Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

to indeks 91 dla A4 avant jest za mały? chyba 600kg oznacza ten indeks. prędkości do 160 więcej nie jechałem i nie zamierzam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to indeks 91 dla A4 avant jest za mały? chyba 600kg oznacza ten indeks. prędkości do 160 więcej nie jechałem i nie zamierzam :P

Przy założeniu, że masz 235/45 R17 to do 1,9 TDI (130 KM) powinno być 93 z indeksem prędkości Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze śmigałem na Conti. W tym roku założyłem Pirelli cinturato verde.

Moje odczucia na plus. Barrrdzo dobrze trzymają w zakrętach. Na deszczu również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem Pirelli Cinturato P7 225/45/17. Opinie wszędzie mają dobre, ktoś z forumowiczów jeździł może ??

Co najciekawsze rano były na stronce oponeo w promocji 383 zł/szt i już podrożały. Mają niby homologację mercedesa a w tej homologacji jest wpisane że nie ma przeciwwskazań do użycia w innych markach. Co to za absurd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już trochę km zrobiłem na tych Federalach SS595. I powiem tak, póki co na głośność nie narzekam. Jak były chłodniejsze dni to fakt, trochę się odzywały ale tak to generalnie jest cicho. Wodę odprowadzają za***iście. Z hamowaniem na mokrym póki co nie miałem jeszcze problemów, nie kojarzę aby ABS mi się odezwał, ale z ruszaniem pojawiło się kilka problemów :grin: Jak się chciało na mokrym bardziej dynamicznie ruszyć a zamiast tego zostawało się w miejscu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem Pirelli Cinturato P7 225/45/17. Opinie wszędzie mają dobre, ktoś z forumowiczów jeździł może ??

Co najciekawsze rano były na stronce oponeo w promocji 383 zł/szt i już podrożały. Mają niby homologację mercedesa a w tej homologacji jest wpisane że nie ma przeciwwskazań do użycia w innych markach. Co to za absurd ??

Opony homologowane do marki to tylko kwestia rozmiaru nosności i indeksu prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktos zakladal juz Rainsport,a 3 ?

Co prawda chyba dopiero w tym roku wprowadzili ten model, ale moze ktos juz ma jakies uwagi ?

ja juz jezdze na nich,narazie zadnych minusow nie widze po przejechaniu okolo 1200km.Natomiast swietnie sie trzymaja na mokrym,specialnie wjezdzam w kałuze aby poczuc jakis aquaplaning(nic z tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to indeks 91 dla A4 avant jest za mały? chyba 600kg oznacza ten indeks. prędkości do 160 więcej nie jechałem i nie zamierzam :P

dużo jeżdżę po autostradach za granicą z bagażami i wole mieć zapas :decayed: od 160 zaczynam jechać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Panowie wszyscy piszecie tu o szerokich laczach ;)

a co byscie polecili w 205/55 R 16 ?

Myslalem nad

dunlop maxx rt ale moze zaproponujecie co innego?

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktos zakladal juz Rainsport,a 3 ?

Co prawda chyba dopiero w tym roku wprowadzili ten model, ale moze ktos juz ma jakies uwagi ?

Jeżdżę ze dwa tygodnie nie mam żadnych negatywnych uwag, a na pochwały za wcześnie, bo trzeba trochę pojeździć w różnych warunkach - zwłaszcza deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Panowie wszyscy piszecie tu o szerokich laczach ;)

a co byscie polecili w 205/55 R 16 ?

Myslalem nad

dunlop maxx rt ale moze zaproponujecie co innego?

dzieki za pomoc

Dobrze myślałeś...

Dziś założyłem nówki 215/55r16 Dunlop Sport Maxx RT. W Tarnowie przed chwilą ulewa jak chu**, przetestowałem je przy większej prędkości na zakrętach i jestem pozytywnie zaskoczony, na koniec ostatni test, wjechałem przy 60 km/h w rondo, zrobiłem kółko i wyjechałem. Budę wygięło w jedną a później w drugą stronę a opony wyciągneły auto jak po szynach :a4fan:

Kupuj te opony, nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście mi polecili z tych dwóch modeli i rozmiarów opon. Barum Brav-3 215/50/17 czy Fuldy V1 Sportcontrol 225/45/17? Niby kusi ten idealny zamiennik 235 czyli 215 ale te Barum są chyba gorszej jakości niż fuldy i prawdopodobnie nie mają rantu ochronnego na felgę. Czy faktycznie na 225/45 jest taki zły komfort jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych oponkach? Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 91 V, warto sie nimi zainteresowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to indeks 91 dla A4 avant jest za mały? chyba 600kg oznacza ten indeks. prędkości do 160 więcej nie jechałem i nie zamierzam :P

Przy założeniu, że masz 235/45 R17 to do 1,9 TDI (130 KM) powinno być 93 z indeksem prędkości Y.

Takie autko wazy ok 1500kg, więc do czego taki zapas kilogramów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to indeks 91 dla A4 avant jest za mały? chyba 600kg oznacza ten indeks. prędkości do 160 więcej nie jechałem i nie zamierzam :P

Przy założeniu, że masz 235/45 R17 to do 1,9 TDI (130 KM) powinno być 93 z indeksem prędkości Y.

Takie autko wazy ok 1500kg, więc do czego taki zapas kilogramów ?

nie wiem jak to się liczy ale czytałem gdzieś, że podczas gwałtownego hamowania dociążenie kół "delikatnie" się zwiększa. nie chodzi o nacisk na koło w trakcie postoju czy normalnej jazdy, ale właśnie w sytuacjach awaryjnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Panowie wszyscy piszecie tu o szerokich laczach ;)

a co byscie polecili w 205/55 R 16 ?

Myslalem nad

dunlop maxx rt ale moze zaproponujecie co innego?

dzieki za pomoc

Dobrze myślałeś...

Dziś założyłem nówki 215/55r16 Dunlop Sport Maxx RT. W Tarnowie przed chwilą ulewa jak chu**, przetestowałem je przy większej prędkości na zakrętach i jestem pozytywnie zaskoczony, na koniec ostatni test, wjechał przy 60 km/h w rondo, zrobiłem kółko i wyjechałem. Budę wygięło w jedną a później w drugą stronę a opony wyciągneły auto jak po szynach :a4fan:

Kupuj te opony, nie pożałujesz.

a jak wyglada to z porownaniem z MICHELIN ENERGY SAVER +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to indeks 91 dla A4 avant jest za mały? chyba 600kg oznacza ten indeks. prędkości do 160 więcej nie jechałem i nie zamierzam :P

Przy założeniu, że masz 235/45 R17 to do 1,9 TDI (130 KM) powinno być 93 z indeksem prędkości Y.

Takie autko wazy ok 1500kg, więc do czego taki zapas kilogramów ?

nie wiem jak to się liczy ale czytałem gdzieś, że podczas gwałtownego hamowania dociążenie kół "delikatnie" się zwiększa. nie chodzi o nacisk na koło w trakcie postoju czy normalnej jazdy, ale właśnie w sytuacjach awaryjnych :wink:

Opony wzmacniane (XL) - fakty i mity. - Porady Ekspertów w Opony.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to kiedyś.

Pytałem się bo przy dobieraniu opon pod model auta do A4 wyskakują 88 i 92.

Sam śmigam na 88Y (225/40/18) i nie wyczułem żadnej różnicy co do poprzednich 92Y XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...