Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacze SKV


Dystrybutor SKV

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po 4k km wszystko siedzi sztywno. Jedynie lewa końcówka drążka kierowniczego jest trochę luźniejsza, w porównaniu do prawej, która siedzi sztywno jak od nowości. Nic nie stuka, na dziurach nic się nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k232 napisał:

@Langista po 4 czy po 40?

Po 4 ? w trzy miesiące nie dałbym rady 40k nabić. Zmartwiła mnie w sumie tylko ta końcówka.. prawą bym zrozumiał, bo pobocza i te sprawy, ale żeby lewa była luźniejsza od prawej, i to sporo.. żadnego luzu nie ma, ale trochę siły i można końcówką obracać, a z prawej strony musiałem się napocić żeby ją ruszyć, ogólnie taka jak nowa kiedy próbowałem nią ruszyć po odpakowaniu. Zobaczę kiedy zacznie być wyczuwalny luz na lewej stronie, może trafiła się jakaś słabsza sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj po roku czasu wziąłem sie za wymianę wachaczy w passacie siostry .ok rok temu kupiłem cały zestaw tutaj na forum dedykowany do passata przedlifta.i co sie okazało ?ze w zestawie dolne proste wachacze są z tym cieńszym trzpieniem .a w passacie są z grubszym .i co?auto stoi na kobyłkach w garażu.kupiłem już 4 komplety tych wachaczy i nigdy problemu nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Dystrybutor właśnie przed tym ostrzegał, bo to kwestia zwrotnicy i najlepiej sprawdzić przed zakupem jakie się ma, bo według numeru VIN często klocki wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej podawałem wszystkie dane  i jaka zwrotnica.cóż .trzeba kupić na miejscu takie jak powinny być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem wszystko i zakupilem zestaw SKV juz jakis czas temu do A4 B6, jak narazie jezdze ok. 10-15tys. ale chwile po montazu, dokladnie po 1 miesiacu, zauważyłem że wysrala sie końcówka drążka lewa, ewidentna wada fabryczna gumy bo rozpolowila sie. Ciezko by było sie postarac ją popsuć. jezdze tak co prawda, ale musze zakupic komplet koncowek bo jak juz pisali wczesniej ich jakos jest nie najlepsze. Odnosnie reszty raczej ok, przeglad przeszedl, nic nie stwierdzono.

20190607_173740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎14‎.‎01‎.‎2020 o 21:39, ryba85 napisał:

a ja dzisiaj po roku czasu wziąłem sie za wymianę wachaczy w passacie siostry .ok rok temu kupiłem cały zestaw tutaj na forum dedykowany do passata przedlifta.i co sie okazało ?ze w zestawie dolne proste wachacze są z tym cieńszym trzpieniem .a w passacie są z grubszym .i co?auto stoi na kobyłkach w garażu.kupiłem już 4 komplety tych wachaczy i nigdy problemu nie było .

Przedlift miał tylko duży stożek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, QBAelectric napisał:

Ciezko by było sie postarac ją popsuć

Ale da się. Chwila nieuwagi przy montażu. Nie twierdzę, że tak było ale to możliwe.

7 godzin temu, QBAelectric napisał:

musze zakupic komplet koncowek bo jak juz pisali wczesniej ich jakos jest nie najlepsze

Jeżeli końcówka jest poza tym ok wystarczy zmienić gumę jeżeli masz. Zdejmij tą, oczyść gałkę i załóż gumę. Potem napełnij ją od wąskiej strony smarem(strzykawkę wciśnij między gumę i sworzeń), załóż mniejszą sprężynę(opaskę). Zasadniczo irytujące zajęcie ale oczywiście do zrobienia.

Nie zakładałem akurat końcówek SKV u siebie, miałem świeżo zmienione wówczas na poważne basiory więc te leżą na półce.

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisał do mnie dystrybutor.wysłałem wczoraj wachacze na podmianę więc sprawa powinna sie rozstrzygnąć na plus .powiedział że wymieni wachacze .:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem sprawa załatwiona pozytywnie .w piątek przyszły zamienione wachacze .jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dystrybutora SKV, macie jakiegoś sprzedawcę na Allegro? Coś mi delikatnie puka na kostce brukowej i drobnych nierównościach, diagnosta stwierdził że tuleje na bananach w obu kołach. Rozglądam się za nowymi, raczej cały zestaw mnie interesuje, trochę się boję ryzykować tanie wahacze, jedni polecają drudzy odradzają. Najlepszy stosunek ceny do jakości ma Febi. Fakt, dwa razy droższy niż SKV ale z Febi już miałem styczność w innych samochodach i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jak to jest u was w razie reklamacji? Nie chciałbym odsyłać wahaczy i być w tym czasie bez samochodu bo jest mi niezbędny na codzień. Z chęcią kupiłbym lemfordera ale trochę mnie nie stać wyłożyć 2000zł za komplet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,
podpowiedzcie - to oryginał czy jakieś nowe oznaczenie? (zwykle był czarny napis skv germany + kod produktu) te są z allegro, ale mogę kupić na miejscu a potrzebuję szybko :)
z góry dzięki

IMG_20200319_111647.jpg.71d6e53358105716df04a3eb3a6a14bc.jpg

IMG_20200319_111704.jpg.9f087ad9d27b080044a4a22910c85a04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał... 

Druga sprawa nie ma sensu podrabiać tego typu firm, gdzie wahacze i tak są stosunkowo tanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - jeszcze pytanie o różnice w oznakowaniu - te są z jakiejś starej partii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać poprzednich postów. Wahacze od SKV zakładałem bodajże w listopadzie 2016. Od tamtej pory zrobiłem. 120 tysięcy kilometrów. Przy przebiegu około 80/90 tysięcy zaczęły stukać sworznie na prostych, później zaczęły wychodzić te pomarańczowe gumki z tuleji banan. 

Kupiłem jakiś tani zamiennik banan, dokręcony na ziemi po solidnym bujaniu i po kilkuset kilometrach tuleja się przesunęła. 

Także biorąc pod uwagę to co dystrybutor tu pisał o wahaczach SKV, za ta cenę mogę śmiało polecić. 

Po 20 kwietnia zamierzam  zakupić kolejny zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, tak zrobiłem. 

Komplet wahaczy SKV założony pod koniec kwietnia przy przebiegu 470 000 km. Wszystko skręcone na kołach.

20200424_144537.jpg

20200424_144709.jpg

20200428_124902.jpg

20200511_112249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200525_174957[1].jpg

Witam.

Czy Dystrybutor SKV jest w stanie napisać jak mam interpretować punkt 1b oraz 8 w tej karcie gwarancyjnej?

Czy jest to jakiegoś typu zabezpieczenie gdyby coś się zaczęło nieprzyjemnego dziać?

Zakupiłem zestaw z nadzieją że wytrzyma tyle ile teraz jeździłem na Masterach i chciałbym aby odbyło się to bezproblemowo...

Po otworzeniu paczki jakość na mnie wrażenia nie zrobiła no ale to ma działać na aucie a nie wyglądać

@kamil-vag faktycznie tuleje w bananach są dość poddatne na ugięcie po którym pomarańczowe wkładki same wypadają :/ no nic pojeździmy zobaczymy.

Montaż za 2 tygodnie bo akurat zbiegnie mi się reszta napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego tu nie rozumieć, masz wypisane że potrzebny jest rachunek lub jakiekolwiek inne pokwitowanie jeżeli zostanie to zrobione w warsztacie. 

I nie jest to ucieczka od odpowiedzialności, taki regulamin ma każdy sklep, który sprzedaje części do montażu, dobrze jak go dodaje do towaru, bo najczęściej jak oddajemy wadliwy przedmiot to spotykamy się z odpowiedzią "pan to uszkodził podczas montażu, odrzucam reklamację". Jest ogrom osób nawet wśród mechaników, którzy montują zawias na gotowo, a nie opuszczają do tego auta, potem wyjazd z podjazdu czy placu i po kilku metrach tuleje pozrywane.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...