Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gumowe podkładki pod sprężyny


Jaro37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie sprężyn z 1BE na sportline moim zdanie za bardzo siadł mi tył w avancie w b7. Sprężyny niby po numerach dobrane prawidłowo. Pytanko czy są może gumy pod sprężyny dedykowane do audi , które podwyższyły by mi tył ok. 2-3 cm? Czy może na tył wrzucić inne sprężyny?http://fs5.directupload.net/images/160326/vxp72th2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podkładki gumowe na do zawieszenia na złe drogi ori audi, gdzieś przewijała się informacja jaki nr części to jest... Jak dobierałeś springi to pewnie wybrałeś te z dopuszczalnym naciskiem na przednią oś 1140 kg... mogłeś wybrać tą 1090 kg - przód powinien zejść deko niżej wtedy...

Sprężyny zakładałeś na ori stare amortyzatory? Bo u mnie jest problem odwrotny :decayed: Sportline poszły na nowe amory bilstein b8 i auto leży jak na ori 1BE. 300 km przejechane i nadal się nie ułożyło i nie siadło... :kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podkładki gumowe na do zawieszenia na złe drogi ori audi, gdzieś przewijała się informacja jaki nr części to jest... Jak dobierałeś springi to pewnie wybrałeś te z dopuszczalnym naciskiem na przednią oś 1140 kg... mogłeś wybrać tą 1090 kg - przód powinien zejść deko niżej wtedy...

Sprężyny zakładałeś na ori stare amortyzatory? Bo u mnie jest problem odwrotny :decayed: Sportline poszły na nowe amory bilstein b8 i auto leży jak na ori 1BE. 300 km przejechane i nadal się nie ułożyło i nie siadło... :kwasny:

Tak zostały stare amorki od 1BE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o tych gumach? Potrzebuje takie coś na przód bo mi błotniki chce posciągać :F

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta,

Ma ktoś może pod ręką numer gum/podkładek gumowych pod tylne sprężyny? (góra, dół)

Jakiś nr mi się przewinął ale nie wiem czy to jest ten: 8e0512149p

Znalazłem już odp. na moje pytanie, dla potomnych:

8E0 512 145    - podkładka plastikowa od 1BA (13mm gruba/wysoka)
8E0 512 149 P - podkładka gumowa od 1BE/BV (nie wiem jakiej grubości)
8E0 512 297 J  - podkładka gumowa od 1BE/BV (nie wiem jakiej grubości)

Edytowane przez słoniu
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem na tył w aso za nie całe 40zł komplet8363da7b3945d88b0814aa13e0b66683.jpg49ebedcbaf4e261a1f2d82e33ca9ca78.jpg

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie założyłem ich,gdy chciałem je włożyć zauważyłem że jedna sprężyna pękła. Kupiłem nowe sprężyny eibah -30mm i po podkładki leżą w szufladzie. Myślę że trochę trudu by było z ich włożeniem, bo z eibachem ciężko było, a sprężyna jest podobnej długości jak 1be.

Edytowane przez Kornel1989
Błędy stylistyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -30 poszło i tak trochę wyżej niż względem ori?
czy jeszcze niżej? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ja mam trochę inny problem, mam założone sportowe zawieszenie Weitec kupiłem oryginalne a kłopot jest taki ze na tył nie posiadam gum które wchodzą w karoserie są tylko puste dziury jak ktoś posiada coś takiego to odzywać się jak najszybciej bo auto wisi na podnosniku mechanikowi i go zajmuje :)

fotki 003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.07.2017 o 23:55, Kornel1989 napisał:

Ostatnio kupiłem na tył w aso za nie całe 40zł komplet8363da7b3945d88b0814aa13e0b66683.jpg49ebedcbaf4e261a1f2d82e33ca9ca78.jpg

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

obecnie mam obniżone zawieszenie, chcę zmienić sprezyny na nominał 1BA, jakie podkladki mam umieścić pod/nad spręzynami z tyłu aby NIE uzyskać efektu podniesionego/obniżonego zawieszenia tył względem przodu ??

Edytowane przez dlugiacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do montażu takich podkładke ale tylko na jedną stronę bo na niżej tył lewy od prawego.
Sprawdzone w sumie wszystko i nikt nie wie co i jak.
Generalnie bym ię tym nie przejmował ale przy załadowanym samochodzie potrafi przytrzeć z tej niższej strony.
 

Jak wygląda montaż?

Dan radę sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś numer części na takie podkładki do przodu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...