Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kamil za info, na spokojnie pomyślę co z tą kierownica zrobić, jednak kształt tej co mam bardziej mi się podoba, ale jak się nic nie da zrobić to chyba trzeba będzie się przeprosić z 4-ramienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@MaTeo85, zawsze możesz uderzyć w stronę kiery z B7, C6 itd... Są ładne i 3-ramienne. No chyba, że wolisz jak ja trzymać się ori doposażania...

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2017 o 11:26, kamil-vag napisał:

@luki19862121 Wbrew pozorom to nie jest trudne. zobacz sobie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=P6X_jwJ_8mk

Mateusz, powiem Ci, że chyba najbardziej jest odczuwalny fakt nowej skóry a nie innej kierownicy... Dopóki ta nowa skóra się trochę nie przytrze, to jest strasznie śliska :P Dobrze, że jest ten perfor na bokach. Właśnie szkoda, że nie robili s-line w MF dla B6, próbowałem już szukać czy nie da rady przerobić tej od zmiany biegów na użycie do sterowania radiem, ale pisali mi, że nie :/

Zamontowałem tego chińczyka z ali i muszę powiedzieć, że działa naprawdę dobrze w połączeniu z MF i jakość dźwięku też jest dobra. Kable wpuściłem sobie do schowka. 80 zł to niewiele, a pozwala wydłużyć przydatność ORI radia :)

WP_20170302_13_05_26_Pro.jpg

 

Staram się je przywrócić do przyzwoitego stanu :) Lubię jak wszystko jest zrobione dobrze. Mechanicznie jak na razie odpukać jest super, trochę kasy włożone, ale efekty widać... Czeka mnie niedługo tylko wymiana filtrów i oleju ;) Mechanicznie ogarnięte, teraz trochę renowacji wnętrza a na koniec wezmę się za zewnątrz... strasznie mnie ciągnie na lotkę i listwy s-line, ale to muszę 1000 zł odłożyć na boku :P Dla jednych to dużo, dla innych mało... muszę się niestety wstrzymać i robić to wszystko etapami.

O, fajna rzecz, dużo z tym zabawy? Ja zastanawiam się nad ori zmieniarką lub Yatour, ale to jest ciekawe i tanie rozwiązanie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawisco - mi wystarcza, nie potrzebuje markowego sprzętu - i tak go nie widać a funkcje swoje spełnia ;) Montaż z 10 min, wyciągnąć radio, wpiąć wtyczkę i cieszyć się muzyką z MP3 - schowek też łatwo wyjąć i nawet jest gotowy otwór żeby puścić gniazdo USB i jacka...

Szukałem gałki bo moja była jakaś taka zniszczona itd. Ale postanowiłem, że spróbuje ją trochę odnowić. Papier wodny i zwykła pasta lekko ścierna i powiem Wam, że jestem w szoku, że tak ładnie wyszło. 

No i gałka zostaje, w sumie jest mało spotykana i zawsze to coś innego niż w każdej B6 :P

_DSC0293.JPG _DSC0294.JPG_DSC0295.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozdrawiam Ostrowiec, dzisiaj się u Ciebie kreciłem :) za tydzień też będę. Ładnie działasz z audi, szacunek za opisy do zrobionych rzeczy.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na razie czekam na rączkę drzwi kierowcy z ASO i zregenerowane przełączniki itd od kolegi _radek_ , postanowiłem trochę przy-modzić z podświetlaniem klamek :P

_DSC0305.JPG

Dioda na 12V i całość przyłapałem lekko klejem na gorąco, żeby się trzymało ;) Świeci zdecydowanie mocniej. Porównam na aucie między przodem a tyłem po założeniu boczków.

Wielkimi krokami zbliża się także inspekcja olejowa:

_DSC0306.JPG

No i standardowo:

  • Valvoline Synpower 5W40 MST C3
  • Filtr Oleju Mann HU726/2X
  • Korek spustu miski olejowej - N 90813202

I nowość do testów: 

  • Archoil AR9100 

Pytanie co to jest ? Do poczytania tu: http://archoil.pl/ar9000-friction-modifiers/

Mam nadzieję, że już w tym tygodniu uda mi się poskładać środek do kupy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaj relacje jakie odczucia/odsluchy po tym specyfiku i poka porownanie jak diody swieca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KoJ@K napisał:

Zdaj relacje jakie odczucia/odsluchy po tym specyfiku i poka porownanie jak diody swieca :)

Zdam na pewno ;) 

Dzisiaj wróciły elementy z regeneracji od Radka ;) jestem bardzo zadowolony i z roboty i z ceny ;) Tu (jakby Was interesowała regeneracja) jest profil kolegi: @_radek_ https://a4-klub.pl/profile/82875-_radek_/

Umyśliłem sobie, że zamiast chromu zrobimy na biało, żeby pasowało do białych obszyć skóry :)

_DSC0301.JPG

_DSC0304.JPG

_DSC0305.JPG

_DSC0308.JPG

_DSC0309.JPG

Przybyła także z ASO, dzięki koledze @m1chal w dobrej cenie rączka strony kierowcy, bo stara była strasznie zniszczona i ktoś próbował ją malować...  oraz trochę spinek bo jak zawsze przy demontażu boczków coś się musi upier...

  • 8E18671717PE - Rączka/Klamka/Uchwyt drzwi wewnętrzny, strona kierowcy KZL
  • 8E0868243 - Spinka tapicerki drzwi

Na zdj jakaś taka szarawa, ale w rzeczywistości jest soul ;) I zamontowane przyciski po regeneracji.

_DSC0311.JPG
 
_DSC0316.JPG
 
Z drzwi pasażera, z rączki usunąłem tą gumową powłokę i została ładna satynowa czerń, pociągnąłem natural look'iem i jest elegancko, to samo zrobię z tyłem:
_DSC0315.JPG
 
Udało mi się także wymienić uszczelkę drzwi kierowcy, bo ktoś musiał to kiedyś nieumiejętnie demontować i żeby było łatwiej to przeciął ją na pół. Uzupełniłem także brakujące piankowe wygłuszenie drzwi. Graty prawie, że za darmo podesłał mi kolega @Rafal1988Lodz za co jestem wdzięczny. 
  • 8E0863979B - Wygłuszenie tapicerki - drzwi lewe
  • 8E0837911M - Uszczelka drzwi zewnętrzna - drzwi lewe
Teraz tylko wszystko poskładać do kupy, porządnie odkurzyć oraz odświeżyć wnętrze i środek auta uznaje prawie, że zakończony :) 
Zbieram powoli graty na lekkie mody zewnętrzne ^^ Podziękowania dla kolegi @biggman za listwy.
  • Listwy drzwiowe S-line

_DSC0305.JPG

Na listwach jest para, bo robiłem zdjęcie zaraz po przyniesieniu do domu, a leżały trochę na dworze i zmarzły - także bez obaw, są ładne ;)

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby małe zmiany a cieszą :D gratki, fajnie się to prezentuje , " jak nowe" .

Powiedz mi proszę ile taka regeneracja paneli radia i klimatronika ? A co do wyłącznika świateł to robiłeś wszystko tak jak w tej instrukcji którą podałeś ?

Trochę mnie to przeraża takie rozbieranie, a w sumie to na Youtube pokazują prostszy sposób: piłka do metalu i upierdzielić samo pokrętło dookoła :decayed: w razie W koszt włącznika na allegro 60zł można przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rade napisał:

Powiedz mi proszę ile taka regeneracja paneli radia i klimatronika ?

Umówiłem się z Radkiem na 220 za wszystko co na 1 zdjęciu - z czego 20 za białą farbę na moje dodatki ;) 

7 minut temu, rade napisał:

A co do włącznika świateł to robiłeś wszystko tak jak w tej instrukcji którą podałeś ?

Tak, w sumie najtrudniej pod wadzić te 2 białe wystające bolce z trzpienia pokrętła... reszta była dość prosta i szybko to wymieniłem w sumie. Ten zestaw naprawczy wyszedł mi grosze z Ali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień pełen pracy :) Wszystko poskładane, przetestowane - wygląda i działa super. Także fura doposażona o:

  • Tempomat
  • Kierownica wielofunkcyjna

_DSC0307.JPG

_DSC0313.JPG

Przy okazji znalazłem trochę czasu, żeby poodkurzać po zimie. Skóry pociągnąłem meguiars'em a plastiki natural lookiem :) Teraz, to aż miło posiedzieć w środku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Włącznik raczej załatwię metodą siłową... 

Kierownica kozacka :D Biały to był dobry wybór. Nie chciałeś całej perforowanej? Ta gałka tylko pasuje tu jak pięść do twarzy :P Lepiej pasowała by z S-Line do kierownicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ta kierownica wygląda! Bardzo fajnie prowadzisz swój temat, wszystko dobrze opisane i dużymi zdjęciami, a że posiadam praktycznie identyczne auto, to mogę sobie podpatrzeć :) Pytanko o olej, ja zalewam Motulem X-Clean 5W30, u Ciebie widzę zawsze Valvoline 5W40, który jest chyba tańszy, jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biggman - dzięki ;)

3 godziny temu, rade napisał:

Biały to był dobry wybór. Nie chciałeś całej perforowanej?

Teraz, możliwe, że zażyczyłbym sobie cały perfor ;) No ale jest jak jest, w sumie i tak mi się podoba. 

Jeszcze dokupię nakładkę ręcznego i mieszek z białymi obszyciami więc będzie jeszcze bardziej pasować :)

3 godziny temu, rade napisał:

Ta gałka tylko pasuje tu jak pięść do twarzy :P Lepiej pasowała by z S-Line do kierownicy ;)

Myślę nad tym...  może kiedyś się wymieni :)

1 godzinę temu, Pawisco napisał:

Pytanko o olej, ja zalewam Motulem X-Clean 5W30, u Ciebie widzę zawsze Valvoline 5W40, który jest chyba tańszy, jakie wrażenia?

Valvo i Motul to raczej ta sama półka jakościowa, parametry zbliżone itd... Mam go w dobrej cenie, od zawsze go leje do swoich aut i większość moich znajomych też...  Kilka osób na forum też go polecało, i zauważali cichszą pracę niż na Motulu... ale to temat rzeka, każdy chwali swoje :) Ja jestem zadowolony. Bardziej jestem ciekaw co da ten AR9100 - ale wymienię dopiero w przyszły czwartek olej, kumpel ma wolne i od razu zrobimy moją i jego AVB ;)

Teraz w planach lotka na klapę S-line - kurde w moim kolorze to w ogóle żadnego S-line nie widziałem pełnego... ciężko będzie dorwać taką lotkę w kolor :/ 

Zawartość dodana 21 minutes later
Dnia 13.03.2017 o 21:46, KoJ@K napisał:

i poka porownanie jak diody swieca :)

Mateusz, musisz mi uwierzyć na słowo, że świeci lepiej, przed chwilą byłem sprawdzić i próbowałem robić zdjęcie, ale wychodzi za bardzo naświetlone... Sam fakt, że jak testowałem w domu i kazałem spojrzeć żonie normalnie w dzień, która lepiej świeci - to na tą nieprzerobioną jeszcze - stwierdziła, że nie świeci wcale, a w tej z dużą diodą było w dzień widać obrys na klamce... Zrobiłem porównanie prawej strony przód i tył. widać, że jednak jest trochę mocniej...

_DSC0306.png

A tu lewy przód (też z dużą diodą)

_DSC0307.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po fotce widac, ze jest lepiej. Diody jakies konkretne, czy normalna czerwona 12V ? Ile mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 12V (bez zabaw w rezystory), Czerwona 5mm - typu clear, całe 1 zł/szt w elektroniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych rezystorów? Ladnie teraz sie świecą ;) masz moze jakieś zdjęcie z za szyby kierowcy w stronę klamki pasażera :decayed: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Norbas napisał:

Nie trzeba żadnych rezystorów?

Nie potrzeba - szukasz diod 12V i tyle ;) Tylko dziś zobaczyłem, że można też użyć przecież diod 3mm i podmienić w obudowie w miejsce tych ORI i też będzie śmigać. Kolega @blade13 chyba tak zrobił w swoim temacie: https://a4-klub.pl/topic/359375-b7-30tdi-asb-czarny-avant-s-line-quattro-oem-od-blade13-edit-modyfikacja-klamek/?do=findComment&comment=5065886 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...