Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

osobiście polecam 225/45/r17 continental sport contact3 , a przedewszystkim z rantem ochronnym wybierajcie oponki aby lelunku czasem nie zmarnować przy pechowym parkowaniu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja powiem tyle, że ... Chińczycy też się szybko uczą, jak kiedyś koreańczycy i wcześniej japończycy, więc tak bardzo bym na nich nie psioczył.

W tym roku w testach opon w czołówce znalazły się właśnie jakieś chińczyki i bodajże opony marki Point S (sieć warsztatów).

Nie mogę teraz znaleźć tego testu.

Osobiście kupiłem kilka lat temu nowe Nexeny N300 w rozmiarze 225/40/18 i - jak dla mnie świetne za tą cenę. Nigdy nie miałem na nich sytuacji nie przewidzianej. Sprawdzały się na mokrym i na suchym, także podczas bardzo szybkiej jazdy po "autobanach".

2 sezony sprawowały się idealnie (w sumie pewnie ponad 30 tyś przelotu). W trzecim sezonie pomimo sporej ilości mięsa już chyba guma straciła swoje pierwotne możliwości, bo czułem się na nich mniej pewnie ale nadal nie było strachu na nich jeździć.

Więc jeśli ktoś ma zamiar kupić jakieś marne używane opony, to chyba lepiej rozważyć jakiegoś znanego już chińczyka, tym bardziej, że sporo firm jest nieznanych u nas, ale znanych na świecie: np. Nexen, Avon to bardzo znane marki w Stanach i GB.

Z innych opon, które testowałem to:

BF Goodrich G-profiler - dostałem używki z samochodem i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Yokohama db V550 (jakoś tak) - dwie sztuki w zeszłym roku kupione na tył do BMW i ... d*pa nigdy nie uciekła w sposób niekontrolowany.

W tym roku kupiłem:

225/40/18 - Nokian zLine 2 sztuki do BMW - niezłe noty mają w testach a cena bardzo przyzwoita. No i marka premium w końcu :grin:

195/65/18 - Nokian Line 4 sztuki do Atrójki - czołówka tegorocznych testów.

Zobaczymy jak się sprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexeny N3000 tez mialem i nadal mam na komplecie drugich felg ktore mam na sprzedaz. Tez kupione jako nowe 235/40/18 i uwazam za idealne w stosunku cena/jakosc, co napewno mozna powied iec to mialy wyczowalny opor toczenia ale na suchym prowaddzenie bajka, na mokrym zaraz po naglym deszczu trzeba bylo dac im chwile. Spec od kol mowil ze to mieszanka musiala sie niby schlodzic, po chwili jazda juz normalna. A i nexen to korea nie chinczyki... ida z salonow na nich Kia dosc czesto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponę mogę polecić z czystym sumieniem. Sam latam na 225/45/17. Grupa Continental, produkcja bieżąca, idealnie się wywazyly. Z tego co pamietam kraj produkcji rumunia. Szerszy opis masz kilka postow wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy siądzie niżej i felga będzie bardziej narażona na krawężniki :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy siądzie niżej i felga będzie bardziej narażona na krawężniki :kwasny:

225/45/17 - średnica koła 634,3 mm

215/50/17 - średnica koła 646,8 mm

Sprecyzuj kolego chopin - bo chyba nie do 215'stek ta uwaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sadzicie o Vredestein Ultrac Cento lub Ultrac Sessanta? Z modelu Spotrac 5 bylem zadowolony, nie wiem jak te dwa, bo cenowo jak Fulda i Uniroyal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc producentów i dystrybutorów funkcjonujących na światowym rynku opon:

MICHELIN - francuski producent opon posiadający fabryki na całym świecie, w tym w Polsce (Olsztyn). Właściciel następujących marek opon: Michelin (Francja), Kleber (Niemcy), BF-Goodrich (USA), Kormoran (Polska);

BRIDGESTONE - japoński producent opon posiadający fabryki na całym świecie, w tym w Polsce (Poznań). Właściciel następujących marek opon: Bridgestone (Japonia, Hiszpania, Polska), Firestone (USA,Europa), Dayton (Euopa);

GOODYEAR - amerykański producent opon posiadający fabryki na całym świecie,w tym w Polsce (Dębica). Wielka trójka na światowym rynku opon. Właściciel następujących marek opon: Goodyear (USA, Europa), Dunlop (Europa), Fulda (Niemcy), Sava (Słowenia), Dębica (Polska);

CONTINENTAL- niemiecki producent opon posiadający fabryki w całej Europie i w USA. Continental jest właścicielem następujących marek opon: CONTINENTAL (Niemcy), UNIROYAL (Belgia), VIKING (Norwegia), GISLAVED (Szwecja), BARUM (Czechy), MABOR (Portugalia),Eurostone (Europa);

PIRELLI - włoski producent opon posiadający fabryki w Europie i Ameryce. Pirelli jest właścicielem następujących marek opon: Pirelli (Europa i Ameryka), Ceat (Europa), Courier (Europa);

YOKOHAMA- japoński producent opon posiadający fabryki w Japonii i na Filipinach;

MATADOR- słowacki producent opon współpracujący z Continentalem i Pirellim (marka Matador);

NOKIAN - fiński producent opon posiadający fabryki w Rosji, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kazachstanie,Indonezji, Słowacji i na Ukrainie;

PETLAS - turecki producent opon;

TOYO - japoński producent opon posiadający fabryki w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Włoszech, Holandii, Rosji i Wielkiej Brytanii;

VREDESTEIN-holenderski producent opon;

WANLI-chiński producent opon produkujący opony na licencji Michelina,Dunlopa i Yokohamy;

NEXEN-koreański producent opon;

FALKEN-japoński producent opon;

HANKOOK-koreański producent opon współpracujący z firmą Michelin;

DURO-chiński producent opon;

FEDERAL-tajwański producent opon;

GOODRIDE-chiński producent opon;

INFINITY-chiński producent opon;

KUMHO-koreński producent opon

felgi aluminiowe i stalowe czołowych europejskich i polskich producentów:

PRINCE - (dawniej OZ) włoski producent felg aluminiowych;

RONAL - niemiecki producent felg aluminiowych posiadający fabryki na całym świecie, w tym w Polsce (Wałbrzych, Laskowice pod Oławą);

ALCAR - austriacki producent felg aluminiowych i stalowych;

ATT- polski producent felg aluminiowych (Częstochowa);

ALUSTAR-polski producent felg aluminiowych;

ALUTEC-niemiecki producent felg aluminiowych;

RIAL- niemiecki producent felg aluminiowych;

BROCK-niemiecki producent felg alumiowych;

PROLINE-niemiecki producent felg aluminiowych;

ATS-niemiecki producent felg aluminiowych;

MAK-włoski producent felg aluminiowych;

ANZIO WHEELS - niemiecki producent felg aluminiowych;

SPEEDLINE-brytyjski producent felg aluminiowych;

OZ RACING-włoski producent felg aluminiowych;

GIANETTI - włoski producent felg stalowych;

MAGNETTO-włoski producent felg stalowych;

KFS - niemiecki producent felg stalowych.

To by było na tyle w sprawie producentow :wink: pochodzenia opon i felunku nie wszystko ale sporo najbardziej znanych

Dla nizszych profili polecam aby zawsze brać z rantem ochronnym....

Co do Nexenów zimowych to POOOORAŻKA na MAAX :doh:

Nigdy nie kupujcie tego shitu:facepalm: no chyba że jeżdzicie z tubą 1000 watt i muza na ful bo inaczej od hałasu głowa wam pęknie

Nie wiem jak z letnimi ale za pewne nie daleko pada jabłko od jabłoni, nie testowałem jednak letnich i nawet nie dopuszczem do siebie takiej możliwości

Ps mam na zbyciu 2 nowe Nexeny zimowe jeden sezon, b.mało używane , korki do uszu dodaje gratis:naughty:

Osobiscie na lato to mam Continetal sport contact z rantem ,jest cicho , w miarę komfortowo jak na 45 profilek , pewnie prowadzi sie w zakretach oraz na prostej drodze Polecam

Pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem z letnimi marki sunny - wanli :facepalm: nigdy wiecej !!!

Jedynie nexen 3000 goraco polecam na lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIROYAL (Belgia), [...] SPEEDLINE - brytyjski producent felg aluminiowych

Małe OT. Zawsze myślałem, że Uniroyal jest brytyjski, a Speedline włoski. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam 225/50/17 98W. Styl jazdy spokojny, rocznie 15-20tyś. 75% poza miastem. Oprócz dobrych właściwości jednych zależy mi na małym zużyciu bieżnika.

Zastanawiam się nad:

- HANKOOK Ventus Prime 2 K115

- Fulda Sport Control

- SAVA Intensa UHP

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy siądzie niżej i felga będzie bardziej narażona na krawężniki :kwasny:

225/45/17 - średnica koła 634,3 mm

215/50/17 - średnica koła 646,8 mm

Sprecyzuj kolego chopin - bo chyba nie do 215'stek ta uwaga

byłem wczoraj u wulkanizatora z przebitą zimówką i przy okazji pogadaliśmy o oponach. Powiedział że vikingi są dobre za dobrą cene i śmiało można kupować , ale co do rozmiaru : mówił że na mojej szerokości felgi 7,5 opony 215/50 siądą niżej niż 225/50 , dlatego pomyślałem że zostając dalej przy 215 można by było uzuć profil 55 żeby było chociaż troche gumy , dobrze myśle ? jak nie to poprawcie mnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 215/50 7.5 cala to nie jest szeroka felga, jak i 215/50 to balon a nie naleśnik. 215mm to 8.46", na feldze 7.5 naciąg zacząłby się poniżej 195.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam 225/50/17 98W. Styl jazdy spokojny, rocznie 15-20tyś. 75% poza miastem. Oprócz dobrych właściwości jednych zależy mi na małym zużyciu bieżnika.

Zastanawiam się nad:

- HANKOOK Ventus Prime 2 K115

- Fulda Sport Control

- SAVA Intensa UHP

Pozdrawiam

Z tych fulda wypada najlepiej w ostatnich testach.

chopin, kup sobie 15 albo 16 i przestań kombinować. Ludzie Ci mówią co masz założyć a Ty dalej swoje kombinacje.

Poza tym po co zakładać balona na 17'. I tak to nie będzie wyglądać i tak, więc lepiej kupić 16 - tańsze opony, większy komfort.

Tyle.

A ja wczoraj odebrałem Nokiany 15' i 18'.

15' - Made in Russia (żebym wiedział, że to od Cara Putina, to bym wziął co innego :kwasny:)

18' Made in Finland.

Wsio produkcja 2014.

Dzisiaj 18' wpadają na auto - zobaczymy co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam 225/50/17 98W. Styl jazdy spokojny, rocznie 15-20tyś. 75% poza miastem. Oprócz dobrych właściwości jednych zależy mi na małym zużyciu bieżnika.

Zastanawiam się nad:

- HANKOOK Ventus Prime 2 K115

- Fulda Sport Control

- SAVA Intensa UHP

Pozdrawiam

Co wybrać Fuldę Sport Control czy Nokian zLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...