pierwszych tysiącu kilometrów zrobie ich diagnostyke i

opisze tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias dziś wrzucony na auto, wykonanie podoba mi się bardziej od maxgear i krafta, śruby solidne i kompletne (często w zestawie maxgear nie było śruby na 2 górne wahacze do skręcenia w zwrotnicy a ona się najczęściej zapieka i trzeba ciąć) A reszta zależy już od jakości sworzni i tulejek a to zobaczymy z czasem. Końcówki założę jutro.

bd7f627fdad9f8e8gen.jpg

602988ac55635a61gen.jpg

5fc939d1d1a8eb26gen.jpg

f3c69adf60418e22gen.jpg

4587caae5caba749gen.jpg

c8fd9924d4da89aagen.jpg

8e377581c2ed57dbgen.jpg

3540ca3927c27b33gen.jpg

Edytowane przez mapper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...