Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

a jak z hałasem w tych bridgach??

Opony są ciche, ale teraz zafascynowany jestem oponą SEMPERIT SPEED-LIFE koncernu Continental

Looknij: http://www.oponeo.pl/dane-opony/semperit-speed-life-205-60-r15-91-h

Dobre recenzje zebrała w teście ADAC'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja obecnie zakupiłem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 235/40/18 i powiem, że bardzo dobrze się trzymają na suchym i mokrym.

Rzeczywiście fajna oponka, ale niestety mało wytrzymała na dziury, bok tej opony jest miękki jak plastelina i łatwo uszkodzić kapcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga 17, 8 cali et 35 , jaka opone zalozyc ? najbardziej optymalna na dziury i zawias -30

205/50/17

225/45/17

215/45/17?

czy 205/50/17 wejdzie mam do kupienia i potrzebuje pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno nabylem Uniroyal Rainsport2 225/40/18, tna wode jak zyletka... poki co jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś być zadowolony. Ja używałem w poprzednim autku, co prawda 195/50 R15, ale muszę przyznać, że przez 2 sezony byłem tymi oponami zachwycony. Niestety autko sprzedałem. Zastały tylko gumki. Niestety teraz do obecnego autka 15 to za mało. W poprzednim aucie miałem fuldy, daytona. Jednak Bridgestony to klasa premium. Odpowiednio twarde, aby nie piszczały bez powodu i długo służyły. Odpowiednio ciche. Na zakrętach trzymały mocno, a po opadach deszczu nie było obawy, że szybko zacznę pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio założyłem oponki NANKANG AS-1 w rozmiarze 225/45/17 94W XL asymetryczny bieżnik.

Bardzo ciche w porównaniu do poprzednich continentali, Dają bardzo fajną trakcję, auto jest przewidywalne, dobrze się zachowują na suchej jak i mokrej nawierzchni.

Nie mogę nic powiedzieć na temat zużywania się bieżnika bo jeszcze za krótko je użytkuję.

Moim zdaniem dobry stosunek ceny do jakości.

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQK0JAnMB_LO26ON6qfSQf_ETzPGGv0slT7RGF_O-jutddYkZ9f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka porada....225/40r18 Bridgestone S001 czy RE050A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ContiSportContact3 lub Kumho KH ECSTA HM lub KH 31 (bardzo cichutkie i mięciutkie ale idą jak masło na patelni, po 35 tysiącach łyse i to wcale nie przy agresywnej jeździe, szczególnie model HM super odprowadza wode)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zakupilem oponki Uniroyal RainSport 2 225/45ZR17 94 Y XL FR musze przyznac ze na mokrym sa bardzo,bardzo dobre,lecz na suchym w cieple dni dziwnie sie jezdzi samochod w zakretach jakby''plywa''bardzo dziwne uczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zakupilem oponki Uniroyal RainSport 2 225/45ZR17 94 Y XL FR musze przyznac ze na mokrym sa bardzo,bardzo dobre,lecz na suchym w cieple dni dziwnie sie jezdzi samochod w zakretach jakby''plywa''bardzo dziwne uczucie

To jest właśnie deszczowa i komfortowa opona. Jak jest gorąco to sie po prostu rozpływa, jedynym ratunkiem to trochę daj większe ciśnienie, noo i nie licz za bardzo na wysokie przebiegi.

---------- Post dopisany at 15:28 ---------- Poprzedni post napisany at 15:28 ----------

witam zakupilem oponki Uniroyal RainSport 2 225/45ZR17 94 Y XL FR musze przyznac ze na mokrym sa bardzo,bardzo dobre,lecz na suchym w cieple dni dziwnie sie jezdzi samochod w zakretach jakby''plywa''bardzo dziwne uczucie

To jest właśnie deszczowa i komfortowa opona. Jak jest gorąco to sie po prostu rozpływa, jedynym ratunkiem to trochę daj większe ciśnienie, noo i nie licz za bardzo na wysokie przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]]

To jest właśnie deszczowa i komfortowa opona. Jak jest gorąco to sie po prostu rozpływa, jedynym ratunkiem to trochę daj większe ciśnienie, noo i nie licz za bardzo na wysokie przebiegi.

cisnienie dalem wieksze o 0,2 niz zwykle ale nie pomaga jednym slowem troche lipa no ale coz zrobic,trzeba chyba kupic inna felge i opone i zmieniac w zaleznosci od opadów deszczu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się przyzwyczaić, wiem on ładnie wygląda ale to co ładne nie zawsze musi być dobre. Kiedys też popełniłem ten błąd, kupiłem kierunkowe opony z bieżnikiem w kształcie ładnej jodełki, bo miała super wygląd tylko jak ją założyłem to myślałem, że łożyska mi się posypały. Wyły jak opętane, a do tego twarde jak kamienie (kumpel na nich jeździł to z ręką na sercu przejechał na nich 85 tyś km, pod tym względem były nie do zajechania). Sprzedałem je po jednym sezonie bo nie dało jeździć, i z powrotem wróciłem do asymetrycznych opon, które zawsze używałem. Mówie wam, asymetryczna opona, komfort i ta błoga cisza. Już nikt nie namówi mnie na kierunkową oponę, choćby była za darmo i z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pirelli P7 225/45 R17 opony ciche i pozwolą zaoszczędzić odrobinę paliwa, mają niskie opory toczenia ale wysoką cenę:) dobre na deszcz i na suchą nawierzchnię, świetnie trzymają w zakrętach, ale do jazdy sportowej bardziej polecał bym pirelli p zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że na suchej jezdni każda opona trzyma w zakrętach. Jednak jaka opona jest dobra na mokry asfalt? Ja polecam Michelin Pilot Sport 3, posiadam 225/40/18 92Y XL. Na mokrym A4-ka przyklejona do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...