Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Waszych ASN


damian92x

Rekomendowane odpowiedzi

ja na multitronic na lpg palił mi 13 litrów lpg, ale miałem źle ustawioną mieszankę, po regulacji bo było ubogo wzrosło do 14 (wydaje mi się że nadal nie było super ustawione), potem zmieniłem skrzynie i zmieniłem wtryski na coś porządnego co dawkowało tyle ile powinno, ale było źle ustawione i potrafił zeżreć 19 litrów gdzie połowa to trasa ale często 200 albo zwykle ponad 140 , w chwili obecnej wyregulowałem instalacje na korekty , logi itp itd, i wyszło mi niecałe 15 litrów, więc uznaje że jest oki, miasto a jak trasa to ponad 140 alby równe , choć ciągle myślę że mogło by być lepiej, ale raczej żeby było mniej musiało by być ubogo, wiec tak zostawiam, trasy typowo jeszcze nie zrobiłem bo puki co pierwszy zbiornik ,

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie 12 na 100 lpg średnio wychodzi 16 litrów ale jak się wyglupiam po mieście to nawet 21 gazu spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie jest różne od kąt mam lpg spalanie od 13-16litrów. A jak nie miałem gazu to średnie na benzynie było 12-14l. Spalanie gazu jak na 3.0 jest małe a miałem wcześniej 1.8t w golfie i spalanie było od 11-13lpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa średnio 10 lpg na trasie miasto zależy jak jadę nawet 18 i 19 jak dobrze daje

Edytowane przez pawel212333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa przy stałych 130/140 ok 9l po miescie przy dynamicznej jeździe(ale nie butowaniu) ok 14/15l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa przy stałych 130/140 ok 9l po miescie przy dynamicznej jeździe(ale nie butowaniu) ok 14/15l

W 9l w quattro przy 130-140km/h? Niezły wynik, ale uwierzę w niego jak nakręcisz filmik z przejazdu choćby 5km odcinka na którym pokażesz uzyskaną średnią prędkość na FIS-ie. No i spalania.

Uprzednio wszystko resetując.

Zacytuję tu samego siebie:

Śpieszyłem się ostatnio i niemal 50-cio kilometrową trasę (dwupasmówka) pokonałem ze średnią prędkością 120km/h, przy czym przelotowe prędkości (tj. gdzie się dało ) miałem w okolicach 180-210km/h - zjazdy, wjazdy i okupanci lewego pasa obniżyli mi V śr. Po zajechaniu na miejsce dolałem 7,3l Pb95 by mieć znów pełen zbiornik (tym razem lałem do trzeciego odbicia dystrybutora). Według moich wyliczeń wyszło więc, że taczka realnie spala mi jadąc takim bardzo agresywnym stylem 15,2l/100km.

FIS zawyżył ten wynik i pokazał 15,5l/100km

Dodam, że gdy jadę jednostajnie 120km/h (prosta dwupasmówka) to śr. spalanie spada mi do 10l/100km.

PS. Na Pb98 silnik spala mi tyle samo wachy na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym tak uczynił ale niestety 3.0 już leży w częściach na sprzedaż ;/

A te 9 było przy totalnym eco drivingu czyli 130 tempomat i pusta autostrada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok pęknięty i jeszcze kilka innych dolegliwości które sprawiły ze nie opłaca się remontować ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile miałeś nalatane? napewno blok? może tylko głowica na a6 był taki temat mechanik stwierdził pęknięcie bloku a co do czego okazało się żę głowica gostek wymienił i śmiga 4 rok

a tak jeszcze z ciekawość miałeś jakieś wcześniej problemy że tak się stało np zaczoł brać płyn lub przegrzał się? może zapłony ci wypadały? czy po prostu stało się tak w chwili a autko wcześniej hulało jak należy?

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

może jestem przeczulony, ale czy moja fura nie pali mi zbyt dużo? Przy jednostajnej jeździe 130 na 5 biegu przez kilkanaście km FIS wskazał 11,5L/100 km. 3.0 quattro manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec może być tak że masz korekty na plus przez lpg i pokazuje ci więcej , sprawdź grupę 32 i jak będzie powyżej  +\- 5% to trzeba posprawdzać to i owo, jak będziesz znał wartości powiemy co dalej . Od razu się dowiesz czy gaz jest dobrze ustawiony . Powinno pokazywać ciut mniej , jak masz korekty mocno na plus wtedy pokazuje spalanie więcej .

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziś koło 18 zrobię. To ma być log na biegu jałowym czy dynamiczny?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem odczyt bloku 1, 32 i 33. Poniżej screeny. Tutaj proszę o pomoc bo nie wiem jak je zinterpretować. Jedno bez gazu, drugi z lekkim.

IMG_20170411_181005.jpg IMG_20170411_181012.jpg 
 

Aha - co do gazu, to w piątek jadę na wymianę dysz bo podczas poniedziałkowego przeglądu powiedzieli mi że są założone za duże i ciśnienie w reduktorze jest nie takie jak trzeba - założą mniejsze i jeszcze raz skalibrują. Nie wiem czy to ma znaczenie.

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od Lpg niech się wtryskiwaczom przyjrzą dokładniej , zwłaszcza Bank 2 bo tam coś się dzieje złego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waskivw napisał:

Panowie od Lpg niech się wtryskiwaczom przyjrzą dokładniej , zwłaszcza Bank 2 bo tam coś się dzieje złego .

W piątek jestem umówiony na ww. wspomniane czynności ale czy mógłbyś rozwinąć co się złego dzieje z bankiem 2 żebym mógł im powiedzieć coś więcej? I LPG ma wpływ na wskazania spalania na FISie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fachowcy znają się na rzeczy to sami wykryją niesprawność , jak nie dadzą rady to sobie ich odpuść .

Jakie wtryskiwacze masz tam zamontowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...