Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8


Lastk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ostatnio przebrnąłem przez wymianę soczewek z odbłyśnikiem w A4 B7. Temat zacząłem od zamiany żarników stronami, ponieważ lewa strona świeciła słabo, jednak efekt pozostał identyczny. Wiele się nie zastanawiając kupiłem tutaj na forum dwie sztuki projektorów z B8. Miałem również do wyboru regeneracje odbłyśników (domyślałem się, że to głównie ich wina) ale koszt często jest większy no i warstwa podobno nie jest taka jak z fabryki.

Projektor z B8:

IMG_3819.jpg

Przesłona o numerze 167 (podobno najczęściej jest to numer 164 ale ja otrzymałem taki...)

IMG_3836.jpg

Widok mocowania żarnika (pod nasze D1S szczypcami bez problemu zaginamy blaszkę w czerwonym kółku a żarnik wkładamy zgodnie z mocowaniem w środku i przekręcamy w prawo):

IMG_3838.jpg

Zabawę zaczynamy od ściągnięcia zderzaka, odpięcia halogenów oraz rozłączenia spryskiwaczy lamp. Poniżej film, na którym fajnie jest pokazana rozbiórka razem z odkręceniem lamp.

Tutaj z wyciąganiem lamp:

Są trzy śruby trzymające lampy, problemem mogą być te po bokach przy błotnikach. Najlepiej użyć długiej wąskiej przedłużki od góry z małym torxem T30. Wcześniej warto sobie zaznaczyć jak ustawione były lampy względem śruby górnej i bocznej (tej przy chłodnicy). Warto też postawić dwa krzesła przed reflektorami, nakleić na nich np. papier do pieczenia i na zapalonych lampach odrysować wysokość ich odcięcia - ja po takim zabiegu na drugi dzień na stacji diagnostycznej miałem idealnie ustawione lampy.

Lampy na stole:

IMG_3842.jpg

Wyciągamy wszystkie żarówki i klapki osłaniające i szybko dowiadujemy się, że po odkręceniu trzech śrub mocujących projektor do plastykowego nastawnika nie mamy możliwości wyjęcia go na zewnątrz tą stroną :kox:

IMG_3844.jpg

Cóż trudno, zabieramy się za rozklejenie przodu lampy. Użyłem do tego suszarki o dość mocnych parametrach (na co dzień suszy włosy :decayed: ). Ściągamy pięć zapinek trzymających oba elementy. Ogrzewamy przez 2-5 minut miejsca łączenia przodu lampy potem leciuteńko podważamy bok płaskim śrubokrętem (po to aby wiedzieć czy dość nagrzaliśmy) i próbujemy rozłączyć dwa elementy. Jest to dość prosty zabieg w tym modelu auta.

Po rozklejeniu mamy dostęp do trzech śrub mocujących:

IMG_3845.jpg

Po odkręceniu trzymając całość plastyku za boki, zdecydowanych ruchem wyjmujemy z lampy. Potem ściągamy srebrną obramówkę z soczewki, która trzyma się na dwóch zatrzaskach po bokach (uwaga żeby nie pękły zaczepy, można lekko podważyć śrubokrętem).

Gdy pozbędziemy się maskownicy soczewki, obkręcamy cały projektor do góry nogami (tak aby przesłona znalazła się na górze) i wyjmujemy cały projektor na zewnątrz (wcześniej odłączając żarnik i elektromagnes z tyłu) omijając plastykowy nastawnik.

IMG_3846.jpg

Możemy sobie co nieco przetrzeć wydmuchać itp. Następnie w odwrotnej kolejności wkładamy nową soczewkę z odbłyśnikiem (ma być czysta jak łza :D ), montujemy srebrną maskownice soczewki, przykręcamy plastiki i zakładamy przód reflektora delikatnie, potem ogrzewamy dookoła całość i dociskamy mocniej czując, że już klej jest miękki, zakładamy 5 zapinek wokół lampy. Nie miałem dostępu do nowego kleju wiec zrobiłem to na starym którego było wystarczająco na powtórne łączenie i był bardzo podatny na powtórne rozmiękczanie.

Uff, no i druga lampa identyko i montaż w aucie. Potem montaż zderzaka i jazda próbna:

IMG_3847.jpg

Niestety nie mam zdjęć przed wymianą ale uwierzcie mi na słowo nie było najlepiej. Gdy oglądałem stare projektory to okazało się, że lewy odbłyśnik był poddymiony a soczewka prawie biała od kurzu/brudu, natomiast prawa w miarę czysta a mimo tego rewelacje w niej też nie było.

No i wisienka na torcie:

image.jpg

Rzeczywiście soczewka z odbłyśnikiem w B8 lepiej oświetla pobocze i daje mocne światło (żarniki są stare, te same co miałem wcześniej z leciutką białą plamką wypalenia na środku).

Jest to mój pierwszy post w dziale "warsztat" także proszę o wyrozumiałość, starałem się opisać zmianę w miarę dokładnie. Powodzenia!

P.S. Wielkie dzięki dla użytkownika booolek za dostarczenie projektorów w idealnym stanie!

Edytowane przez Lastk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota Gwerty, h7 bihalogen i projektory z czegoś do A4 B6

ae66bde3c014d8fc70e932cd29c728e6.jpg0ae9656155dd9e8732f6a9af705e9524.jpg

Mimo że h7 prawie jak Zenon. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota Gwerty, h7 bihalogen i projektory z czegoś do A4 B6

ae66bde3c014d8fc70e932cd29c728e6.jpg0ae9656155dd9e8732f6a9af705e9524.jpg

Mimo że h7 prawie jak Zenon. [emoji12]

Co to.za żarówki?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale nie. Te co Grzegorz mi wstawił są dużo większe i inaczej, dużo lepiej świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ostatnio przebrnąłem przez wymianę soczewek z odbłyśnikiem w A4 B7. Temat zacząłem od zamiany żarników stronami, ponieważ lewa strona świeciła słabo, jednak efekt pozostał identyczny. Wiele się nie zastanawiając kupiłem tutaj na forum dwie sztuki projektorów z B8. Miałem również do wyboru regeneracje odbłyśników (domyślałem się, że to głównie ich wina) ale koszt często jest większy no i warstwa podobno nie jest taka jak z fabryki.

Rzeczywiście soczewka z odbłyśnikiem w B8 lepiej oświetla pobocze i daje mocne światło (żarniki są stare, te same co miałem wcześniej z leciutką białą plamką wypalenia na środku).

Jest to mój pierwszy post w dziale "warsztat" także proszę o wyrozumiałość, starałem się opisać zmianę w miarę dokładnie. Powodzenia!

P.S. Wielkie dzięki dla użytkownika booolek za dostarczenie projektorów w idealnym stanie!

Projektory z B8 pasują P&P do B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektory z B8 pasują P&P do B7?

Hej, tak pasują P&P idealnie. Trzeba szukać projektorów z B8 bixenon. Polecam użytkownika booolek - bardzo dba o to aby sprzedawać idealny stan projektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do xenonow z b7 soczewka podejdzie p&p z b8? czy tylko lampy bixenonowe z b7 soczewki pasuja p&p z b8?

Edytowane przez damian19886
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie b7 byly w bixenonie, różniły się tylko tylko tym ze były albo skrętne albo nieskretne. Pomijam już kolor kierunku bo tym to i zwykłe lampy się różniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca, byly tez lampy halogenowe...

Tu raczej chodzi o to, że nie było "monoksenonu". Lamp halogenowych nikt nie bierze pod uwagę przy wymianie projektorów :wink:

BTW tutek :kox: Zmieniłem ostatnio kumplowi w B7 soczewy na te z B8 po lifcie - dzięki emilk89, jest meeega! Trzeba tylko opatentować jakoś odkręcenie tej zj**... śruby od lampy :facepalm:

Wysłane z mojego XT1562

Edytowane przez Kolkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcia przed o po wymianie protektora? Jestem w trakcie zakładania xenonu u siebie i może faktycznie warto od razu podjąć się wymiany...?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wrzucał kiedyś takie foto. Ori bix z B6 vs bix z B8

38107e01ae439da94c72f4e99e5bb0fc.jpg

Wysłane z mojego XT1562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcia przed o po wymianie protektora? Jestem w trakcie zakładania xenonu u siebie i może faktycznie warto od razu podjąć się wymiany...?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Mialem w b6 przerobione lampy z soczewka z b8 swiecily elegancko w porownaniu z ori soczewka b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A soczewki w b7 też warto wymienić? Czy tylko w b6 była taka lipa?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A soczewki w b7 też warto wymienić? Czy tylko w b6 była taka lipa?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Podobno od B8 świeca lepiej niż w B7 a pasują bez przeróbek. Na pewno warto wymienić odbłyśnik jak w moim przypadku - zobacz film który zapodałem. Gdyby robił to jeszcze raz to wsadziłbym pełny Led, cały gotowy zestaw. Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A soczewki w b7 też warto wymienić? Czy tylko w b6 była taka lipa?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Podobno od B8 świeca lepiej niż w B7 a pasują bez przeróbek. Na pewno warto wymienić odbłyśnik jak w moim przypadku - zobacz film który zapodałem. Gdyby robił to jeszcze raz to wsadziłbym pełny Led, cały gotowy zestaw.

Pelny led tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...