Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8


Lastk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy soczewki lewa prawa od b8 się różnią czy obydwie są te same? Nie ma różnicy lewa prawa przeslona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, inhosik napisał:

Czy soczewki lewa prawa od b8 się różnią czy obydwie są te same? Nie ma różnicy lewa prawa przeslona?

Nie różnią się :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może trochę nie na temat, ale zapytam :) Może ktoś wymieniał soczewki z odbłyśnikami, ewentualnie same odbłyśniki z A4 B8 polift do A4 B8 przedlift? Lampy świecą już tak sobie i zastanawiam się nad zmianą/regeneracją odbłyśników.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.12.2017 o 16:02, brumek29 napisał:

Wiem, że może trochę nie na temat, ale zapytam :) Może ktoś wymieniał soczewki z odbłyśnikami, ewentualnie same odbłyśniki z A4 B8 polift do A4 B8 przedlift? Lampy świecą już tak sobie i zastanawiam się nad zmianą/regeneracją odbłyśników.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ja mam b8 2008r i kilka dni temu wymieniłem soczewki z polifta z 2015r. Różnica spora bo miałem wypalone już odbłyśniki. Treaz tylko wymienie żarniki na osram cool blue, przepoleruje lampy i będzie git. Poniżej zdjęcie na włączonych długich światłach z wymienioną tylko soczewką w prawym reflektorze.

 

IMG_20171207_160119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie mi chodziło! Elegancko to wygląda :) Wymieniałeś soczewkę + odbłyśnik? Potwierdzasz, że prawa i lewa są takie same?

Rozklejałeś lampy czy udało się bez wymienić?

 

Edytowane przez brumek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem całą soczewkę, lampę trzeba rozkleić soczewka nie wyjdzie przez dekiel. Suszarka do włosów i dasz radę. Tu masz filmik jak rozkręcić ją w środku. Ja 3 godziny kombinowałem aż znalazłem ten film, śruby są pochowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rok temu ktoś na forum sprzedawał komplet za 150zł i kupiłem i tak sobie leżały aż założyłem dopiero teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie, poszukuje kogoś kto zajmuje się wymianą soczewek, konkretnie chodzi o lampy z A4 B7 mam tam ori bixenon na żarniku D1s i słabiutko już świecą, chciałbym tam założyć soczewki np od b8. Polecacie kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze ich nie kupiłeś to booolek - Michał z forum ma na sprzedaż 

https://a4-klub.pl/topic/414137-sprzedam-soczewki-bixenon/?tab=comments#comment-5237807

Co do samego montażu to nie pomogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brumek29  Jak coś to pisz pw..postaram się pomóc.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy do A6 C6 jest tez jakis mod na wymiane soczewek z nowszego modelu!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dziękuje koledze OliWeber za polecenie soczewek od kolegi booolek.  Napisałem do Michała i choć nie ma zbyt wiele czasu pomógł mi ogarnąć temat, założył mi do b7 soczewki od b8 polift - te z kropkami, robota zrobiona profesjonalnie. Teraz jeszcze wymiana żarników i założenie do auta. Jak znajdę chwilkę zrobię zdjęcia i zaprezentuje jak to świeci. Booolek jeszcze raz serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, pamiętaj o zdjęciach bo jestem ciekawy jak u Ciebie będą świecić. Ja również jestem zadowolony i polecam Michała - booolek. Soczewki i odbłyśniki w stanie idealnym. Czekają na zamontowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2018 o 22:34, maciejhildek1982 napisał:

Witam ponownie, dziękuje koledze OliWeber za polecenie soczewek od kolegi booolek.  Napisałem do Michała i choć nie ma zbyt wiele czasu pomógł mi ogarnąć temat, założył mi do b7 soczewki od b8 polift - te z kropkami, robota zrobiona profesjonalnie. Teraz jeszcze wymiana żarników i założenie do auta. Jak znajdę chwilkę zrobię zdjęcia i zaprezentuje jak to świeci. Booolek jeszcze raz serdeczne dzięki.

 

W dniu 20.01.2018 o 14:14, OliWeber napisał:

Maciek, pamiętaj o zdjęciach bo jestem ciekawy jak u Ciebie będą świecić. Ja również jestem zadowolony i polecam Michała - booolek. Soczewki i odbłyśniki w stanie idealnym. Czekają na zamontowanie.

Dzięki  Panowie. 

Polecam się na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, a jak wygląda sprawa z lampami z USA? soczewki standardowe?, da sie coś pomodzić? I wie ktoś może jakie sa dokładne wymiary soczewek z a4 b6? Wszystkie 3 wymiary, myślę też o biledach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o lampach usa?...

Maciej masz juz jakieś foty po montażu lamp w aucie????jestem ciekawy czy widzisz różnicę.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale niestety w ten weekend musiałem się zająć padniętym fisem, bo strasznie mnie to denerwowało, ale już zrobione. Pomógł kolega OskiUK z poznania. Tak więc przekładkę lamp zrobię w przyszły weekend. Postaram się wstawić foty i z montażu, może kogoś zainteresuje(przejściówki do xenonów itp.) i z tego jak to świeci. Bo kolega OliWeber też domaga się zdjęć. Choć jeszcze nie zamontowałem już chcę zmienić żarówki dziennych na ledy, ale powolutku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób później sklejacie lampy? W jakich warunkach i z uzyciem jakiego uszczelniacza zeby byly szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj Michała - booolek, bo skleił sporo lamp.

U mnie lampy już przełożone, wieczorem zrobię zdjęcia jak świecą, bo z montażu już mam. 

Ok, po walce ze zderzakiem i przeciąganiem dodatkowych wiązek do sterowania silniczkami do kabiny wstawiam obiecane zdjęcia, specjalnie dla Oliviera i Michała:

xenonmijania.jpg

światła mijania

xenondrogowe.jpg

światła drogowe

Oczywiście zdjęcia nie oddają rzeczywistości, w każdym bądź razie teraz jestem zadowolony, muszę je jeszcze dobrze ustawić i w najbliższym czasie przyjdzie czas na poziom, na całe szczęście część gratów już mam. Aha do lamp poszły nowe żarniki, niestety no name ok 100zł za 2szt. , ale świecą ładnie i nie palą przetwornicy. Co prawda kupiłem 4300k a sprzedający przysłał mi 6000k i takie już zostały.Żarniki1.jpg

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych, w razie pytań śmiało na pw jak będę wiedział to pomogę.

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...