Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobi lem 600 km w trasie na Yokohama dbs V550/Nokian zLine 225/40/18 - w tym 100 podczas cholernej ulewy w Czechach.

Do 140 km/h jazda jak po sznurku (szubciej się nie dało, bo wycieraczki nie dawały rady).

Wcześniej przelot autobahnami z prędkościami cirka 180/200.

Żadnych zastrzeżeń.

W deszczu rewelacja. Ani na chwilę nie straciłem kontroli nad autem a momentami na autostradzie woda stała.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zline masz na przodzie ? Zastanawiam się nad nimi, bo przy 235/35/19 nie są masakrycznie szerokie, ale właśnie opinie są rozbieżne u jednych głośne u innych ciche :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego walca ( powyżej 225) na rynku aby byl cichy. U mnie niby cichutkie Dunlop sportmaxxxy 225 i halasuja. Mialem protenze, contisporty i wszystko podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup nokiany

Nokian Line 205/55 R16 91 V

Cena za szt. z VAT: 251 PLN Ilość: 2 Łączna cena z VAT: 502 PLN

mieliście może te opony, jak sie spisują

wcześniej miałem dunlopy (szybko poleciały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopy w większości testów (inna sprawa jak rzetelnych) są zwykle liderami szybkiego znikania bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję w tym sezonie Bridgestone TURANZA ER300 205/55R16 91 V i jak na razie same pozytywy, bardzo stabilna opona, cicha, rewelacyjna na mokrym dziś leciałem 140 w porządnej ulewie i kałuże, koleiny nie robiły na niej żadnego wrażenia, szła jak po szynach, sprawdzałem też poślizg podczas hamowania i agresywnego startu jestem pod dużym wrażeniem tej oponki, moje poprzednie continentale CONTIPREMIUMCONTACT i googyeary spadły na niższe stołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufa...Panowie kupiłem 4 federalne 595, zrobiłem na nich może z 1000 km i od pewnego czasu zauważyłem ze kiera zaczyna drzec tak od 120.Pojechałem wczoraj do w wulkanizatora i okazało się ze opony biją góra -dół tak jakby były nierówno starte:-/

Miał ktoś podobny przypadek z nowymi gumami?

Reklamować to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufa...Panowie kupiłem 4 federalne 595, zrobiłem na nich może z 1000 km i od pewnego czasu zauważyłem ze kiera zaczyna drzec tak od 120.Pojechałem wczoraj do w wulkanizatora i okazało się ze opony biją góra -dół tak jakby były nierówno starte:-/

Miał ktoś podobny przypadek z nowymi gumami?

Reklamować to?

Zdarza się. Nie wiem tylko nad czym się zastanawiasz - reklamuj! Poczytaj też wcześniejsze posty, bo ktoś zwracał uwagę na problemy jakie możesz napotkać w związku z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdz stan amortyzatorow

Przód 65 % a tył mam nowe może ze 2 dni jeździłem na wylanych,to byla masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zline masz na przodzie ? Zastanawiam się nad nimi, bo przy 235/35/19 nie są masakrycznie szerokie, ale właśnie opinie są rozbieżne u jednych głośne u innych ciche :decayed:

Zline mam na tyle.

Wedlug mnie sa ciche. Tzn. Przy 200 moge normalnie sobie rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku kupilem nowe 4 szt Vredestein Ultrac Sessanta w rozmiarze 225x45x17. Opony wspaniale.Zero szumu,swietne w deszczu i hamowaniu no i wyglad...takiego nie maja najlepsze i najdrozsze gumy na rynku:wink: cena przyzwoita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aktualnie stoję przed zakupem opon letnich - budżet jakim dysponuję to +/- 1000 zł (komplet).

Rozmiar 195/65R15.

Poczytałem trochę ten wątek + inne strony i im więcej czytam tym większy mętlik w głowie. Może Wy coś pomożecie w temacie.

Oto 3 modele, które mnie interesują:

Michelin ENERGY SAVER + 195/65 R15 91H - oponytanio.pl

Continental PremiumContact 5 195/65 R15 91V BSW BSW - oponytanio.pl

OPONY CONTINENTAL 195/65R15 91V CONTIECOCONTACT 5 (4151449085) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co poradzicie z tych 3 modeli ?

Chyba że w oferowanej kwocie zupełnie coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli continental premium to V i nawet 93.Mam 16 91V i jakieś miękkie strasznie. Po 2.6 nabijam i kapciowato na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj sie GoodYearami.. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=4160323313 tutaj kupilem. Cena ok, pierwszy test na deszczu wypadl super.. i sa bardzo ciche :)

tapatalk@sgs4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Panowie badz i Panie :) ktore opony lepiej kupic w rozmiarze R17 225/45 (oczywiscie sa to nowe ze sklepu)

- Achilles ATR SPORT cena 230 pln za szt.

- Braum BRAVURIS 3 HM cena ok 280 pln za szt.

- Point-s SUMMERSTAR SPORT-2 cena 250 pln za szt.

- Nankang NS2 cena ok 290 pln za szt.

- lub Wasze Typy jakie polecacie tak do 300 pln za szt.

Z gory wlk. dzieki za pomoc i dyskuje :)

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem na przód Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 R16 jutro podmieniam miał ktoś te oponki ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz o nich naczytalem sie :) ale tako moze ktos ostatnio kupowal :D

---------- Post dopisany 30-04-2014 at 09:46 ---------- Poprzedni post napisany 29-04-2014 at 23:37 ----------

ok założone

jedno słowo REWELACJA po założeniu i przejechaniu (niestety tylko) 20 km czuje dużą różnice... trzymają się drogi są ciche itp itd :) zobaczę jeszcze jak w deszczu i po 1000 km się odezwę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...