Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX - Quattro] Rodzinny AVANT in Progress...


Pawci_o

Rekomendowane odpowiedzi

mój egzemplarz był nawet zadbany - więc pewnie bym kupił kolejny raz.


--

po diagnostykach, wizytach u mechaników z moimi problemami z silnikiem z autem z każdym dniem coraz gorzej, a mianowicie jak silnik zimny to da się "jechać" a jak się zagrzeje to jak tu na Podkarpaciu mówią "Maluchy mnie miszają" niestety ale po osiągnięciu temperatury przelotowej poniżej 3 tyś obrotów ciężko wyjechać pod małe wzniesienie.... diagnoza była jedna - pompki - korekcje okropne do tego bipy z kosmosu, nie wiadomo ile ten silnik przejechał Km, na liczniku mam 350 tyś a ile w rzeczywistości to tego nie wiem...

rozpocząłem poszukiwania silnika i trafiłem na silnik AWX 1,9 tdi ze Skody Superb 2002 rok ze skrzynią biegów ( Anglik ), z osprzętu silnika brakuje tylko sprężarki klimatyzacji- wałek rozrządu wygląda jak nowy, szklanki też, turbo 0 luzów - przejechane ma około 70 tyś km. jedynie co to wiskoza jest pęknięta.

od jutra tj. 10-11-2016 rozpoczynam akcję przekładania i w sobotę 12-11-2016 mam w planie już testować silniczek.


Silnik już wymieniony, śmiga ładnie - mam do wymiany wąż S od turbo - pewnie skończy się na zakupie org, po za tym wszystko w jak najlepszym porządu z samochodzikiem,

podczas wymiany została stara sprężarka klimatyzacji- udało się bez rozszczelniania układu klimatyzacji, zalałem zielony płyn do wspomagania, po odpaleniu zrobiło się mleko, pojeździłem trochę i wymieniłem go znowu na zielony i teraz jest ok.

dodatkowo wymieniony został rozrząd, paski o sprzętowe, wężyki podciśnienia, termostat na oryginał( z mojego silnika), olej ( na razie castrol) i filtr oleju - po około 1000 km wymienię olej na motul 5W40 i filtry.

z nowości to lotka na klapę już schnie pomalowana, pewnie w piątek będę montował na klej do szyb ( przeźroczysty- znajomy co pracuje w euroglas dał mi i mówił że jest lepszy od czarnego, który ja kupiłem)- plan mam taki żeby przykleić przyłożyć czymś ciężkim i nie ruszać autka przynajmniej przez 24 godziny ( będzie stało w ciepłym garażu)

w planie jest zakup tunelu środkowego - 1Din z miejscem na podłokietnik - bez telefonu, zakup radią concert II z B7, zakup klimatronika 1DIN z grzanymi stołkami i czujnikiem jakości powietrza no i zakup kompletnego BOSE do Avanta- być może jeszcze Blotooth - czas pokaże...

zbiorniczek spryskiwaczy z xenon założony - została zmiana kodowania i sprawdzenie działania.


Lotka na klapie założona

led lampki do podświetlania tablicy rejestracyjnej założone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lotke malował mi znajomy - czeka ją jeszcze polerka ale to będę robił pewnie po świętach ponieważ chcę zrobić poprawki lakiernicze bo jest trochę podrapana, lakier mam zniszczony, za obszycie kiery zapłaciłem 300 zł z gałką zmiany biegów, na razie trzyma się super :)

rozpocząłem wymianę oświetlenia wnętrza na led, muszę jeszcze jakieś postojówki do bixenonu kupić...

 

zakupione:

 

bose,- czeka na założenie

rsne,- czeka na założenie

klimatronik 2DIN z b7, - czeka na założenie

kosz 2Din, - czeka na założenie

uszczelki drzwi,- czekają na założenie

tapicerka bagażnika - czekam na dostawę, - czeka na założenie

zmieniarka do rsne z wiązką, - czeka na założenie

tunel środkowy 2 DIN w super stanie - czeka na założenie

fotele full elektryka skórzane z boczkami bose, panelem pamięci, grzaną tylną kanapą - bez łokcia - czeka na założenie

spryskiwacze mgiełkowe z adapterami - Wykonane - czekam na wiązkę do grzania i ją założę

moduł pod kierownice multifunkcyjną - czeka na założenie

moduł BT HIGH - czeka na założenie

mikrofon do BT - czeka na założenie

schowki pod fotele - czekają na założenie

czujnik poziomowania xenon przedni - wymieniony

szukam rolety w super stanie i wykładziny ( podłogi) bagażnika,

szukam schowka pod zmieniarkę i airbag off oraz z lodówką w kolorze czarnym najlepiej z b7 w super stanie.

po wymianie akumulatora na nowy palemka zgasła - sprawdziłem połączenia i są ok, w liczniku 0 błędów więc pewnie czeka mnie zakup modułu pod tylny zderzak...

- wiązki do podłączenia grzanych foteli przód i tył, BT, pamięci foteli  - czekają na założenie

- czarna podsufitka - czeka na czyszczenie i założenie

- podłokietnik w skórze  - czeka na założenie

- TV- czeka na wiązkę i założenie

Plany na więcej...

- lusterka składane z fotochromem i podgrzewane,

- lusterko wewnętrzne z fotochromem i kompasem ( nie wiem jeszcze czy z czujnikiem deszczu i światła) - to wyjdzie w praniu...

- kierownica z a4 b8 lift :)

- kamerka cofania,

 

jak już będę modził to pewnie wyjmę wykładzinę albo ją porządnie wypiorę w aucie - chociaż wolał bym wyjąć podłogę ponieważ mam w planie kupić maty wygłuszające i okleić całą podłogę i drzwi, żałuję że podczas wymiany silnika nie przykleiłem tej maty w ścianie grodziowej...

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuję zabrać się za czyszczenie podsufitki - APC już zakupiłem czekam na przesyłkę i w wolnym czasie będę czyścił wszystko i jak tylko zrobi się ciepło to rozpoczynam mody- chcę wszystkie graty skompletować i jak już działać to ostro... poszukuję jeszcze 

schowka pasażera z miejscem na zmieniarkę,

panelu do regulowania podgrzewanej tylnej kanapy, 

dekory 2-DIN- wymyśliłem sobie że założę srebrne- teraz mam drewno 1-DIN ale jak będę miał skórę to srebrne dekory ożywią trochę wnętrze.

zamówiłem u Kaju wiązkę do panelu NAWI - panel już mam - przynajmniej będę miał możliwość włączenia przewietrzenia autka :)

poważnie zastanawiam się nad zakupem WEBASTO

myślę o swapie na QUATTRO - na razie nie widać żeby ktoś sprzedawał zestawy do SWAPA,

jak już bym miał Quattro to pewnie pasowało by podnieść troszkę moc tak o 20-30 % myślę że około 160 KM by mi wystarczyło i żeby było bezpieczne dla silnika :)

plan jest taki żeby jeszcze dokupić silniczki szyb do lusterek full i lusterka i jak będzie ciepło to zacznę od czyszczenia i impregnacji foteli, dalej będę chciał rozebrać praktycznie cały środek - bez ruszania deski i jak się da to wyjąć wykładzinę podłogi i ją porządnie wyprać w między czasie chcę zacząć montowanie BOSE wraz z TV, wymienić chcę antenę od zegara radiowego, montaż RSNE i BT panel NAWI, silniczki i lusterka full przy okazji wymiana kabli w łączeniu drzwi z karoserią ponieważ teraz mam problemy z prawym głośnikiem ( już kilka razy lutowałem kable ale nadal jest z tym problem i będę je wymieniał) montaż czarnego sufitu - być może wcześniej zajmę się wygłuszeniem drzwi i jak się da to ściany grodziowej żeby w autku było ciszej, i składanie wszystkiego w odwrotnej kolejności kodowanie i :)

planuję zakup felg z b8 16 cali ale to pewnie na przyszły sezon ten jeszcze przelatam na 15-stach.

fajnie by było jak bym miał przed kolejną zimą QUATTRO i WEBASTO - będę do tego dążył :D

dodatkowo lekka ściema szybek - albo kupię ori przyciemnione albo sam tył przyciemnię 20-30%.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap Quattro rozpoczynam... znalazłem graty teraz negocjacje i wyjazd na drugi koniec Polski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety drzwi kierowcy i pasażera oraz przedni błotnik i lusterko do wymiany - wczoraj tj. 09-05-2017 miałem przykre boczne i na szczęście delikatne spotkanie z sarną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawci_o napisał:

Quattro zakupione...

Tez u siebie dokładałem Quattro, nie żałuje.Bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PrzemoA4B6 napisał:

Tez u siebie dokładałem Quattro, nie żałuje.Bedziesz zadowolony

Obyś miał rację - dziś w nocy wyjeżdżam po graty - kawał bo az 600 w jedną stronę ale damy rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka nowych felg - założę je jak już będę miał Q zamontowane :)

 

ad03fbc5db535389.jpg

 

chyba że nie wytrzymam i zrobię to wcześniej :P

opina 225/55/R16

co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie wyglądało ta:

c6f93931ffb2cb3dgen.jpg

 

z zakupów jakie muszę zrobić to:

1.Tuleje mocowania dyfra 8E0599257K   35zł x2

2.Tuleje wahaczy poprzecznych (banan)  numer oryginału 8E0501541S  22 x4

3. Tuleje wahaczy dolnych gdzie jest śruba do regulacji 8E0505185N  37zł/szt  x4 są z dwóch części

4. śruby do regulacji zbieżności x2 w wahaczach dolnych i do kątów x2 w wahaczach górnych,

5. olej do dyfra  castrola 1,5

 

obecnie po rozebraniu wygląda ta:

e97204b6a2d318e9gen.jpg

 

49bfba65e608a6fagen.jpg

b1e77751d51df490gen.jpg

 

fd38dc25f8ac96e8gen.jpg

Zostało pomalować na czarno - pewnie jakich chlorokauczuk lub jakaś inna dobra farba - jeszcze nie wiem jaka ale coś wybiorę, 

przeprasowanie tulei,

wymiana uszczelnienia w dyfrze,

nowy olej do dyfra,

złożenie całego zawieszenia w jedną całość...

montaż będzie pewnie w lipcu- sierpniu

przed działaniami planuję obskoczyć Chorwację i jak wrócę to chcę stanąć i wyjąć praktycznie cały środek później chcę zabrać się za demontaż starego zawieszenia, porządne mycie podwozia, konserwacja całego podwozia, montaż zawieszenia Q i skrzyni, oraz wydechu zbiornika i pompy ABS, założenie plastików podwozia, wymiana przednich wahaczy - pewnie komplet wymienię...

po tych operacjach zmiana odczytywania prędkości z czujnika w skrzyni ( teraz tak mam) na odczyt z ABS ( przeciągnięcie 1 kabla od pompy ABS do licznika) oraz wizyta u kolegi Szogin0 z naszego forum.

kolejnym krokiem będzie pranie tapicerki podłogi ( jak pogoda pozwoli to wypiorę ją porządnie i wysuszę na trzepaku) kolejny krok to przyklejenie mat wygłuszających na blachę w bagażniku i pewnie w drzwiach, montaż wiązki do TV oraz wzmacniaczy antenowych, montaż BOSE, montaż czarnej podsufitki, poduszek powietrznych w tylnej kanapie, położenie instalacji do opcji FULL foteli, położenie instalacji do BT, zmiana kosza na 2DIN, montaż RSNE i zmieniarki i klimatronika od B7, airBagPass. Off,  wymiana wszystkich przycisków na chrom, montaż tulenu, podłokietnika, skórzanych foteli podłączenie grzania tylnej kanapy, lusterek zewnętrznych FULL, silniczków obsługujących Full lusterka, boczków drzwi aaa zapomniałem przed grzebaniem w drzwiach będę wymieniał drzwi kierowcy i tylne z lewej strony - miałem spotkanie z sarenką...

jeszcze zostanie założenie nowych alusków - to chyba wszystko - nie wiem czy o czymś nie zapomniałem.... 

pewnie zmienię wszystkie żarówki wnętrza na led...

 

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje uszczelniacze i olej do dyfra zakupiony, dodatkowo śruby do regulacji zbieżności, zawieszenie teraz wygląda ta:

9bc6d8001e860e89gen.jpg

 

24defdd77c1bb988gen.jpg

e5dc0defaf63c926gen.jpg

 

Dziś zaczynam wymianę tulei na nowe, później skręcanie całego zawieszenia w całość i będzie czekało na lipiec - montaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q już założone - teraz dalsze mody i instalacja do zbiornika i przypisanie nowej pompy ABS aby błędy poznikały i wszystko działało jak fabryka dała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna to:

-1800 quattro,

- 970 - gumy, wahacze, olej do dyfra, 

- około 300 kodowanie wszystkiego,

nie wiem ile zapłacę za konserwacje

wkładałem praktycznie sam, ze znajomym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-07-2017

Audiczka już zakodowana:

- pompa abs od Q,

- zczytywanie prędkości z ABS,

- poziom paliwa z obu baków, 

- podłączone RSNE, zmieniarka i zamontowane bose,

- podłączone grzanie przednich foteli i tylnej kanapy - zostało przeciągnąć kable przez drzwi do panelu od pamięci,

dziś jak pogoda pozwoli to pranie czarnego sufitu i montaż a wczoraj wpadł komplet nowych wahaczy - montaż na dniach i jazda na zbieżność.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś plan jest na wymianę kompletu wahaczy firmy RTS oraz poduszki silnika- tej z czujnikiem. Zostanie zmiana oleju tym razem z motula xclean 5w40 na vavoline 4w40 razem z filtrami, co do wnętrza to politowanie wiązki do BT kodowanie, wymiana sufitu na czarny i składanie wszystkiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj tj. 15-07-2017 w autku udało się:

- wymienić kompletne przednie zawieszenie,

- wymienić poduszkę silnika tą z czujnikiem,

- zamontować tylne boczne poduszki powietrzne oraz kanapę i panel do regulacji grzania tylnej kanapy.

 

Jutro zbieżność i montaż listw na progi i jak wystarczy popołudnia to zmiana oleju na Vavoline 5w40 i jak się uda i pogoda pozwoli pranie czarnej podsufitki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...