Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zaworku PCV


onthefloor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jutro wymieniam zaworek pcv w mojej esie.jak się go ściąga??jakieś sugestie bo nic w Google nie pisze. Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tzw trytytke czy jakaś specjalną muszę mieć??

Dzięki zrobione.zadna filozofia zamykam

Zrobione dzięki nic trudnego choć dostęp słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jutro wymieniam zaworek pcv w mojej esie.jak się go ściąga??jakieś sugestie bo nic w Google nie pisze. Dzięki z góry za pomoc

Mogę wiedzieć do czego służy ten zawór i dlaczego go wymieniasz? To nie jest odma prawda? Wydaje mi się że takie zawory są dwa. Do czego służą i jakie są objawy jak jest walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :-) to jest odma... Tak są dwa. Jeden obok przeustnicy, drugi za. Są odpowiedzialne za odpowietrzanie silnika z gazów i oparów. Otwierają się i zamykają odpowiednio do podcisnień w kolektorze. Uszkodzenie, powoduje falowanie obrotów, powolne ich opadanie, wibracje silnika, wycieki oleju itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :-) to jest odma... Tak są dwa. Jeden obok przeustnicy, drugi za. Są odpowiedzialne za odpowietrzanie silnika z gazów i oparów. Otwierają się i zamykają odpowiednio do podcisnień w kolektorze. Uszkodzenie, powoduje falowanie obrotów, powolne ich opadanie, wibracje silnika, wycieki oleju itd.

Możesz dokładnie opisać gdzie znajduje się drugi zawór? Ja znalazłem tylko jeden ten który znajduje się obok przepustnicy. Gdzie jest drugi i jak się do niego dostać? Piszesz, że powoduje falowanie obrotów? Właśnie mam delikatne falowanie obrotów, ale tylko w trakcie gdy auto przyśpiesza, czyli jak dodaję gazu. Na wolnych obrotach nie mam falowania. Myślałem, że to wina nieszczelności uszczelki w pokrywie zaworów która uszczelnia przestrzeń gdzie leci powietrze do odmy. Ale, może to wina po prostu odmy. Nie wymieniałem jej, a tym bardziej jeśli są dwa w tym silniku to nie wiem gdzie znajduje się drugi zawór? Masz jakieś zdjęcia gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie miałem pojęcia, że część zaznaczona po prawej stronie to odma. Wiem że nazywa się to jakiś ezektor, bo czytałem o tym. Muszę więc wymienić te dwie części. Może to wina moich wahań obrotów. Dziękuję za odpowiedź.

Może wiesz co to są za zawory? Numery to: 078131102Q , 058905291A, 1C0906517A. Mają coś wspólnego z podciśnieniem czy nieszczelnością układu podciśnienia?

729961_x800.jpg

729962_x800.jpg

a7614b1b-2ee2-477d-b637-1c2b39ec8fe9.jpg

OEM-Crankcase-Canister-Purge-Vent-Valve-

Edytowane przez lester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze to egr, drugi to jakieś podcisnienie, ale sam nie patrzyłem do czego, trzeci to odpowietrzenie zbiornika paliwa.

Co do tego ezektora to pomyłka ;-) przepraszam... Za szybko spojrzałem, kilka rzeczy na głowie i tak wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sx6ehbcr.jpg

Mozez mi podac numer katalogowy tych zaworkow ??

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jutro wymieniam zaworek pcv w mojej esie.jak się go ściąga??jakieś sugestie bo nic w Google nie pisze. Dzięki z góry za pomoc

PCW lub PVC - to jedyne poprawne skróty. Temat mignął mi gdy akurat odświeżałem stronę forum i nie mogłem go znaleźć, jednak zboczenie zawodowe inżyniera polimerowca nie pozwoliło mi przejść obok tego spokojnie :P PCV (sic!) jest błędnym skrótem zlepkiem polsko-angielskim. Poli(chlorek winylu) - PCW to po angielsku poly(vinyl chloride) PVC. W języku polskim winyl piszemy przez W, nie V, więc PCV jest niepoprawne. Sklepy sprzedające okna także często popełniają ten błąd, jednak moją misją jest z tym walczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jutro wymieniam zaworek pcv w mojej esie.jak się go ściąga??jakieś sugestie bo nic w Google nie pisze. Dzięki z góry za pomoc

PCW lub PVC - to jedyne poprawne skróty. Temat mignął mi gdy akurat odświeżałem stronę forum i nie mogłem go znaleźć, jednak zboczenie zawodowe inżyniera polimerowca nie pozwoliło mi przejść obok tego spokojnie :P PCV (sic!) jest błędnym skrótem zlepkiem polsko-angielskim. Poli(chlorek winylu) - PCW to po angielsku poly(vinyl chloride) PVC. W języku polskim winyl piszemy przez W, nie V, więc PCV jest niepoprawne. Sklepy sprzedające okna także często popełniają ten błąd, jednak moją misją jest z tym walczyć :)

Ty tak na poważnie?? Bo wygląda, że tak... :facepalm:

Przecież to nie chodzi o materiał, tylko o funkcję...

PCV (positive crankcase ventilation) valve :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahah powiedzcie lepiej gdzie go dokładnie szukać bo będę wymienial po weekendzie:)

No przecież niebieski fotkę wrzucił trochę wyżej

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...