Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8


Lastk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.12.2019 o 11:54, maciejhildek1982 napisał:

Żeby nie było że reklamuje. Ale polecam soczewy od Michała, mam u siebie i jestem mega zadowolony, zdjęcia wcześniej w temacie.

A tak w ogóle to Zdrowych, wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku!

Maciej a wiesz że flaszeczka jeszcze nie ruszona ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 13:19, pila24 napisał:

 

Witam ponownie;)

Jeszcze nie zabrałem sie za to, ale widzę, że lampy parują, co ewentualnie sprawdzić, oprócz wspomnianego oringu? Co uszczelnić, sprawdzić, wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Amigo33 napisał:

Witam ponownie;)

Jeszcze nie zabrałem sie za to, ale widzę, że lampy parują, co ewentualnie sprawdzić, oprócz wspomnianego oringu? Co uszczelnić, sprawdzić, wymienić?

Klosz,dekielek,oring gniazda migacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 08:08, pila24 napisał:

 

 

Weszło, bez problemu, nie trza było nić rżnąć;)

81318209_477692126265200_6316086134204006400_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noga projektora haczy minimalnie przez co nie da sie równo ustawić. Adapter przekręcić to żaden wyczyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pila24 napisał:

Noga projektora haczy minimalnie przez co nie da sie równo ustawić. Adapter przekręcić to żaden wyczyn :)

A to ciekawa, to co ja tam wdoopiłem?? Ale świeci za***iście!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amigo33 napisał:

A to ciekawa, to co ja tam wdoopiłem?? Ale świeci za***iście!

 

Po włączeniu drogowe z h7 będą świeciły nie tam gdzie trzeba. Ja po przykreceniu projektora odłączam zasilanie cewki przesłony i sprawdzam czy po włączeniu drogowych h7 światło jest odpowiednio skierowane wzdlęgem lini odcięcia z projektora. Jak nie odłączysz cewki przesłony to nie zobaczysz czy światło h7 świeci tam gdzie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Będę się za niedługo zabierał za wymienię odbłyśników w b7. Kupiłem zestaw z b8 od kolegi z forum.

Czy ktoś wie jak można przerobić reflektory z wersji USA żeby świeciły asymetryczne po europejsku (doswietlały pobocze)? Zmiana jakiejś przesłony czy coś innego można zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 13:19, pila24 napisał:

Ten na trzczpieniu regulacji co wchodzi do silniczka. Na górze trzczpienia jest oring.

 

Oring wymieniony, czy możliwe jest abym nie miaŁ OTWORU NAD LAMPĄ DO TEJ REGULACJI??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Amigo33 napisał:

Oring wymieniony, czy możliwe jest abym nie miaŁ OTWORU NAD LAMPĄ DO TEJ REGULACJI??

Pokaż zdjęcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darek181289 napisał:

Witam, 

Będę się za niedługo zabierał za wymienię odbłyśników w b7. Kupiłem zestaw z b8 od kolegi z forum.

Czy ktoś wie jak można przerobić reflektory z wersji USA żeby świeciły asymetryczne po europejsku (doswietlały pobocze)? Zmiana jakiejś przesłony czy coś innego można zrobić? 

Zmienisz projektory i będzie Europa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 16:28, darek181289 napisał:

Witam, 

Będę się za niedługo zabierał za wymienię odbłyśników w b7. Kupiłem zestaw z b8 od kolegi z forum.

Czy ktoś wie jak można przerobić reflektory z wersji USA żeby świeciły asymetryczne po europejsku (doswietlały pobocze)? Zmiana jakiejś przesłony czy coś innego można zrobić? 

Darek tak jak ci pisałem zmieniasz soczewki ktore masz w lampach  usa na te ktore kupiłeś i masz juz wersje europejską...to cała filozofia,nic więcej nie trzeba zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie i żadnej różnicy nie ma jeśli chodzi o linię świecenia, być może ktoś już tam wcześniej grzebał. Zobaczymy co na przeglądzie mi powiedzą. 

 

Różnica jest duża jeśli chodzi o świecenie i te soczewki z b8 rzeczywiście doswietlaja pobocze i to z obu stron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia odcięcia może być różna-w projektorach bosch AL były stosowane różne przesłony. Jeżeli chodzi o ilość światła w pozycji mijaniana wprost to projektor z b7 daje go nawet troszkę więcej niż AL,wiązka jest bardziej skupiona. W AL jest szersza wiązka przez co pobocza są dużo lepiej oświetlone ale trochę traci na wprost. W pozycji drogowych z otwartą przesłoną z czego dobrze pamiętam projektor z b7 dostaje największe baty od AL w ilości emitowanego światła,około 30% więcej daje projektor AL. Poza tym AL w wersji poliftowej  rozprasza więcej światła by oświetlać lepiej znaki. 

Przesłona w AL ma regulacje pochylenia,można kręcąc śrubką o którą opiera się przesłona zmienić nieco linie odcięcia.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 16:47, pila24 napisał:

Pokaż zdjęcie 

Otwory zrobione, na szybko, w deszczu, więc bez hejtu;)

Uszczelniłem, wspomniany przez Ciebie oring, ciężko wchodził i za chu...iny, nie chce teraz działać regulacja, nasmarowałem go wazeliną, mogło to tak zablokować?

Świeci za nisko, więc to istotne....

81625922_1497930907020596_2946922098536218624_n.jpg

81665320_2498800756999423_8470764694238396416_n.jpg

81789142_1533655960115754_4091320429522714624_n.jpg

82339754_575972723183785_6029578190261846016_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wprowadzeniem bixów nie było tych otworów na regulację,bixy chyba w 2003 wprowadzili. Oring trzeba smarować ale czymś lepszym niż wazelina bo ona w zimnie opór na regulacji większy robi bo się lepi za mocno,jakimś smarem hydrofobowym potraktuj go. A jak za gruby to trzeba nieco mniejszy zastosować lub ten co masz delikatnie papierkiem zjechać by wszedł na ciasno ale regulacja ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 11:32, pila24 napisał:

Przed wprowadzeniem bixów nie było tych otworów na regulację,bixy chyba w 2003 wprowadzili. Oring trzeba smarować ale czymś lepszym niż wazelina bo ona w zimnie opór na regulacji większy robi bo się lepi za mocno,jakimś smarem hydrofobowym potraktuj go. A jak za gruby to trzeba nieco mniejszy zastosować lub ten co masz delikatnie papierkiem zjechać by wszedł na ciasno ale regulacja ma działać.

Ni doopa.....wyjąłem to ciulstwo,nawet zdjąłęm oring i nic, przeskakuje jakby na tym dolnym trybiku....da sie to wymienić, silnika nie wyjąłem, bo siedzi bydle, trzeba go wyszarpać, czy jak??

No i chyba ten górny mechanizm trza wymienić, bo diagnosta mi objechał, gniazdo regulacji:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Amigo33 napisał:

Ni doopa.....wyjąłem to ciulstwo,nawet zdjąłęm oring i nic, przeskakuje jakby na tym dolnym trybiku....da sie to wymienić, silnika nie wyjąłem, bo siedzi bydle, trzeba go wyszarpać, czy jak??

No i chyba ten górny mechanizm trza wymienić, bo diagnosta mi objechał, gniazdo regulacji:/

Jak na dole przeskakuje to osiagnałeś właśnie możliwy limit regulacji ręcznej. Jak nadal za nisko świeci to trzeba projektor zamocować odpowiednio. Tam można regulować imbusem jak i krzyżakiem,może choć jedno z dwoje możliwości zostało? A fakt ze trzeba wyczuć między wielkością oringu a oporem regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wymiana w reflektorze skrętnym wygląda identycznie jak w zwykłym? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...