Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Bridgestone Potenza re050... jeździłem na nich 4 sezony... obecnie piaty, ale to już resztki i wulkanizator radził aby jednak do wakacji wymienić.

Generalnie oponka nigdy mnie nie zawiodła, dobrze trzyma się drogi na suchym i na mokrym, ale twarda jak cholera... cieszę się, że już je wymieniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie , musze załadować nowe oponki na fele 17. mam teraz 235/45 , pytanie co załadować żeby było troszkę bardziej miękko i może nie tak szeroko ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50 poprawi nieco komfort w koleinach, a jak chcesz większy balon, to niestety trzeba zejść na 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley w tym rozmiarze masz fuldy ? Jak się sprawują ?

w rozmiarze 225/35/19 Sprawują się lepiej niż Uniroyal RainSport2. Obydwie opony mam od nowości, więc porównanie wydaje mi się miarodajne :wink:

Na pewno są bardziej ciche :wink:

Kupiłem takie Fuldy do golfa ojca, ale 205/55 rozmiar. Jak możesz podrzuć foto jak się ułożyła ta Fulda, jak porównuje to właśnie są jednymi z cichszych.

tak na szybko:

http://s4.ifotos.pl/img/201403241_erashnn.jpghttp://s6.ifotos.pl/img/201403241_erashes.jpghttp://s6.ifotos.pl/img/201403241_erashwq.jpg

Dzięki, dobrze leży, ja chce tylko 235. Wybór jak na razie ograniczyłem do Fuldy i Uniroyal, cenowo można trafić w dobrej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50 poprawi nieco komfort w koleinach, a jak chcesz większy balon, to niestety trzeba zejść na 16".

tylko że moje 17 to 7,5 , więc jak dam taki rozmiar 215/50 to nie będzie czasem jeszcze niżej niż to co teraz na 235/45 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50 ma większy obwód niż 235/45. Minimalnie, ale ma. Więcej komfortu na 17" nie znajdziesz.

---------- Post dopisany at 11:48 ---------- Poprzedni post napisany at 11:36 ----------

Jest jeszcze opcja 225/50, ale to z kolei jest niewiele węższe od 235 i koleiny też mogą dawać się we znaki.

BTW. to miałem swego czasu podobne dylematy i zakończyłem je przesiadką na 16" i 205/55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w którym sklepie proponujecie kupić oponki na lato? - zależy mi na produkcji 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w którym sklepie proponujecie kupić oponki na lato? - zależy mi na produkcji 2014

Popatrz na stronie Oponeo.pl mają oponki w dobrych cenach:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Mam na alu obecnie 215 55 16 zimówki, czas zakładać letnie

Patrząc na te zimówki wydają mi się takie balonowate, Myślicie że da radę wrzucić niższy profil ? Autko mam jakieś 4 cm obniżone

Nie chcę zbytnio szaleć aby nie szorować po glebie, ale jakby udał się wizualnie polepszyć wygląd felg z oponkami ... to coś bym pokombinował :wink:

Liczę na jakieś porady i sugestie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na alu obecnie 215 55 16 zimówki, czas zakładać letnie

Patrząc na te zimówki wydają mi się takie balonowate, Myślicie że da radę wrzucić niższy profil

Nie tylko da radę, ale też powinny być mniejsze -> 205/55. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos typu Apollo 4G? Mialem dobre doswiadczenia z zimowkami tej firmy a model ktory podalem mozna kupic juz za 300pln (225/45/17). Obstawiam, ze lepsze to niz chinole ale jak sie sprawuja konkretnie te to niestety nie wiem. Ciut tansze niz Uniroyal i tez ciekawe sa Fuldy SportControl - 335pln.

O Apollo słyszałem same dobre opinie. Ale należy pamiętać, że to są opony indyjskie ale producent ten wykupił holenderskiego Vredesteina, więc coś od niego przejmie - jednym słowem fuzje, fuzje i jeszcze raz fuzje... I co tu teraz wybrać, indyjskiego Vredesteina, czy np. rumuńskie Pirelli...:decayed:, a może słowacką Fuldę. Bo zgadzam się z rookie, że Fulda jest niemiecka, ale made in Sloviaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos typu Apollo 4G? Mialem dobre doswiadczenia z zimowkami tej firmy a model ktory podalem mozna kupic juz za 300pln (225/45/17). Obstawiam, ze lepsze to niz chinole ale jak sie sprawuja konkretnie te to niestety nie wiem. Ciut tansze niz Uniroyal i tez ciekawe sa Fuldy SportControl - 335pln.

Gaszka gdzie Ty za taką cenę dorwał ?

Nie dorwalem zadnych bo sam mam dylemat jeszcze.

motohurt.com - tam maja ciekawe ceny, jedne opony podobnie jak oponeo, inne duzo korzystniej, to zalezy.

Sam serwis moge polecic, bralem od nich pare kompletow, wszystko szybko i bezproblemowo.

Moze cos typu Apollo 4G? Mialem dobre doswiadczenia z zimowkami tej firmy a model ktory podalem mozna kupic juz za 300pln (225/45/17). Obstawiam, ze lepsze to niz chinole ale jak sie sprawuja konkretnie te to niestety nie wiem. Ciut tansze niz Uniroyal i tez ciekawe sa Fuldy SportControl - 335pln.

O Apollo słyszałem same dobre opinie. Ale należy pamiętać, że to są opony indyjskie ale producent ten wykupił holenderskiego Vredesteina, więc coś od niego przejmie - jednym słowem fuzje, fuzje i jeszcze raz fuzje... I co tu teraz wybrać, indyjskiego Vredesteina, czy np. rumuńskie Pirelli...:decayed:, a może słowacką Fuldę. Bo zgadzam się z rookie, że Fulda jest niemiecka, ale made in Sloviaka...

Wlasnie sam mam dylemat, tanszy Apollo Aspire 4G, ktory jest jakby tanszym Vredesteinem (mialem Sportrac 5 tyle, ze na 16" i sobie chwalilem) czy ciut drozsze Fuldy lub Uniroyale. Fulda powinna byc ok ale made in ... ? Germany rzadko sie chyba zdarza. A co do Uniroyalkow to slyszalem bardzo dobre opinie o jezdzie na mokrym ale boje sie jedynie plywania samochodu przy wiekszych predkosciach i zeby nie uszkodzic szybko opon lub felg na naszych 'pieknych; drogach, ze wzgledu na miekki bark opony, a dziur wszedzie pelno.

Ktos ma jakies doswiadczenia z wymienionymi oponami w rozmiarze 225 45 17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, co wy pier*dolicie, że budżetowe opony wypadają podobnie do Conti czy Bridgestone, mają pochlebne opinie, są ciche, dobrze trzymają na mokrym itp :facepalm:

No proszę Was.... :doh:

Akurat przez pół roku miałem takie stanowisko w robocie, że robiłem jazdy próbne autami klientów po naprawach, zawsze zwracałem uwagę na jakich oponach jest samochód i nikt mi nigdy nie wmówi, że Kumho, Hankook, Federal czy inne badziewie jest porównywalne to Conti, Michelin czy Bridgestone :wink:

Poza tym, opinię z neta zawsze dzielę przez dwa. Wiadomo, że różne są style jazdy, różny stan tech pojazdów...

To tyle ode mnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, co wy pier*dolicie, że budżetowe opony wypadają podobnie do Conti czy Bridgestone, mają pochlebne opinie, są ciche, dobrze trzymają na mokrym itp :facepalm:

No proszę Was.... :doh:

Akurat przez pół roku miałem takie stanowisko w robocie, że robiłem jazdy próbne autami klientów po naprawach, zawsze zwracałem uwagę na jakich oponach jest samochód i nikt mi nigdy nie wmówi, że Kumho, Hankook, Federal czy inne badziewie jest porównywalne to Conti, Michelin czy Bridgestone :wink:

Poza tym, opinię z neta zawsze dzielę przez dwa. Wiadomo, że różne są style jazdy, różny stan tech pojazdów...

To tyle ode mnie :hi:

Fulde Sport Control stawiasz z tymi z wyższej czy z niższej półki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, co wy pier*dolicie, że budżetowe opony wypadają podobnie do Conti czy Bridgestone, mają pochlebne opinie, są ciche, dobrze trzymają na mokrym itp :facepalm:

No proszę Was.... :doh:

Akurat przez pół roku miałem takie stanowisko w robocie, że robiłem jazdy próbne autami klientów po naprawach, zawsze zwracałem uwagę na jakich oponach jest samochód i nikt mi nigdy nie wmówi, że Kumho, Hankook, Federal czy inne badziewie jest porównywalne to Conti, Michelin czy Bridgestone :wink:

Poza tym, opinię z neta zawsze dzielę przez dwa. Wiadomo, że różne są style jazdy, różny stan tech pojazdów...

To tyle ode mnie :hi:

Fulde Sport Control stawiasz z tymi z wyższej czy z niższej półki?

absolutnie nie, ale na pewno wyżej niż wszystkie chińskie, koreańskie itp :naughty:

Fuldy po prostu dostałem w bdb cenie, myślę, że 1600zł za nowe gumy to było grzech nie brać :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawosci i bez szydery bo sam kupilem nowki Fuldy Sport Control 225/55/17 swieze z lutego 2014.

Opony zaqsze kupuje nowki i jak narazie naljepsze byly Kumho ecsta KU31, tylko ze zginely w oczach po przebiegu 25tys...

Fulde narazie po ok 1,5 tys km moge powiedziec ze bardzo cicha, dobrze trzyma na suchym i mokrym, duzy rant ochronny.

Zobaczymy jak bedzie przy zuzywaniu sie i jak z jej zywotnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawosci i bez szydery bo sam kupilem nowki Fuldy Sport Control 225/55/17 swieze z lutego 2014.

Opony zaqsze kupuje nowki i jak narazie naljepsze byly Kumho ecsta KU31, tylko ze zginely w oczach po przebiegu 25tys...

Fulde narazie po ok 1,5 tys km moge powiedziec ze bardzo cicha, dobrze trzyma na suchym i mokrym, duzy rant ochronny.

Zobaczymy jak bedzie przy zuzywaniu sie i jak z jej zywotnoscia.

myślę ( mam nadzieję), że po przejechaniu kilkunastu tyś km, Fuldy dalej będą potwierdzały swoje zalety, właśnie w przeciwieństwie do opon różnych, dziwnych marek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...