Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacze SKV


Dystrybutor SKV

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zmieniałem talerzyki na te z B5. Przy okazji sprawdziłem zawias, na razie prawa strona. Górne wahacze jest super, gumy nie parcieją, sworznie sztywne. Dolny prosty też OK. Niestety prawy dolny banan dziwnie lekko da się ruszać ręką, już niewielka siła wystarczy do odgięcia tulei... Wkładki tłumiące wyleciały. Już raz ten banan był reklamowany i przyszedł niby ten poprawiony. Od razu pisze, on był zmieniony w kanale, auto stało na kołach, także nie ma mowy o nadrywaniu tulei przez zły montaż itd... jutro sprawdzę z lewej strony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie na temat końcówek drążków kierowniczych firmy SKV? są mega tanie... moje się kończą i szukam czegoś nowego a nie chcę zmieniać za 10tys.km. ponownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniać ich po 10tys to po kiego grzyba szukasz mega tanich? Sam sobie zaprzeczasz. Załóż coś porządnego, przecież to tylko końcówki więc z torbami chyba nie pójdziesz.

Niedługo wszystkie auta u nas będą na druty powiązane. Jak obserwuje te wszystkie tematy i to co się dzieje w dwóch zaprzyjaźnionych warsztatach odnoszę wrażenie, że minimum 1/3 ludzi nie stać tak naprawdę na utrzymanie auta i kleją z czego się da. Aby rocznik jak najmłodszy i pokazać się znajomym a to wszystko podszyte syfem i ulepem. Kupujesz później takie auto jako perełkę i nie nadążasz z naprawami bo wszystkie zamienniki sypia się lawinowo gdzie nie spojrzysz. Sorry za ot.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na drążki się tutaj jeszcze nikt nie skarżył, banany tak ale drążki j mnie zero luzu po 40k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążki jak najbardziej OK, sztywne, ale bardzo szybko je korozja bierze...

Co do banana, rozebralem kilka wahaczy, ORI, MS i SKV... I mam pewną teorię na te tuleje.

Jak dla mnie jest to wina źle spasowanych wkładek tłumiących...

Ori tuleja po ponad 200k km, tej plastikowej nie da się wyciągnąć, a gumowa wychodzi bardzo ciężko...

MS i SKV gumowa wychodzi w palcach, plastikowa przy lekkim użyciu siły...

Wystarczy, że wyleci wkładka tłumiąca i od razu zmienia się zakres pracy wahacza, gumy w tulei są bardziej rozciągane co powoduje ich szybsze zużycie, nadrywanie i zerwanie...

Nie próbował ktoś może wprasować tulei Lema w banan MS lub SKV ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Randor napisał:

Jeśli nie chcesz zmieniać ich po 10tys to po kiego grzyba szukasz mega tanich? Sam sobie zaprzeczasz. Załóż coś porządnego, przecież to tylko końcówki więc z torbami chyba nie pójdziesz.

Niedługo wszystkie auta u nas będą na druty powiązane. Jak obserwuje te wszystkie tematy i to co się dzieje w dwóch zaprzyjaźnionych warsztatach odnoszę wrażenie, że minimum 1/3 ludzi nie stać tak naprawdę na utrzymanie auta i kleją z czego się da. Aby rocznik jak najmłodszy i pokazać się znajomym a to wszystko podszyte syfem i ulepem. Kupujesz później takie auto jako perełkę i nie nadążasz z naprawami bo wszystkie zamienniki sypia się lawinowo gdzie nie spojrzysz. Sorry za ot.

Jak najbardziej się z tobą zgodzę... sam taki samochód kupiłem. Lecz nie zamierzam już w niego wielce inwestować. A moje auto akurat nie tylko na druty było powiązane a bardziej na ,,trytytki'',klej do szyb + superglue...

Popatrz... na odpowiedzi kolegów, na takiej opinii o częściach mi zależało.

@langista;@kamil-vag - dziękuje za odpowiedzi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Randor tu większość ma auto na pokaz a jak przyjdzie zatankować to ból d*py że auto za dużo pali xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, k232 napisał:

@Randor tu większość ma auto na pokaz a jak przyjdzie zatankować to ból d*py że auto za dużo pali xD 

A gdzie jest według ciebie 'tam'? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

we wtorek(16.04.) zamówiłem wahacze do mojej a4 b6 avant, bezpośrednio z forum od @Dystrybutor SKV. Paczka była u mnie następnego dnia. Wszystko dobrze zapakowane itp.

Dzisiaj odebrałem auto z warsztatu. Mechanik nie miał zastrzeżeń co do części, wszystko pasowało i nie było niespodzianek. Poprzednie zawieszenie, które miałem w aucie, każda część to ori lemforder(przebieg auta 312tys.). Po pierwszej przejażdżce wszystko ok, więc chyba dobrze skręcone - wyjdzie w praniu.

Postaram się powrócić za jakiś czas jak już zrobię trochę kilometrów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie na mały offtopic i w ramach relaksu zapraszam na obejrzenie video relacji z targów w motoryzacyjnych które się odbyły dwa tygodnie temu w  Bolonii (jest na jakie hostessy popatrzeć ;P)

 

a od dziś Targi w Birmingham gdzie też mamy swoje stanowisko i może jakiemuś forumowiczowi uda się do nas zawitać - niestety brytyjkom troszkę brakuje do włoszek hah ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 12:32, l1ffer napisał:

Wahacze dotarły do mnie niemalże błyskawicznie, bardzo dobry kontakt z działem sprzedaży detalicznej, brak jakichkolwiek problemow.

Generalnie z obsługi klienta daje 10/10!!!!

 

Co do samych wahaczy to jak to wahacze, wszystko wyjdzie w praniu. Założone przy przebiegu 320000km, w przyszłym tygodniu mam przegląd, także zobaczymy po zrobieniu około 1000km. Na pierwszy rzut oka wszystko ładnie wygląda.

Będę dawał znać na bieżąco :)

PART_1542656980425.jpeg

PART_1542656985536.jpeg

Minęło 7 miesięcy, zrobiłem 12000km i niestety zacząłem słyszeć stukanie, najczęściej pojawia się na delikatnych wybojach, dosyć mocno słychać na kostce ☹️☹️☹️☹️

Starałem się oszczedzac, chociaż dosyć często dojeżdżałem na łowiska wędkarskie gdzie niestety były dziury, prędkość 2kmh więc myślałem, że jednak trochę więcej wytrzymaja...

 

W tygodniu samochód pójdzie do mechanika i zobaczy jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupujecie ten szajs? Żaden szanujący się mechanik nawet by nie założył tego na auto.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Randor napisał:

Po co kupujecie ten szajs? Żaden szanujący się mechanik nawet by nie założył tego na auto.

Za to na pewno założy inny zestaw za 600 zł, który wymieni po pół roku lub wcześniej, żeby zarobić podwójnie ;) Ja założyłem i przejeździłem na nim ponad 2 lata i 35kkm, w sumie to nadal jest i ma się dobrze (wg. Mechanika nie ma luzów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 600zł jest komplet regenerowanych, na kórych przejeździłem 130tys km i nie było luzów. 

Gdybym miał je kupić ponownie, kupiłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na regenerowane nie masz gwarancji 2 lat, to raz. Dwa nie dostaniesz ich od ręki, chyba że sam dasz do regeneracji jak jeszcze masz i o ile nadają się do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600zł regeneracja. 160zł kaucja którą zwracają jeśli oddasz swoje stare (tylko ori). Dostęp od ręki. Gwara rok ale jest bezużyteczna bo z tymi wahaczami nic się nie dzieje. Jeździłem w poprzednim aucie na nich przez 4 lata (prawie 60tys km) na niezłej glebie i jakoś się z autem nie cackałem. Wiem, że zawiecha jeździ do tej pory i jest sztywna. Chłopaki dają radę. Zawsze będę polecał regeneracje w tej jednej firmie. Montowanie śmietników w tej cenie nie ma żadnego sensu.

Podczas montażu mechanik uszczypał mi gumę sworznia dolnego wahacza i wyciekł smar. Napisałem do gości i za 2 dni miałem dwie zapasowe gumy + zabezpieczenie za friko. Już widzę jak firma SKV lub jakaś inna tak robi:)

Złożyłem dzisiaj zamówienie na jeden komplet do mojej ulepy. Jak ktoś chcę mogę porobić zdjęcia jak dojdą.

Jeśli już wkładać zamienniki to chyba nic poniżej RTS który nie wiem nawet ile teraz kosztuje. Strzelam, że grubo ponad tysiaka. Nie wiem też czy się nie popsuł jakościowo, były na forum wpisy z jakimiś problemami z tymi wahaczami.

 

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddajesz oryginały, albo inaczej - oddajesz markowe (Lem, TRW). Badziewia do regeneracji nie przyjmą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, wezmą TRW? Bo nie pytałem. Jesli tak jestem 160 do przodu. Myślałem, że tylko ori lub LEM.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...