Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX - Quattro] Rodzinny AVANT in Progress...


Pawci_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jakoś nie miałem czasu ani parcia na szkło z moją audiczką - poprzedniczkę 14 b5 opisywałem na forum, przyszedł czas na moją.

a4 b6 Avant 2002 prod 2001 - 1,9 AWX przyjechała z Francji, kupiłem ją w 2011 roku w maju...

kolor LY7W

z wyposażenia posiada:

- tempomat,

- 4x elektryczne szyby

- pakiet światło wewnętrzny,

- podświetlane kratki nawiewów,

- kontrolę spalonych żarówek,

- sterowanie radiem z kierownicy,

- pełen fis,

- zawieszenie standard,

- grzane lusterka,

- radio audi concert II

- czujniki parkowania tył ( ale to nie są oryginalne - ktoś dołożył - sprawują się dobrze)

od zakupu trochę musiałem w nią zainwestować, oczywiście po za filtrami i olejem ( motul 5W40) wymieniałem:

- przednią szybę - miała duży odprysk po kamieniu,

2014

- była regenerowana turbina,

- miałem chip na 160 KM i 388 Nm...

- naprawa sprzęgieł-ka alternatora,

- katalizator wycięty - leży na półce w garażu ( w puchę nie wstawiłem rury i to był błąd bo jest rezonans)

- wymieniłem łączniki stabilizatorów przód i tył oraz końcówki drążków kierowniczych...

2015

- wymiana hamulców - nowe klocki i tarcze ATE - hamulce standard...

- wymieniona pokrywa zaworów - ze względu na przecieki i spore ubytki oleju przez odmę - po wymianie wszystko jest ok.

- wymiana pompy Vacum - Bosh

- wymiana gumy w ścianie grodziowej - po tym zabiegu hamulce są lepsze :)

- moduł świateł dziennych ( drogowe świecą na około 30% mocy)

- wymiana sprzęgła i dwumasy Sasch.

- uszczelniacz w skrzyni biegów i uzupełnienie oleju.

Fotki z zewnątrz:

15dsyz8.jpg

33yst9f.jpg

2akmys9.jpg

2d1o477.jpg

245eo09.jpg

2j1ab14.jpg

co do mojej audiczki to prałem wnętrze - w tym roku planuję:

- jeszcze raz porządnie ją wyprać, wymienić tunel środkowy na 2 din dokupić RSNe - obecny tunel strasznie obłazi z farby i wygląda fatalnie...

- wymiana przycisków podnoszenia szyb od B7 - nie wiem czy nie zmienię też całych rączek. - przyciski regenerowałem sam - już się wycierają - wytrzymały 2 lata.... - zakupione

- dokupienie wszystkich zatrzasków do mocowania boczków drzwi i klapy bagażnika,

- zmiana podświetlenia na led - w trakcie

- już śmigam na letnich Dunlop Bluresponce 195/65/R15 - myślę o 17''

- zrobić porządek z nagłośnieniem - problemy mam z głośnikiem w prawych drzwiach- nie zawsze gra - kable już 2 razy lutowałem.

- BiXenon z soczewką od B8 - wykonane

- zderzak ze spryskiwaczami i z czujnikami parkowania oraz tylny zderzak z ori czujnikami i samopoziom i wiązkami - wykonane

- obszyta kierownica skórą wraz z gałką zmiany biegów i być może mieszek też będzie w skórze... - wykonane

- wymiana nakładki ręcznego na skórę

- założenie mgiełkowych spryskiwaczy przedniej szyby

- zamiast małego schowka przycisk włącznia parktornika - wykonane

- tapicerka bagażnika strona pasażera - pęknięta od rolety - wykonane

- licznik z kolorowym fis -wykonane

- zawiasy drzwi kierowcy - wykonane, wyregulowane pozostałe drzwi.

- plastik filtra kabinowego z całymi zaczepami - wykonane

- wymiana gumy w ścianie grodziowej i w serwie -wykonane

- nowy akumulator przed zimą. - wykonane

- tuleja wahacza banana z prawej strony - wykonane

- zakupiona dokładka na dwa kominy i wydech od kolegi klubowego - wykonane

Nowy zderzak i wydech:

a99e7ed3625e8c95.jpg

fc59ace5f57fe6ec.jpg

e9cc0c81892a046a.jpg

20-05-2016

-Wymienione sprężyny (geometria wykonana)

Obecnie Audiczka prezentuje się tak:

5d2d20dcefc1cdee.jpg

06647a778838a54e.jpg

7a6444b47a9916a2.jpg

Zostało mi jeszcze do zdjęcia z klapy bagażnika 19TDI :P

8c23363739d35b78.jpg

no i u mnie też zaświeciła palemka koło zegarka...

015887de4032ad20.jpg

2016

- wymiana termostatu i czujnika temperatury - graty ORI, - wykonane

- wymiana EGR na nowy Walher - wykonane

- wymiana oleju - wykonane

- wymiana przepływomierza - wykonane

- wymienione uszczelnienia PD i ustawione -wykonane

2016- Listopad

- wymieniony silnik na AWX z 2003 roku ze skody superb- angola- silnik miał przejechane 50 tyś mil - w Audiczce śmiga aż miło - wykonane

- założony zbiorniczek spryskiwaczy wraz ze zbiorniczkiem do xenon - jeszcze zmiana kodowania i test... - wykonane

- tarcza sprzęgła nabita okładzinami Luck - wykonane

- założona lotka s-line na klapę - wykonane

- radio Concert II z b7 w idealnym stanie - sprzedane

- ori lampki led do podświetlenia tablicy rejestracyjnej -wykonane

2016- Grudzień

- wymiana oleju na MOTUL 5W40 wraz z kompletem filtrów -wykonane

- zmiana zaworu EGR na nowy -wykonane

- wymieniana głośniczka/ buzzera w liczniku -wykonane

- spryskiwacze mgiełkowe z adapterami - Wykonane

- świece żarowe oryginał - wymienione

- czujnik poziomowania xenon przedni - wymieniony

2017- Kwiecień

- poprzeczki do relingów - zakupiony

- bagażnik dachowy do przewożenia roweru - zakupiony

- bagażnik dachowy Thule 75 litrów - zakupiony

 

PLANY NA 2017 rok i nowe graty :)

 

- zmiana tunelu środkowego 2DIN w super stanie - zamontowane

- klimatronik 2 DIN z B7 z grzanymi stołkami - zamontowane

- popielniczka 2 DIN z B7- zamontowane

- fotele skóra z b7 full elektryczne grzany przód i tył + poduchy z tyłu z boczkami, tylne z roletami, blendy bose, z panelem pamięci i alarmu - zamontowane

- BOSE - zamontowane

- RSNE - zamontowane

- BT + mikrofon - zamontowane

- kosz 2Din - zamontowane

- uszczelki drzwi - zakupione

- tapicerka bagażnika - zakupione

- zmieniarka do rsne z wiązką - zamontowane

- moduł pod kierownice multifunkcyjną - zakupiony

- antena do zegara radiowego 8K0919145 A - zamontowane - niestety też zepsuta...

- schowki pod fotele - zamontowane

- zestaw do automatycznego otwierania klapy bagażnika - zamontowane

- wiązki do podłączenia grzanych foteli przód i tył, pamięci foteli, podgrzewanych spryskiwaczy - zamontowane

- czarna podsufitka - zamontowana

- TV - zamontowane

- poduszki powietrzne tylnej kanapy - zamontowane

- podłokietnik podświetlany czarna skóra - zamontowane

- chemia do czyszczenia podsufitki i plastików, wosk i graty do detalingu, zestaw do czyszczenia i pielęgnacji skóry - Częściowo zużyta :D

- przycisk ESP i uchwyt na kubki w chromie w super stanie - zamontowane

- panel podgrzewanej tylnej kanapy - zamontowane

- wiązka do podłączenia panelu menu/nawi - zamontowane

- lusterka zewnętrzne full, składane z fotochrom - zakupione

- silniczek podnoszenia szyby  8E1 959 802E - zakupiony

- lampka AirBagPassOFF w chromie z wiązką - zamontowane

- schowek pod zmieniarkę i airbag off oraz z lodówką - zamontowane

- Quattro  - zamontowane

- felgi 7,5J 16"  z praktycznie nowymi oponami 225-55-R16 - zamontowane - obecnie czekają na opony pewnie 205 lub 215

- zaczepy do rolet w tylne drzwi - zakupione

- panel do DRL - zamontowane

- drzwi przednie i tylne strona lewa - zakupione

- końcówki Ulter N1-90 RS - Zamontowane

 

04-06 lipca 2017

- podwozie zakonserwowane - wykonane

- założone Quattro - wykonane

- wymieniona pompa abs  - wykonane

- założony nowy felunek 16"  - wykonane

 

15-07-2017

- założony komplet nowych przednich wahaczy  - wykonane

- dołożony BT Q - zostało kodowanie  - wykonane

- założone tylne fotele podgrzewane w skórze, wraz z panelem  - wykonane

- założone boczki drzwi w skórze z blendami bose i roletami z tyłu  - wykonane

 

17-07-2017

- ustawiona zbieżność  - wykonane

- wymieniony olej i kpl. filtrów - olej jednak MOTUL 5W40 filtry KNECHT -  - wykonane

- wyjęty moduł do świateł dziennych - długie na 30% - tylko miejsce zajmował  - wykonane

- naprawiony problem z poduszką powietrzną boczną pasażera - skończyło się na zmianie kostki tej żółtej i już nie ma żadnych błędów  - wykonane

- zdiagnozowany problem z G62- pewnie dziś będzie wymiana czujnika  - wykonane

 

22-07-2017

- montaż czarnej podsufitki - zamontowana

- impregnacja skórzanej tapicerki - wykonane

- końcówki wydechu ULTER N1-90RS - zamontowane

 

25-07-2017

- opony Dunlop BluResponce 205/55/R16 na feldze od Audi A4 B8 o szerokości 7,5" - zamontowane

- światła do jazy dziennej w kierunkowskazach - zamontowane

- funkcja przewietrzenia wnętrza - uruchomiona

 

23-03-2018

- wymiana uszczelniacza skrzyni biegów oraz oleju - wykonane

- wysłanie BIX-ów do regeneracji - wykonane 

- wymiana oleju i filtrów w silniku oraz filtra kabinowego - wykonane 

- chip  - wykonane 

07-2018

- wymiana klocków hamulcowych przednich na Ferrodo - wykonane

 

 

Plany na więcej...

- szukam błotnika przedniego lewego

- WebAsto

- wymiana włącznika świateł ( pewnie z funkcją AUTO + zmiana MC)

- obudowa kierownicy pod tempomat ponieważ moja jest w fatalnym stanie...

- lekka ściema szybek - pewnie wcześniej wymienię te w drzwiach przednich,

- kierownica z a4 b8 lift :)

- kamerka cofania,

- szukam rolety w super stanie i wykładziny ( podłogi) bagażnika,

- szukam klapy schowka pasażera w super stanie w kolorze SOUL

- lusterko wewnętrzne z fotochromem i kompasem ( nie wiem jeszcze czy z czujnikiem deszczu i światła) - to wyjdzie w praniu...

- większy IC - w przednim zderzaku,

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej kupic po prostu S4 b6/b7. Wyjdzie chyba tyle samo co przekładka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wiem - kupujesz kota w worku - tu mam budę pewną - sprzedaż tej to max 12-13 tyś. dołożenie 10 i za 23-25 chyba ciężko będzie kupić auto w dobrym stanie...

nie wiem właśnie się biję z myślami...


jeszcze jedno pytanie mam- marzy mi się kolorowy wyświetlacz FIS - czy sama wymiana wyświetlacza w moim roczniku załatwi temat czy muszę szukać innego licznika ?


Przyszedł czas i na mnie, dziś odebrałem Audiczkę z obszytą kierownicą i gałką zmiany biegów, poniżej foty:

33jqz3k.jpg

34rgeq8.jpg

noag5i.jpg

W planach BIXy - lampy już mam jeszcze zderzak i samopoziom, przy okazji wymiany zderzaka założę FMIC duży i orurowanie z kwasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że z zewnątrz szału nie ma a raczej tragedia...

mam już zderzak przedni ze spryskami i parktornikiem

zderzak tylny z parktronikiem

dokładkę zderzaka przedniego muszę dokupić,

czekam na wiązkę i sterownik parktronika,

czekam na wiązkę i samopoziom,

zderzaki zawiozłem dziś do malowania, wymontowałem spryski i halogeny ale będę chyba musiał dokupić spryski chyba że są jakieś zestawy naprawcze ( brakuje w każdym po 1 dyszy)


mam moduł centralnej elektryki o numerach: 8E0 907 279 E - w opisie na forum wyczytałem że posiada on kontrolę spalonych żarówek i spryskiwacze reflektorów - mam nadzieję że dobrze wyczytałem i spokojnie zmienię mu kodowanie...


koledzy jeszcze jedna sprawa - czy ktoś na forum zajmuje się regeneracją chromu ? chodzi mi o ramki kratek w zderzaku i w grilu, zastanawiam się czy odnawiać czy pomalować na czarny mat... ??


jaki FMIC założyć? 550/180/65 czy też 550x230x65 - jeśli silnik będzie zdrowy to będę chciał podmieść moc na 160- 170 Km....


15dsyz8.jpg

33yst9f.jpg

2akmys9.jpg

2d1o477.jpg

245eo09.jpg

2j1ab14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,kolege,dokładki w kolor,większa fela i będzie cud-malina,kiedy zawitasz na Kozodrze????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,kolege,dokładki w kolor,większa fela i będzie cud-malina,kiedy zawitasz na Kozodrze????????????????

Hej Marek, nie nie będzie dokładek w kolorze, będą takie jak są :D

a zawitam zawitam u Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko fajne ale jak kolega wyżej napisał-większe koło auto w dół bo koza straszna i dokładki w kolor i będzie miód malina :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi się dokładki w kolorze...ale może się skuszę bo teraz będę wymieniał zderzaki...

Fela większa w planie ale na razie walczę z turbo lub podciśnieniem - tutaj

auto w dół - nie wiem w planie na razie mam bixenon - wszystko czeka na montaż, FMIC, i środek - RSNE, klimatronik, jakieś fajne fotele, wymiana tunelu środkowego, moduł BT.

ale numer 1 jest teraz problem ze spalaniem i turbinką lub podciśnieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytalem twoj temat i z tych wymienionych rzeczy to chyba 95% robiłem to samo u siebie tylko auto mam od konca 2014 nie jak ty od 2011 :D

Wyczytalem ze jezdzisz na blueresponcach dunlopa - nie slizgaja ci sie ? Kupilem nowe 2 lata temu (205/55/16) i jak deszcz popada i dodam mocniej gazu na zakrecie to sie strasznie slizgaja slabo sobie radza na mokrym u ciebie tak samo to wyglada ?

Plany zacne widze na razie uderzasz w srodek jak w zewnatrz :D

A co do swapa na 2.7 to raczej na 100% wolalbym s4 szukac. Bude pewną znajdziesz wystarczy dobrze szukac. Cena bedzie wyzsza ale biorac pod uwage co chcesz w tym aucie zmienic (sam rnse 1.5-2k) ... a w s4 jest zawsze wszystko na bardzo wysokim standardzie wiec większość gratow ktore masz do kupienia mialbys juz zamontowane. No i na pewno czasowo wyjdzie duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mniejsze Dunlopy bo 195/65/R15 i jestem z nich bardzo zadowolony.

co do modów to nie chcę na razie zmieniać ponieważ dużo już wsadziłem w tego... myślę cały czas... ale pewnie jeszcze 2-3 lata pojeżdżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy jeszcze nie założone - zderzaki czekają na malowanie a ja czekam na wiązkę i muszę jeszcze dokupić dokładkę zderzaka, szukam też tylnej na dwie rury - już taką znalazłem uzgadniam szczegóły, w między czasie wyszło że moje turbo jest do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji - wcześniej podmienię N75 ale na 99 % turbo - pewnie we wtorek będę wyjmował... może uda się w między czasie pomalować zderzaki i je założyć łącznie z wiązką parktornika przód i samopoziomem a na końcu zmienię same lampy... - już się nie mogę doczekać.

myślę jeszcze o założeniu dokładki na dwa kominy i wydechu na dwa... - podczas demontażu turbiny muszę wstawić rurkę w puszkę po kacie bo mi straszny rezonans robi... ale pewnie się skończy na dwóch kominach - proszę o poradę jakie końcówki polecanie kupić ?

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam koncowki 100mm buzzera założone według mnie lepiej wypeniaja dyfuzor

Edytowane przez mariuszbielsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam koncowki 100mm buzzera założone według mnie lepiej wypeniaja dyfuzor

dzięki kolego, na razie będę walczył z turbo, jak będę juz miał założony podwójny to będę myślał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednia dokładka zderzaka - już u mnie

tylna dokładka zderzaka na dwa kominy - już u mnie

wiązka do parktornika przód i tył wraz ze sterownikiem - już u mnie,

na razie przedni czujnik i kompletna wiązka do samopoziomu i sprysków - już u mnie

licznik z kolorowym fis - już u mnie

kostka przepływomierza - już u mnie

czekam na malowanie zderzaków i będę zakładał wszystko po kolei.

obecnie walczę z doładowaniem - turbo było czyszczone i ustawiona na nowo geometria łopatek, po przejażdżce okazało się że nic to nie dało więc wymieniony został N75 jest mniejszy lag ale jest od dołu, tutaj log 011 dynamiczny.

jeszcze dziś wymienię węże podciśnienia na dole silnika i będę sprawdzał.

teraz pomału rozpoczynam poszukiwania tunelu środkowego 2 din czarnego najlepiej z podłokietnikiem, bez telefonu i z B7 lub z B6 z roczników z poprawionymi plastikami oczywiście chciał bym dostać w super stanie, kolejny krok to klimatronik 2 din i RSNe.


zakupiłem wydech na dwa kominy - polećcie mi jakie końcówki sobie kupić ?


końcówki pewnie zakupię : Ulter 90 Rs - co Wy o nich sądzicie ?

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulter 90 Rs - co Wy o nich sądzicie ?

Nic mądrzejszego nie znajdziesz :naughty: nie są tanie ale są warte swojej ceny. Mam je u siebie już kilka lat i dalej jak nowe wyglądają :naughty:

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z modów jakie wykonałem - wykonuję to tak:

- rozebrany cały środek za fotelami kierowcy - czekam na dokładkę zderzaka na dwa kominy i będę montował podwójny wydech i zderzak z ori czujnikami,

- bi-xenon już świeci w aucie - samopoziom założony ( z problemami ale finalnie jest sukces)

- zderzak ze spryskami i czyjnikami parkowania również już założony, instalacja od przednich czujników w aucie - może jutro włożę wiązkę i sterownik, brakuje mi na razie tylko zbiorniczka na drugą pompkę ale jestem w trakcie poszukiwań,

- założony licznik z kolorowym fis ( tutaj wielkie dzięki dla szogun0)

- wydech dwu rura pomalowany czeka wraz z osłonami na założenie.


W planie na najbliższy czas mam jeszcze wymianę uszczelnień na PD.


Wydech na dwa kominy i zderzak z parktronikiem założone, przy okazji wpadła antena do zegara radiowego wraz z wiązką - założone teraz pozostaje mi doprowadzenie wiązki do zegarów i poskładanie całego środka...

okazało się że mam ułamaną sprężynę po prawej stronie... nie wiem jakie założyć może coś polecicie ?


wczoraj założone nowe sprężyny z tyłu - dziś pewnie będzie zbieżność,

wczoraj też ustawiłem PD na 225 - silnik ładnie pracuje korekcje są bardzo dobre - zrobię logi i wrzucę tutaj,

mam taki objaw że w momencie gdy dam pedał w podłogę to zaczyna przyspieszać dopiero po chwili - dość długiej, natomiast jak wciskam pedał jednostajnie to przyspiesza normalnie - co może być przyczyną? - wymieniałem przepływkę - kupowałem od kolegi z forum - efekt taki sam - wczoraj wymyłem moją starą i ją założyłem ale jest bez zmian...


zakupiona lotka s- line na klapę - jak przyjdzie to malowanie i montaż :D

jestem w trakcie zakupu tunelu środkowego 1DIN oraz radio Concert II z B7

szukam kostek do włączników szyn od B7 - włączniki mam ale nie mam kostek a chciał bym zamontować,

będę chciał kupić klimatronik 1 DIN z grzanymi stołkami i w kolejnym kroku wymienić fotele na full elektryczne i grzane najlepiej jakaś pół skóra,

rozpoczynam poszukiwania BOSE do mojego avanta - tutaj pytanie - czy podepnę go pod radio concert II ??

szukam całego czarnego w super stanie - najlepiej od B7 schowka pasażera z miejscem na zmieniarkę.

w zimie oddam do poprawek lakierniczych - przednia maska, błotniki do małych poprawek, może uda się przyciemnić lekko szyby z tyłu.

mam problem z mocą a mianowicie po postoju turbo wstaje i słychać go od samego dołu a jak przejade kawałek to wstaje dopiero przy 2tyś. - jadę do kolegi klubowego na diagnostykę - mam nadzieję że mi pomoże w rozwiązaniu tego problemu.

w planach jeszcze mam wypranie środka, być może dołożenie poduszek w tylnych boczkach, pewne też w przyszłym roku wymiana kompletnego zawieszenia przód i tył i być może wykonanie konserwacji podwozia...

na blacie stuknęło mi już 350 tyś ale jestem mega zadowolony z autka i nie myślę zmieniać na nic innego a jedynie troszkę doinwestować i cieszyć się z jazdy :)

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - napisales ze auto z Francji, czy drugi raz tez kupilbys tez z Francji auto? Pytam bo teraz sporo osob sprowadza wlasnie auta stamtad, ale moj znajomy co sprowadza z Niemiec twierdzi, ze te zza Odry sa w lepszym stanie niz znad Sekwany, ale moze fantazjuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...