Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Waszych ASN


damian92x

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy instalacji LPG.

Jak wygląda u was z zużyciem benzyny oraz jak zachowuje się wskaźnik poziomu ?

Ja staram się tankować jak dochodzi do czerwonego pola ale przy okazji tankowania gazu (nie jechałem nigdy tankować samej benzyny).

Tankuje zawsze około 10L, i tu bywa różnie, czasami wskaźnik podejdzie prawie pod koniec, czasami równo do połowy (nigdy mniej).

Czy w tych samochodach występuje pozorne zużycie paliwa? Czy może komputer nie posiada w ogóle takiej funkcji ?

Osobiście odnoszę wrażenie, że tego paliwa jest tam znacznie więcej niż twierdzi wskaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik w autach z napędem quattro jest podzielony na dwie części i zdarza się, że wskazówka czasem pokazuje więcej, czasem mniej - w zależności od tego czy samochód wyrównał sobie poziomy w obu sekcjach zbiornika czy nie.

A gdy wskazówka zejdzie na czerwone pole to ona opada zgodnie z jakimś algorytmem. To nie jest już rzeczywisty pomiar. Złapałem się na tym kiedyś, że auto zapaliłem na początku rezerwy, potem przełączyło się na gaz a wskaźnik mimo to opadał :kox: Pomimo, że zasięg komputer wskazywał od dawna 0 km ja jechałem dalej :)


Teraz nie jestem w stanie tego potwierdzić, bo w obecnym Audi nie mam LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pozornym zużyciem coś jest na rzeczy, kiedyś mi prawie pół zbiornika PB zniknęło przez jakieś 200km przejechanych na lpg :P , wskazówka opadła do zera . Myślałem, że mam gdzieś nieszczelność, ale po zatankowaniu 10l PB wskazówka ustawiła się z powrotem na połowie skali (lekko ponad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo wydaje mi się, że ten pozorny-estymowany ubytek paliwa jest załączany przez soft licznika dopiero od momentu zapalenia się rezerwy... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz miałem taką sytuację - coś naprawiałem i odpiąłem akumulator, po podłączeniu i odpalaniu samochodu pokazywało mi że nie mam nic paliwa zarówno na wskaźniku jak i na komputerze.

Przed odłączaniem aku miałem niecałe pół baku. Kilka dni później podjechałem zatankować 10l i pokazywało mi prawie cały bak.

Chyba muszę kiedyś zatankować do pełna i zobaczyć ile wejdzie, ale szkoda mi wozić pełny bak paliwa kilka miesięcy. Może zimą jak więcej tego idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą zalecane jest jeżdżenie autem zatankowanym do pełna by nie dopuścić do sytuacji skroplenia się wody na ściankach zbiornika.

http://www.autocentrum.pl/nasze-porady/tankuj-do-pelna-ale-nie-pod-korek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jechałem w trasę (350km), przed wyjazdem zatankowałem gaz do pełna, benzynę miałem wskaźnik pomiędzy mała czerwona i mała biała kreska.

Cała trasa na gazie oczywiście.

Po 190 km zapaliła sie kontrolka paliwa. Po czym po kolejnych 40 km wskaźnik pokazywał juz poniżej pierwszej czerwonej kreski.

Mozna stwierdzić ze komputer zdecydowanie ingeruje w wskaźnik paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak zdaję mimo iż śmigam tylko na benie. Ale zauważalne jest gdy się ma 1/4 baku i np zanim wyjadę na trasę trochę pocisne z paru świateł wskazówka spada zauważalnie ale gdy już jadę z stało prędkością 120 to nie mal powraca do stanu początkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8ZF9YT3NRa3ZEWlU/view?usp=sharing

Auto zatankowane pod korek, do drugiego odbicia.

Jak widać na załączonym obrazku przejechałem prawie 140km na 11,5 litrach Pb95 (z ciekawości znów wróciłem do "gorszego" paliwa), co oznacza średnie REALNE spalanie niecałe 8,3l/100km. FIS jak widać pokazał 8,2l/100km. 0,1l przekłamania, nie jest źle :)

120km z tego dystansu pokonałem w trasie ze średnią prędkością 85km/h (średnia spadła ze względu na zjazdy z autostrady na ekspresówkę i na odwrót bo prędkość przelotową na trasie miałem ok. 95-100km/h, tak by nie turlać się za TIR-ami), pozostałe ~20km to obrzeża Poznania.

Średnie liczone tylko z jazdy po dwupasmówkach - 7,5l/100km

Warunki - w jedną stronę dach otwarty, w drugą zamknięty + włączona klima.

Z pozostałych - ciężkie nadwozie cabrio (ponad 1800kg), napęd quattro + skrzynia tiptronic.


Śpieszyłem się ostatnio i niemal 50-cio kilometrową trasę (dwupasmówka) pokonałem ze średnią prędkością 120km/h, przy czym przelotowe prędkości (tj. gdzie się dało :wink: ) miałem w okolicach 180-210km/h - zjazdy, wjazdy i okupanci lewego pasa obniżyli mi V śr. Po zajechaniu na miejsce dolałem 7,3l Pb95 by mieć znów pełen zbiornik (tym razem lałem do trzeciego odbicia dystrybutora). Według moich wyliczeń wyszło więc, że taczka realnie spala mi jadąc takim bardzo agresywnym stylem 15,2l/100km.

FIS zawyżył ten wynik i pokazał 15,5l/100km

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie przy 150kmh pokazuje 9-10L także nie narzekam

Jakoś nie mogę uwierzyć...

To chwilowe z górki czy średnie (uprzednio zresetowane) zebrane z odcinka o długości powiedzmy 20-30km?

To ile Ci pali w trasie przy 90-95km/h? :mysli:

Oba powyższe odczytane z FIS-a podczas jazdy non stop na tempomacie :whistling:

może jak doda 1litr to uwierze ma skrzynie 6b

Kolejno na fotkach: czas jazdy, średnia prędkość (140km/h było na blacie, oszukujom!;)) i średnie spalanie. Przy 150-160km/h 9,9L-10,4L, zależy od temperatury otoczenia, pozdrawiam

http://imgur.com/a/ywONC

http://imgur.com/a/OsMKP

http://imgur.com/a/jZKt0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, szacunek i honor zwracam :hi:

Multitronic na trasie daje sobie świetnie radę, bo widzę ledwie 2300rpm@140km/h (licznikowych)

A ile pod dystrybutorem wyszło? Tj. czy zanotowałeś jakieś przekłamanie komputera?

U mnie oscyluje w granicach 0,1l po jeździe na trasie.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, multi świetnie też daje sobie radę w mieście-wystarczy do max 2k obrotów i samo ruszanie i jazda jest na tyle płynna że reszta na światłach zostaje w lusterkach:)

Pod dystrybutorem zalane pod korek, ok 275-280zł (nie pamietam) i po wyjeździe na autostradę komp pokazywał ok 740km zasięgu z tego co pamiętam i wg, moich obliczeń prawie pokrywało się to z rzeczywistością (tak samo do +/- 0,2L/100km).

Także montaż gazu który miałem na myśli po zakupie Audi w kwietniu wypadł mi już z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy takim spalaniu szkoda kasy na LPG, chyba, że naprawdę dużo trzaskasz rocznie kilometrów.

A w mieście to ile Ci bierze?


U mnie na tiptronicu przy licznikowych 140km/h mam 3100rpm na obrotomierzu.


Ile Ci pali przy licznikowych 90-95km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznie trzaskam KM jak typowy janusz :) 12-15k ;)

W mieście zależy-jak srogie korki to i 16-17 pokazuje (wrocław)

Teraz w okresie wakacyjnym jak jest luźniej to na normalnej jeździe z pod domu do pracy (13km) 10,8.

Jak będę wracał do domu to ustawię tempomat na 90-95 i cykne fote na spalaniu chwilowym

Edit: u mnie przy 140km/h jest 2150 rpm ;)

Edytowane przez dyslexia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy takim spalaniu szkoda kasy na LPG, chyba, że naprawdę dużo trzaskasz rocznie kilometrów.

A w mieście to ile Ci bierze?

U mnie na tiptronicu przy licznikowych 140km/h mam 3100rpm na obrotomierzu.

Ile Ci pali przy licznikowych 90-95km/h?

3100rpm i 140km/h ? a nie czasem 120km/h? bo u mnie w manualu skrzynia 5b tak jest ty też masz bodajże 5b tyle tylko że automat :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

3100rpm@140km/h, 5-ty bieg w Tiptronic'u :hi:

Kruk, jeśli masz kabel VAG to zapraszam Cię do wypowiedzenia się w moim wątku :wink:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/367770-paliwo-do-30-male-porownanie-;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety niiii mam a ELM tego się zapewne nie da sprawdzić. o qutwa mać też bym chciał mieć takie obroty przy 140km/h :grin: ty a jaką prędkość max osiągnąłeś i ile miałeś wtedy rpm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210 licznikowe, kaganiec mam założony... bo to wersja US :hi:

Nie pamiętam ile miałem wtedy obrotów... może 5000rpm? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile był byś w stanie bez kagańca osiągnąć. Ja osobiście 240 osiągnąłem nieco ponad 6 tyś rpm było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...