Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie szukam opon na lato 205/60/R15

Budżet niestety trochę ograniczony. Chciałbym zmieścić się w 1000zł...

Znajdę coś wartego uwagi w tej cenie?

Bardzo proszę o rady.

Pzdr

---------- Post dopisany at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

np. coś takiego :

DĘBICA PRESTO 205/60R15 91H

OPONY DUNLOP SP SPORT 01 205/60R15 91V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam opon na lato 205/60/R15

Budżet niestety trochę ograniczony. Chciałbym zmieścić się w 1000zł...

Znajdę coś wartego uwagi w tej cenie?

Bardzo proszę o rady.

Pzdr

---------- Post dopisany at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

np. coś takiego :

DĘBICA PRESTO 205/60R15 91H

OPONY DUNLOP SP SPORT 01 205/60R15 91V

Nie lepiej szukać coś w typowym romiarze? W 195/65/15 za 800zł można kupić nowe ciche i dobre opony :whistling: np Firestone a do 1000 to już można celować w Goodyear, Yokohama lub Dunlop :whistling:

---------- Post dopisany at 13:43 ---------- Poprzedni post napisany at 13:40 ----------

np : Opony letnie Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE 195/65R15 91 H MO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjot1 w tej kwocie to może znajdziesz gdzieś w promocji Dębice , kormorana. o dunlopie zapomnij.

O DUNLOPIE zapomnieć, bo nie zbyt polecany, czy nie ten przedział cenowy?

A jeśli rzeczywiście celowałbym w 195/65/R15 ? Tak koło 800zł co byś polecał?

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjot1 dunlop wyższa cena , poza tym niema jakiś rewelacyjnych bieżników ostatnio w oponach budżetowych.

w 195 pomyśl o barumie , kleberze , uniroyalu .., te opony powinny oscylować około 850 -900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszekmw ok dzięki bardzo za pomoc. Nie mam zielonego pojęcia na temat opon.

znalazłem :

UNIROYAL RAINEXPERT 91H (symetryczna kierunkowa)

KLEBER DYNAXER HP3 (symetryczna)

BARUM BRAVURIS 2 91H (asymetryczna)

Wszystkie w podobnej cenie 800zł.

Czy mógłbyś napisać, które byś wybrał? Czy są one porównywalne i powinienem wybrać te, które mi się "podobają" ?

---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 14:50 ----------

Poczytałem chwilę i widzę, że ludzie chwalą sobie opony UNIROYAL. Mają rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszekmw ok dzięki bardzo za pomoc. Nie mam zielonego pojęcia na temat opon.

znalazłem :

UNIROYAL RAINEXPERT 91H (symetryczna kierunkowa)

KLEBER DYNAXER HP3 (symetryczna)

BARUM BRAVURIS 2 91H (asymetryczna)

Wszystkie w podobnej cenie 800zł.

Czy mógłbyś napisać, które byś wybrał? Czy są one porównywalne i powinienem wybrać te, które mi się "podobają" ?

---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 14:50 ----------

Poczytałem chwilę i widzę, że ludzie chwalą sobie opony UNIROYAL. Mają rację?

z tych trzech typów to tylko nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie dzisiaj zamówiłem dla siebie oponki:banan: postanowiłem trochę dołożyć i wybrałem goodyera. :wink: a dokładnie coś takiego : Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40R18 88 Y - InOpony.pl po porównaniu cen u innych sprzedawców wydaje mi się że cena jest bardzo dobra..:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie dzisiaj zamówiłem dla siebie oponki:banan: postanowiłem trochę dołożyć i wybrałem goodyera. :wink: a dokładnie coś takiego : Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40R18 88 Y - InOpony.pl po porównaniu cen u innych sprzedawców wydaje mi się że cena jest bardzo dobra..:wink:

niezly wybor - bedzie pan zadowolony ... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjot1 kleber lub uniroyal . kleber to w dalszym ciągu bardzo dobra opona , jedna z lepszych budżetowych. jeśli jeździsz dużo po trasie pomyślał bym nad kleberem . poza tym kleber robi większy przebieg i jest cichszy od uniroyala , który szczególnie po jakimś przebiegu może zacząć być głośny. odprowadzanie wody lepesze w uniroyalu , szczególnie gdy jest nowy ,ale i kleber nie jest najgorszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie dzisiaj zamówiłem dla siebie oponki:banan: postanowiłem trochę dołożyć i wybrałem goodyera. :wink: a dokładnie coś takiego : Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40R18 88 Y - InOpony.pl po porównaniu cen u innych sprzedawców wydaje mi się że cena jest bardzo dobra..:wink:

niezly wybor - bedzie pan zadowolony ... :thumbup1:

Miejmy nadzieje.. większość opini jest bardzo pozytywnych..:wink: no i jeszcze ta cena 429zł.. :naughty: ale była tylko kilka godzin bo teraz jak wchodzę na ten link to już jest 534zł.. :shock3: widocznie było duże zainteresowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Goodyear, Barum co polecacie i dlaczego?

Kolego pytasz o dwie różne klasy opon.. Barum to jest raczej średnia klasa opon.. należy do niemieckiego koncernu Continental.. a Goodyer to klasa sama w sobie tak jak np Michelin, Dunlop czy właśnie wspomniany Continental .. Barum to jakby drugi gatunek Continentala.. podobno jak za tą cenę to nie są złe oponki tylko się szybko ścierają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem, ale nie da sie raczej w tej cenie dobrej opony kupić. Tez mam na lato 17 ale postanowiłem zostać przy 16 (felgi do tej pory na zimę) z kilku względów: cena dwukrotnie niższa, zawieszenie trochę mieksze na naszych dziurawych drogach, lepiej samochód się zbiera i rusza, ukradli mi delke od 17 na jesieni :P

Dlatego zgodnie z powyższym co myślicie o oponach continental premiumcontact 5 w rozmiarze 205/55 r16 91V? Niby zwycięzca testów ADAC 2012. Dla mnie bezpieczeństwo i przyczepność jest najważniejsza.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale szukać opon symetrycznych czy asymetrycznych do A3 ?

Czy odczuję różnicę w Goodyerach Made in Poland a Made in Germany ?

Gdzie najtaniej w sieci kupić oponki ?

Szukać z indeksem prędkości H ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś na Toyo Proxes C1S 225/45R17 94 W XL? Zamierzam coś takiego sobie zapodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...