Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AWX Okolice Rzeszowa podniesienie mocy


Pawci_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Drodzy forumowicze szukam dobrego tunera w naszej okolicy - chciał bym podmieść trochę moc w moim AWX - obecnie mam wgraną mapę ale bez hamowni... autko jeździ jednak myślę o sprawdzeniu kondycji silnika, dołożeniu FMIC i jakiś normalny chip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie do Przemyśla albo Krakowa na pomiar i ewentualną korektę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - chętnie się wybiorę - powiedz mi jaki koszt pomiaru i ewentualnego pomiaru ?

na razie chcę zrobić logi bo coś mam nie tak - jak bym miał ręczny zaciągnięty na 1-2 ząbki i większe spalanie...

wymieniłem:

- termostat - ori

- czujnik temperatury - ori

(oba były zepsute - po diagnozie podczas jazdy nie dogrzewał mi się - teraz po około 7 km mam 90, a czujnik temperatury na vagu sprawdzałem i w kompie pokazywał 95- a na liczniku niecałe 70... - po wymianie wszystko wróciło do normy)

- węże podciśnienia,

- egr,

- filtr powietrza, przepływomierz, filtr paliwa - z logów statycznych koledzy mi powiedzieli że pompki OK, bip też

po tych wymianach jak jadę to czasem jest ok a czasem mam uczycie jak bym miał ten ręczny zaciągnięty - hamulce sprawdzałem wszystko jest ok, ciśnienie ok, jestem już na letnich i dalej czasem mam takie uczucie...

jak z tym dojdę ładu to bedziemy rozmawiać choć zastanawiam się bo mam już 336 tyś przelotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie heble czy odbijają, niestety przy wymianie klocków nie wszyscy pamiętają o dobrym czyszceniu zacisków i jarzem a VAGi są bardzo podatne na blokowanie klocków.

Jeżeli przelot oryginalny to nie ma powodu żeby softu nie robić. Liczy się stan silnika :) Info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam, jeszcze pewnie rozbiorę koła - sam robiłem hamulce - po przejechaniu 20-30 km wszystkie felgi zimne... no nic będę sprawdzał...

niby oryginalny - ale to wiesz jak z tą oryginalnością jest....


na hamowni okaże się czy silnik jest zdrowy :) thx za PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj za każdym razem jak wysiadasz z auta, mogą się wieszać sporadycznie dlatego masz czasem takie wrazenie że ciągnie słabiej. Sprawdzałeś doładowanie turbo? Ile pompuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia ile pompuje - gdzie gdzie w vagu to sprawdzić ?

turbo miałem regenerowane 2 lata temu - zrobiłem około 15 tyś od regeneracji - jak wymieniałem węże podciśnienia to sprawdzałem luzy na wirniku i nie wyczuwam ani wzdłużnego ani poprzecznego...

katalizator mam wycięty.

może jeszcze problemem być FMIC - na razie mam ori ale on już był składany na jakimś kleju z jednej strony i może być nieszczelny - ale komp nie pokazuje żadnego błędu...

czujnik ciśnienia doładowania wymieniałem jakieś 3 lata temu na oryginał...


sprawdzę jeszcze hamulce tylko w jaki sposób to zrobić - zdjąć koła, hamować i sprawdzać czy się piasta obraca ? zaciągać ręczny i sprawdzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjemij koła po kolei i będziesz widział czy któreś cięzko nie obraca się na jałowym biegu. powinno zrobic bez problemu jeden obrót jak nim zakręcisz. później wciskasz hamulaec kilka razy i robisz to samo.

Zrob logi dynamiczne z kanałów 03,08,011 i podeslij na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj moje hamulce z mechanikiem - wszystko jest w porządku.

jeszcze może być jedna przyczyna.

- miałem klejony IC- być może ma ubytki ciśnienia i stąd może być problem.... przy zmianie zderzaka będę zmieniał IC na duży... w sumie to tylko to mi już zostało po za zaworami sterującymi...

sprawdzę jeszcze kable od czujnika doładowania... ale jak pisałem komp nie pokazuje żadnych błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...