Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8


Lastk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazłem firmę u siebie w mieście, którą ludzie polecają i nowe soczewki + nowe żarniki z robocizną, to 1000zł. Zastanawiam się czy robić. Ktoś w opiniach tej firmy dał swoje zdjęcie jak świeciło mu przed i po:

 

15319057_1293311817392169_64596916390138

15401150_1293311970725487_66779390922615

 

Słyszał ktoś o nich? https://www.facebook.com/proretrofit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego koszt spory nawet mega spory, mi pomógł Michał (booolek) koszt soczewek 180 + żarniki ok 100, koszt do przełknięcia. Wiem,że jeszcze ktoś na forum ogarnia lampy, trzeba by poszukać i więcej jak 500 na to nie wydasz. Zawsze to połowa w kieszeni. A zdjęcia są porównywalne do moich, tyle ze w większej rozdzielczości.
Mogę podesłać na e-mail jak ktoś będzie chciał w rozdzielczości 4128x2322.

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maciejhildek1982 napisał:

Kolego koszt spory nawet mega spory, mi pomógł Michał (booolek) koszt soczewek 180 + żarniki ok 100, koszt do przełknięcia. Wiem,że jeszcze ktoś na forum ogarnia lampy, trzeba by poszukać i więcej jak 500 na to nie wydasz. Zawsze to połowa w kieszeni. A zdjęcia są porównywalne do moich, tyle ze w większej rozdzielczości.
Mogę podesłać na e-mail jak ktoś będzie chciał w rozdzielczości 4128x2322.

No właśnie mam dylemat. Czy lepiej używane czy nowe. Nowe, to koszt jakoś ~400zł (gwarancja do tego) i jakieś żarniki markowe, to też trochę kosztują. Doliczyć koszt robocizny i czas wykonania szybki - rano daję auto, a wieczorem odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin  myślę że mógłbym Ci pomóc. Jeśli jesteś zainteresowany  to zapraszam.

1000 zł za taką operację to mega za dużo. trochę tych lamp juz robiłem  także  jeden komplet w te czy we wte  nie zrobi roznicy. Tylko  z tym czasem może być u mnie gorzej.

Ale ogólnie chyba nie jest źle, co nie Maciej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Michale, widzę, że lubisz aby Cię pochwalić, ale za taką robotę to właśnie tylko pochwały się należą - tylko się nie obraź. Ale wracając do tematu lampy z soczewkami i odbłyśnikami z B8 po lifcie, takie jak mam u siebie świecą bardzo ładnie, oczywiście duży wpływ ma na to stan odbłyśników i czystości soczewek, a te u Michała zawsze idealne, tak jak już pisał wcześniej Olivier (OliWeber). Wydaje mi się, że komplet z b8 daje efekt "szerszego światła" lepiej oświetlającego pobocza, do tego na zdjęciach (nie wiem jak w rzeczywistości) u mnie chyba jest więcej światła przynajmniej na mijania, ale to już sami koledzy porównajcie i oceńcie.
Wstawiam jeszcze raz zdjęcia w troszkę większej rozdzielczości. Zdjęcia zrobione zza kierownicy. Światła ustawione wg. starych czyli jeszcze do poprawki na stacji diagnostycznej.

No i jeszcze jedno - jak Michał mówi, że pomoże to nic tylko się z nim kontaktować.

lampy20180203_185421.jpglampy20180203_185428.jpg

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi być chwalony  ale nie o to mi chodzili, bardziej na myśli miałem czas mimo tego że mam terroryste w domu.

Ale tak jak pisałem wcześniej jak coś to zapraszam priv.

Taniej nie musi  znaczyć gorzej.

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lastk zdjęcia w temacie się nie chcą wczytać. Jeśli masz je jeszcze, odśwież je proszę :hi:

Dzięki ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 11:21, jolley napisał:

@Lastk zdjęcia w temacie się nie chcą wczytać. Jeśli masz je jeszcze, odśwież je proszę :hi:

Dzięki ! :)

http://www.vaglinks.com/docs/audi/b7/audizine.com_audi_a4_b7_clear_corner_mod_diy.pdf

Tutaj masz kilka zdjęć dla szkiełka, ale to praktycznie to samo. Zostaje jeszcze rozkręcić soczewkę i już.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 11:21, jolley napisał:

@Lastk zdjęcia w temacie się nie chcą wczytać. Jeśli masz je jeszcze, odśwież je proszę :hi:

Dzięki ! :)

Hej, znalazłem te zdjęcia:

 image.jpg
IMG_3842.jpg
IMG_3844.jpg
IMG_3845.jpg
IMG_3846.jpg
IMG_3847.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Lipiński napisał:

http://www.vaglinks.com/docs/audi/b7/audizine.com_audi_a4_b7_clear_corner_mod_diy.pdf

Tutaj masz kilka zdjęć dla szkiełka, ale to praktycznie to samo. Zostaje jeszcze rozkręcić soczewkę i już.

Tak, praktycznie to samo. Dobre te zdjęcia są... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany !

U mnie okazało się że miałem obniżone bixy i to sporo. Męczyłem się tak ponad pół roku :D. Już jest nieźle z wysokością i mocą świecenia, ale zbieram się do wymiany soczewek bo widzę że różnica spora, szczególnie przy światłach mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolley napisał:

Dzięki Pany !

U mnie okazało się że miałem obniżone bixy i to sporo. Męczyłem się tak ponad pół roku :D. Już jest nieźle z wysokością i mocą świecenia, ale zbieram się do wymiany soczewek bo widzę że różnica spora, szczególnie przy światłach mijania

Na stacji diagnostycznej Ci ustawiali czy sam robiłeś? Bo też mam wrażenie, że nisko świecą. Nocą jak jadę, to czuję się mało bezpiecznie. Dopiero po włączeniu długich jest ok.

Nie wiem... może to tak musi być, ale jak widzę nowe auta, to im dalej  światła świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin Lipiński napisał:

Na stacji diagnostycznej Ci ustawiali czy sam robiłeś? Bo też mam wrażenie, że nisko świecą. Nocą jak jadę, to czuję się mało bezpiecznie. Dopiero po włączeniu długich jest ok.

Nie wiem... może to tak musi być, ale jak widzę nowe auta, to im dalej  światła świecą.

Na stacji oczywiście, co by innym nie utrudniać życia. Diagnosta stwierdził że były ponad 3 cm za nisko ustawione. Najbardziej było to odczuwalne na autobanie - jakby świeciły tylko 20m do przodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolley napisał:

Na stacji oczywiście, co by innym nie utrudniać życia. Diagnosta stwierdził że były ponad 3 cm za nisko ustawione. Najbardziej było to odczuwalne na autobanie - jakby świeciły tylko 20m do przodu :P

Miałem w styczniu sprawdzane i niby ok. Za 2 tyg idę na przegląd i jak będzie dalej ok, to powiem żeby maksymalnie dał do góry jak może według prawa. Ciekawe co powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podjechać na każdą SKP, zapłacisz 10zł i ustawią Ci jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 21:16, booolek napisał:

Głównie odblysnikiem. 

To odbłyśnik odbłyśnikowi nie równy?  Nie mówię tu o wypaleniu tylko o konstrukcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...