Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacze SKV


Dystrybutor SKV

Rekomendowane odpowiedzi

Parciejące gumy to nie wina montażu, a jakości materiału. Co do tulei powtórzę, te które teraz wychodzą to sztuki, które trafiły do sprzedawców przed wyeliminowaniem usterki prasy. Możliwe że przy okazji dostawali gorszej jakości gumy? Ja mam już dwa lata zestaw i nie mam żadnej gumy ani popękanej, ani poparciałej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecą banany o takim oznaczeniu: SKV 04SKV101 S17 H16 i w sumie wcześniej w postach też to się przewija... mogła paść taka informacja od dystrybutora, że jak ktoś trafi, to niech nawet nie zakłada...

IMG_20180713_162525.jpg

Teraz sprawa reklamacji. Procedura wzorowa. Zdjęcie wadliwego banana i od razu decyzja o wysyłce poprawionego kurierem na koszt dystrybutora. Bardzo ładne zachowanie :)

Do tego usłyszałem słowo PRZEPRASZAM, co też się chwali, bo mało kto umie się dziś przyznać do winy... 

Podmienie wadliwą sztukę i będziemy obserwować dalej. 

W drugim komplecie zamontowanym w Passacie jak na razie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i ja sie wypowiem bo jestem tys km po montazu tego zestawu co prawda nie od samego pana ktory zalozyl ten temat ale z linku ktory dal mi i twierdzil ze ten sprzedawca zaopatruje sie u niego takze nie mam na celu oczerniac autora tematu co do zestawu polowa srub w ogole nie pasowala a stan bananow po przejechaniu 1tys km jest ze tak powiem tragiczny z czystej ciekawosci czy ktos kto kupowal bezposrednio od autora tematu wahacze mogl by podac cene za komplet? Chcial bym porownac z cena jaka ja zaplacilem za wahacze mozliwe ze mimo tego ze zaopatruje sie u dystrybutor SKV sprzedal mi jakas lewizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nowy wahacz założony, na szczęście poszło sprawnie, bez ściągania koła itd... 

Łączniki wsadziłem stare Lemfordera, niestety nie miałem do SKV zaufania, to samo się działo koledze na wcześniejszej stronie tematu, być może to też jakaś nowa wada ? ? ? Guma odczepia się od gniazda przy lekkim odgięciu ręką, a co dopiero mówić przy siłach jakie są przy pochyleniu auta i działaniu stabilizatora na łącznik... 

Kolejna moja uwaga to mam wrażenie, że całe tuleje, te trzymające amortyzator też jakby mają widoczną szczelinę w gnieździe wahacza, ale tym razem nie guma, tylko cała tuleja gumowo-metalowa... Przyjrzyjcie się temu... może to tylko takie złudzenie, bo jako tako luzów nie stwierdziłem... szkoda, że nie strzeliłem fotki...

IMG_20180720_185659.jpg

IMG_20180720_190236.jpg

IMG_20180720_190306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję wahacze SKV od dwóch lat. Wymieniony był cały zestaw i generalnie wszystko było spoko do niedawna. Jakiś czas temu zauważyłem, że jest problem z przednim lewym ( od kierowcy ) bananem a konkretniej z tuleją, jest na niej spory luz, który szczególnie czuć podczas wjeżdżania lewym kołem na wyższy krawężnik ( uczucie delikatnego cofania się koła ). Dodatkowo zauważyłem, że mocowanie amortyzatora na prawym prostym wahaczu również nie wygląda najlepiej, guma nie siedzi idealnie na swoim miejscu. Reszta gum na wahaczach ( od czwartego zdjęcia )  wygląda w porządku. Nie robiłem fotek górnych wahaczy, ale tam nic się złego nie dzieje. Na wahaczach zrobione jakieś 30tys km, ale w większości po słabszej jakości drogach. Napisałem o tym wszystkim do Dystrybutora i czekam na odpowiedź. 

Yv3r0Rl.jpg

UUmuljU.jpg

I2LoRNj.jpg

FI1sljq.jpg

xC9ibIb.jpg

NNxkILj.jpg

a16MnmO.jpg

2sMmtZw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz reklamować produkt po dwóch latach? Jak jesteś na końcówce gwarancji to pogratulować 'farta', ale ostatnio widzę, że ludzie by chcieli tu reklamować ten zawias tylko dlatego że im się odgórnie należy, czy coś i trochę to 'januszowo' wygląda (oczywiście jeżeli jesteś na gwarancji i chcesz uznania reklamacji to nie mam nic do zarzucenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Langista napisał:

Chcesz reklamować produkt po dwóch latach? Jak jesteś na końcówce gwarancji to pogratulować 'farta', ale ostatnio widzę, że ludzie by chcieli tu reklamować ten zawias tylko dlatego że im się odgórnie należy, czy coś i trochę to 'januszowo' wygląda (oczywiście jeżeli jesteś na gwarancji i chcesz uznania reklamacji to nie mam nic do zarzucenia)

No oczywiście, że na gwarancji :facepalm: Tak się akurat złożyło, że zaglądałem ostatnio do hamulców, a że miałem ściągnięte koła to sprawdziłem sobie stan wahaczy. Wydawało mi się, że gwarancja już minęła, ale sprawdziłem w papierach i okazało się, że jeszcze jej troszkę zostało. Nie napisałem tego posta, bo miałem taki kaprys, ale dlatego, żeby również inni użytkownicy wiedzieli jak te wahacze wyglądają po dwóch latach i jak wygląda sprawa reklamacji pod koniec gwarancji, a nie chwile po zakupie. W tym temacie dzielimy się uwagami na temat wahaczy SKV i ja to właśnie robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to spoko, po prostu trochę za dużo januszostwa tutaj jest ostatnio i czasami ciężko kogoś brać na poważnie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista, kto niby Januszuje ? Wstawiane posty ze zdjęciami, ewidentna wada materiału albo błąd w produkcji... Co inngo jak są oberwane/naderwane gumy ze względu na zły montaż...ale wysuwające się z gniazd tuleje czy gumy na lewo-prawo to już nie wina montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2018 o 23:12, Wojtaz napisał:

No oczywiście, że na gwarancji :facepalm: Tak się akurat złożyło, że zaglądałem ostatnio do hamulców, a że miałem ściągnięte koła to sprawdziłem sobie stan wahaczy. Wydawało mi się, że gwarancja już minęła, ale sprawdziłem w papierach i okazało się, że jeszcze jej troszkę zostało. Nie napisałem tego posta, bo miałem taki kaprys, ale dlatego, żeby również inni użytkownicy wiedzieli jak te wahacze wyglądają po dwóch latach i jak wygląda sprawa reklamacji pod koniec gwarancji, a nie chwile po zakupie. W tym temacie dzielimy się uwagami na temat wahaczy SKV i ja to właśnie robię. 

Wojtek i co odpowiedział dystrybutor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wandej napisał:

Wojtek i co odpowiedział dystrybutor?

Andrzejku czemu ty się tak czepiasz tego .....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ucho.77 napisał:

Andrzejku czemu ty się tak czepiasz tego .....??

Nie czepiam. Po prostu klienci chcą odpowiedzi. Każdy powinien zostać odpowiednio obsłużony przez Dystrybutora

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do reklamacji każda reklamacja jest rozpatrywana tak samo czy to jest początek czy koniec gwarancji.  Czas trwania reklamacji oraz jej warunki są opisane na karcie gwarancyjnej która jest dołączona wraz z rachunkiem do zakupionych wahaczy.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wandej napisał:

Wojtek i co odpowiedział dystrybutor?

Jeżeli chodzi o reklamację, to nie było żadnego problemu. Zostałem poproszony o zrobienie lepszych zdjęć, najlepiej zdemontowanych wahaczy, ale z braku czasu zdemontowałem tylko banana, do którego miałem najwięcej zastrzeżeń, wahacz prosty został sfotografowany na aucie. 26 lipca wysłałem zdjęcia wahaczy oraz karty gwarancyjnej ( dodam, że gwarancja kończyła się 27 lipca ) do Dystrybutora i jeszcze tego samego dnia skontaktował się ze mną telefonicznie, że wahacze zostaną wysłane, a jedyne o co prosi to o odesłanie starych wahaczy do ich zbadania itp. Na drugi dzień czyli 27 lipca pudełko z nowymi wahaczami było już u mnie, więc z mojej strony jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony jak to wszystko przebiegło. 

Muszę tutaj jeszcze nadmienić, że guma w wahaczach ( przede wszystkim w bananie ) nie była naderwana, tuleje siedziały ciasno, natomiast była na tyle miękka, że wkładając śrubę w tuleje mogłem sobie wyginać ją w rękach na wszystkie strony.

Jeżeli chodzi o prosty wahacz, to jestem umówiony z mechanikiem na wymianę jeszcze kilku rzeczy w aucie, więc przy okazji będą zmienione wahacze, które otrzymałem, jak już to ogarnę, to napiszę jak to wygląda.

Zdjęcia pod tym linkiem https://drive.google.com/drive/folders/1_bFH8kD5cv_SUsCJyUuC-4VUekuYgCF3?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan co do wahaczy skv germany :

1.Czy kupując kompletny zestaw do a4 b5 na allegro za 430 zl kupuje to samo co na stronie oficjalnego dystrybutora za 200 zl wiecej?

2.Jak z wytrzymałością takiego zestawu? Zdarza mi się czasami jezdzić po sporawych dziurach i wybojach - czy wytrzymają taki test?

3.Co do ewentualnej reklamacji, czy montując zestaw samemu ta gwarancja obowiązuje? Czy musze je wymienic w jakims serwisie i otrzymać od nich kwitek potwierdzający?? Jak to wygląda?

 

z gory dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, l1ffer napisał:

Jak z wytrzymałością takiego zestawu? Zdarza mi się czasami jezdzić po sporawych dziurach i wybojach - czy wytrzymają taki test?

Jak Ci się uda, jeden jeździ 40k km na skv i jest dobrze a Tobie się nie uda i padną po 2k km i lipa. 

Lepiej kupić od dystrybutora tutaj z forum i nie będziesz miał z niczym problemu ( nie mówię tu o awaryjności ) , z allegro były jakieś wadliwe partie więc sam zdecyduj ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2018 o 18:00, Mateusz892 napisał:

Ja na zestawie mam już zrobione 23 tyś km.  Po około 17 tyś skontrolowałen stan w SKP. Okazało się, że tuleje w bananach maja luz około 1.5 cm (tak stwierdził diagnosta) . Skontaktowałem się z dystrybutorem i przyjęli banany na reklamację.  Na pozostałych wahaczach zero luzu przy badaniu technicznym ,które robiłem po około 22 tyś. 

  Ciekawy materiał. Kupiłem SKV zobaczymy jak to wygląda. 

Edytowane przez kloni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kloni napisał:

  Ciekawy materiał. Kupiłem SKV zobaczymy jak to wygląda. 

Ten test nijak ma się do rzeczywistości, bezsensu i niczego nie pokazujący nic sensownego. Jeszcze jak by pokazał jak wygląda każdy wahacz po przejechaniu 50kkm (chociaż i tak pracowały by w innych warunkach) to by pokazało jak się zużywają, a tak popatrzeć i po oceniać to dziecko w przedszkolu by mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tyle, że pokazuje iż są różnice w wahaczach. Tym bardzeij w koszykach sworzna. Nie patrzę powaznie na gramy i taki tam. Ale jednak widać różnice. Nie chodzi mi też o jakość gumy, bo to prawda, że nie ma to znaczenia gdyż jest to subiektyw. Jednak te dwa koszyki oryginał i zakładam, żę lem są inaczej zrobione. a prawdą jest, żę sworzeń ma tu duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna budowa nie znaczy, że gorsza duże znaczenie ma materiał z którego zrobiona jest ta "teflonowa" lub nie obudowa sworznia, zostało to ocenione na "oko", jak droższe to już na 1000% 10x lepsze, a do tego nie trzeba pseudo ex-perta (cena często idzie w parze z jakością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...