Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdże na Nexenach N8000 od połowy tamtego sezonu w rozmiarze 215/35/R18 i jak za taką cene (zapłaciłem za nie około 280zł/sztuke) jestem zadowolony, chociaż zrobiłem na nich dopiero jakieś 3tyś km. Nie wiem jak w ośce, ale u siebie w quattro testowałem te opony na mokrym i złego słowa nie mogę powiedzieć. Co do głośności też nie stwierdziłem jakiś nadmiernych hałasów, a jeździłem na nich z różnymi prędkościami nawet do 200km/h. Nie wiem jak z trwałością niestety, bo tak jak pisałem, za krótko je użytkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za odpowiedź. Ja sie przymierzam do zakupu 245/35 r19, w takiej cenie sa same jakies malo znane. Duzych przebiegow nie robie, wiec chyba beda ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach też Nankang, ale tu na mokrym jest tragedia podobno.

Znajomy ma Nexeny (nie wiem jaki model) w Velsatisie na 18 i też nie narzeka, jeździłem z nim i dają radę. Coraz częściej widzę tą markę u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez Nexeny polecil znajomy wulkanizator, ale wolałem tez tu zapytac. O Nankangach właśnie słyszałem to samo, ze na mokrym tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem swoją na tych właśnie oponach w listopadzie 2013 a opony są wg DOT 4308 czyli starawe, rozmiar 225/45/17 - zrobiłem na nich ok 3kkm i też nie narzekałem, jak na ich wiek - zarówno na sucho i na mokro i po różnych drogach. nie wiem jak sie zachowuje nowa opona więc moge być nieobiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony polecacie, rozmiar 17 ? Obecnie mam Dunlop 235/45-17 i strasznie rzuca na koleinach. Myślałem o 205/45-17 lub 215/45-17...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście potrzebowali oponki w jakiś konkretnych rozmiarach, nowe i w cenach hurtowych to piszcie. Mam możliwość sprawdzania cen opon i zamawiania. Mój brat pracuje w hurtowni opon :)

mnie interesują letnie 225/45/R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze z Was jezdzil na 19" Pirelli P Zero lub ogólnie na tej oponie i moze je polecic badz nie? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie które opony wybrać 195/65 r15, rocznie na letnich robimy do 30k, prędkości dużych nie rozwijamy do max 130-140.

kwota max to 1100-1200.

Dunlop Bluresponse - prod. Polska ?

Michelin Energy Saver+

czy coś innego? Fulda, Vredestein ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie które opony wybrać 195/65 r15, rocznie na letnich robimy do 30k, prędkości dużych nie rozwijamy do max 130-140.

kwota max to 1100-1200.

Dunlop Bluresponse - prod. Polska ?

Michelin Energy Saver+

czy coś innego? Fulda, Vredestein ?

A4 jeździłem na Fulda Carat Progresso w tym rozmiarze i bardzo sobie chwaliłem. Ja przejeździłem 3 sezony i teraz teściu jeździł na nich sezon i dalej ładnie trzymają i pojeźdzą jeszcze może ze 2 sezony. W miare ciche, trzymały się drogi bardzo dobrze i wtedy pamiętam za komplet dałem coś koło 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie które opony wybrać 195/65 r15, rocznie na letnich robimy do 30k, prędkości dużych nie rozwijamy do max 130-140.

kwota max to 1100-1200.

Dunlop Bluresponse - prod. Polska ?

Michelin Energy Saver+

czy coś innego? Fulda, Vredestein ?

Michelin Energy Saver+ wytrzyma najdłużej. Bardzo dobra oponka, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponach marki achilles? Używał ktoś, bo wulkanizator mi je poleca. Mówi, że to to samo co yokohama, ale jakoś patrząc po cenie ok 1100 zł za 4 szt 235/40/18 to chyba raczej półka chińczyków i to tych tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oponach marki achilles? Używał ktoś, bo wulkanizator mi je poleca. Mówi, że to to samo co yokohama, ale jakoś patrząc po cenie ok 1100 zł za 4 szt 235/40/18 to chyba raczej półka chińczyków i to tych tańszych.

Cudów nie ma, ciekawe ile ma prowizji :wink: lepiej zainwestować w coś przez co nie zabijesz się po pierwszym deszczu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak myślałem, ale grzech nie zapytać. Porządny sprzęt musi kosztować niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie które opony wybrać 195/65 r15, rocznie na letnich robimy do 30k, prędkości dużych nie rozwijamy do max 130-140.

kwota max to 1100-1200.

Dunlop Bluresponse - prod. Polska ?

Michelin Energy Saver+

czy coś innego? Fulda, Vredestein ?

Michelin Energy Saver+ wytrzyma najdłużej. Bardzo dobra oponka, pozdrawiam :)

ok to wezmę Michelin :) też tak po cichu myślałem dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze z Was jezdzil na 19" Pirelli P Zero lub ogólnie na tej oponie i moze je polecic badz nie? :hi:

jak wyżej bo widzę, ze zdominowały nas Nexeny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś na oponach Achilles ATR Sport? Strach zakładać czy w miarę przyzwoite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze z Was jezdzil na 19" Pirelli P Zero lub ogólnie na tej oponie i moze je polecic badz nie? :hi:

jak wyżej bo widzę, ze zdominowały nas Nexeny :wink:

Kupiłem samochód już na tych oponach 255/35/R19. Jeździłem na nich 2 letnie sezony. Nie mam o nich dobrego zdania. Może to wina tego, nie jeździłem na nich od nowości, ale miałem problemy z wyważeniem (ostatnie lato 2 razy) i mocno ząbkowały przy zużytym bieżniku. Były przy tym dość głośne może przez to, że były szerokie. Mimo, że nie były zupełnie zjechane w tym sezonie kupuję nowe, nie Pirelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze z Was jezdzil na 19" Pirelli P Zero lub ogólnie na tej oponie i moze je polecic badz nie? :hi:

jak wyżej bo widzę, ze zdominowały nas Nexeny :wink:

Kupiłem samochód już na tych oponach 255/35/R19. Jeździłem na nich 2 letnie sezony. Nie mam o nich dobrego zdania. Może to wina tego, nie jeździłem na nich od nowości, ale miałem problemy z wyważeniem (ostatnie lato 2 razy) i mocno ząbkowały przy zużytym bieżniku. Były przy tym dość głośne może przez to, że były szerokie. Mimo, że nie były zupełnie zjechane w tym sezonie kupuję nowe, nie Pirelli.

dzięki za info, ja się szykuję na nowe ale kto wie czy to coś zmieni - Pirelli taka firma i syf wypuszcza? Z zimowek tej firmy też jestem niezadowolony :facepalm: hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...