Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8


Lastk

Rekomendowane odpowiedzi

A soczewki w b7 też warto wymienić? Czy tylko w b6 była taka lipa?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Podobno od B8 świeca lepiej niż w B7 a pasują bez przeróbek. Na pewno warto wymienić odbłyśnik jak w moim przypadku - zobacz film który zapodałem. Gdyby robił to jeszcze raz to wsadziłbym pełny Led, cały gotowy zestaw.

Pelny led tzn?

np. to: https://hidretrofit.pl/sklep/soczewki-koito-biled/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A soczewki w b7 też warto wymienić? Czy tylko w b6 była taka lipa?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Podobno od B8 świeca lepiej niż w B7 a pasują bez przeróbek. Na pewno warto wymienić odbłyśnik jak w moim przypadku - zobacz film który zapodałem. Gdyby robił to jeszcze raz to wsadziłbym pełny Led, cały gotowy zestaw.
Gdzie masz ten filmik? Daj link.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sam jestem ciekaw czym różni się oświetlenie soczewki z B8 z kropkami i bez kropek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiś wielkich różnic,wersja z kropkami ma delikatnie inna przesłone przez co linia odcięcia może się delikatnie róznić ale pozatym to jak na moje wiekszej róznicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeprowadziłem ten zabieg u siebie. Efektu jeszcze nie znam bo jestem w trakcie wkładania Bixów. Mogę jednak podpowiedzieć jedną rzecz, z którą troszkę się męczyłem.

Żeby wyciągnąć soczewkę z odbłyśnikiem tak jak pisano wcześniej należy przekręcić ją do góry nogami. Miałem problem z jej wyciągnięciem. Należy najpierw wysunąć z mocowania soczewki tą węższą część odbłyśnika. Dopiero później wyjdzie w całości. Cała operacja na spokojnie około 1,5h. Moje stare odbłyśniki okazały się już kiepskie. Jeden wypalony górą a drugi zaś cały mleczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem po wymianie odblysnikow i usunieciu pomaranczowych szkielek i zalozeniu zarowek diadem. Prosta sprawa z wymiana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak mam ori zwykły xenon w b6 to wejdą tam same projektory z b8 bixenon? Oczywiście powiększając maskownice soczewki bo jest większa .ale chodzi głównie o tył lampy bo w zwykłym xenonie lampa jest trochę inna z tyłu ma inny kształt. Powie mi ktoś czy nic nie będzie chaczyc itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sruby mocujace w srodku to torx? Jaki rozmiar i jak dlugi mniej wiecej musi byc śrubokręt żeby sie tam dostać? Rozklejalem jakid czas temu zwykle halogenowe i z tego co pamietam ciezko bardzo było się tam dostac wiec dalem sobie spokoj. Teraz czeka mnie to samo tylko z wymiana soczewki w bixach i chciałbym wiedzieć w jaki klucz się musze zaopatrzyć przed robota

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sam sobie odpowiem że jest torx 8 i nie ma problemow wiekszycj żeby sie dostac do nich :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jedno nurtujące pytanie, bo może nie znalazlem odpoiwedzi...

 

Czy do Bi-Xenonu z B7 wkladajac soczewki z B8 lift wymagane jest rozklrejenie lampy?
Mialem nie przyejmne doswiadczenia po rozklejaniu w Passacie i wolalbym tego uniknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, t_stepniak napisał:

Ja rozklejałem, łatwo idzie. przy okazji środek na czarno ;)

Ehhhhh ;-) Wolalbym bez.... mowie zle doswiadczenia mam, potem mi parowala itd itp. Wolałbym nie rozklejac.
No i szukam tez sprawdzonego źródla na soczewki z b8 lifta... jesli mozna wsadzic bez rozklrejania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...