Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8


Lastk

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i nie znalazłem nigdzie opisu wymiany w skrętnych reflektorach. Zastanawiam się jak tam wyjąć soczewkę. Wydaje mi sie że musi wyjść z całym mechanizmem od poziomu i skretów. 

 

Edytowane przez Airawata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej lampy z a4b7 skrętnej jeszcze nie rozkrecałem ale nowsze produkcji tej samej firmy skrętne rozbierałem więc będzie tak samo.

Odklejasz klosz,wykręcasz wszystkie śrubki jakie z przodu znajdziesz,wysuwasz do końca regulacje,sprawdzasz czy zrobił się dostęp do kolejnych śrub z przodu lampy.

Próbuj usunąć maskownice soczewki delikatnie,jak nie ma śrub to często są jakieś zatrzaski,z tyłu powinny być jeszcze śrubki które trzymają silniczki.

Ogólnie trzeba wyciągnąć cały stelaż wraz z projektorem. Aczkolwiek słyszałem iż projektor z b8 nie pasuje w miejsce skrętnego z b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem całą procedurę jak piszesz i doszedłem do momentu wyjęcia  całego stelaża i tu jest problem gdyż trzyma sie już tylko na 1 śrubie do regulacji ustawienia reflektora. ( zdjęcie w załączniku) Nie wiem jak ją wypiąć. Przy próbie podwarzenia od środka zaczyna pękać. Próba wyjęcia regulacji skrętów z jabłuszek na których pracują powoduje ich pękanie. Generalnie cały mechanizm jest zrobiony z bardzo kruchego plastiku. Czy pasuje wydaje mi się  że tak. Zastanawiam się co by dała sama wymiana soczewki bez odblyśnika bo to jest do zrobienia bez wyjęcia odblasku  

P_20200211_214226.jpg

Edytowane przez Airawata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kręcić tą regulacją tak by cały wkład lampy oddalał się od obudowy,kręć do samego końca i wyjdzie samo.

A te lampy źle świecą czy jakiś inny problem jest z nimi ze chcesz wymieniać projektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były bez zaślepek i wilgoć weszła. Widać wyschnięte krople na szczewkach, odblaskach i szkle od środka. Druga regulacja jest na oringu i wychodzi bez problemu. W weekend będzie próba nr 2. DZIĘKI 

Edytowane przez Airawata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przy skrętnych mocniej pociągnąłem za dolną część mocowania - wyskoczyło bez problemu, nic też nie ułamałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wymianie soczewek i odbłyśnika z b8 do b7 skrętnych też miałem problem z wyciągnięciem starej soczewki z mechanizmu skrętu. Trzeba było ją odkręcić od odbłyśnika i manewrować obiema częściami żeby wyszły przodem. Montaż w odwrotnej kolejności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 11:16, Airawata napisał:

Dolną część mocowania mechanizmu skrętu?

Tak, dokładnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 15:01, pila24 napisał:

Jak na dole przeskakuje to osiagnałeś właśnie możliwy limit regulacji ręcznej. Jak nadal za nisko świeci to trzeba projektor zamocować odpowiednio. Tam można regulować imbusem jak i krzyżakiem,może choć jedno z dwoje możliwości zostało? A fakt ze trzeba wyczuć między wielkością oringu a oporem regulacji.

Wracam do tematu, maxymalnie reguluję co by wyżej świeciło i nic(przeskakuje już na ząbkach).....prawa lampa idealnie, a lewa, tak samo zrobiona, totalnie za nisko, i nie jest to tylko kwestia soczewek, bo długie też za nisko.....co z tym zrobić?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed wymianą soczewek nie miałeś problemu z ustawieniem świateł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Airawata napisał:

Czy przed wymianą soczewek nie miałeś problemu z ustawieniem świateł...

Nie wiem, kupiłem je tuż przed założeniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Airawata napisał:

Czy na starych lampach nie było problemu z ustawieniem?

Nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wydaje się jedynie że coś przy wymianie soczewki poszło nie tak. Żarówkę masz dobrze osadzoną w gnieździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Amigo33 napisał:

Nie

 

Masz w ogóle samopoziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obie regulacje nie zmieniają położenia lampy? Przecież te swiatla da się tak ustawić że w kosmos świecą... Ten wewnętrzny ma się skręcać, ten zewnętrzny przy silniczku wykręcać jak chcesz wyżej. 

Czyli patrząc na lampę od tyłu zewnętrzną regulacje kręcisz w prawo zgodnie z ruchami wskazówek zegara, wewnętrzna regulacje kręcisz w lewo, wtedy dół wkładu wysuwa się do przodu, a gora wsuwa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pila24 napisał:

Masz w ogóle samopoziom?

Oczywiście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamil-vag napisał:

I obie regulacje nie zmieniają położenia lampy? Przecież te swiatla da się tak ustawić że w kosmos świecą... Ten wewnętrzny ma się skręcać, ten zewnętrzny przy silniczku wykręcać jak chcesz wyżej. 

Czyli patrząc na lampę od tyłu zewnętrzną regulacje kręcisz w prawo zgodnie z ruchami wskazówek zegara, wewnętrzna regulacje kręcisz w lewo, wtedy dół wkładu wysuwa się do przodu, a gora wsuwa... 

Nie świecą w kosmos, tylko za nisko.....niby wszystko dziala...ale swieci za nisko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...