Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/opony-nexen-n-fera-su4-225-40r18-92w-xl-zr-i4923737079.html?no-rwd=1#tabsContent

Witam

panowie co powiecie na taki komplecik na lato ??

Firme dosc dobrze nie znam moze ktos sie wypowiedziec kto ma lepsze pojecie... lub ktos kto ma doczynienia z takimi oponkami.

Kupiłem takie same nexeny w ubiegłym sezonie, nówki sztuki za ok 1200 zł.

fbc0fd405e00c6cacf399e34fbead079.jpg

Powiem Ci że nissan, kia wypuszcza swoje auta na tych gumach z salonu.

Bardzo fajne ciche opony, bardzo dobrze kleją na suchym i na mokrym. Mają ranty ochronne no i są wzmocnione. Za tą kasę rewelacja. Jeździłem na nich do grudnia ubiegłego roku robiąc ok 7k km normalna jazda miasto i trasy i powiem Ci że oznak zużycia nie widać.

Mam je naciagniete na feldze 8,5J ;-)

Panowie to jak teraz stoją w przystępnej cenie dobre opony letnie? 205/55r16? Muszę nowe kupić, bo zjechane do 0 mam obecne. Pewni już końcówka zimy, więc do kwietnia trzeba coś kupić, ale lepiej za w czasu rozpoznanie zrobić.

Rzuć okiem

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4938350626

;-)

Edytowane przez D4NTE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ja użytkuje Bridgestone Potenza 235\45\17 dobrze trzymają jednak przednie muszę juz wymienić po około 2 latach ,bieznik znikł nie wiadomo kiedy a zrobione około 17 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin mają długą żywotność

Z Michelinem bym uważał. Mój klient zakupił 4 nowe opony do Jeepa i pojechał do Francji. Po powrocie opony niemal łyse (przejechał ok. 5tyś km). No więc reklamacja w punkcie wulkanizacji w którym zakładał i kupował owe opony. Szczęście w nieszczęściu że w dniu montażu opon ustawiał geometrię i miał wydruki. W każdym razie właściciel wulkanizacji zaproponował że założy mu nowe identyczne opony i jeśli powtórzy się historia to gratis dostanie dowolny kpl. opon innego producenta. Historia się powtórzyła... Okazało się że Michelin na polski rynek produkuje opony w Chinach, po czym są wiezione do Niemiec w celu nadrukowania miejsca produkcji. Tak więc jeśli Michelin to tylko Made In Germany ale takie 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sezonie z Federalami SS595 215/45/17, które na mokrym nie dają rady kupiłem dziś 4 szt. używek Good Year Eagle F1 Asymmetric2 225/45/17 6,5/8mm Dot 43/12. Mam nadzieję że bądą sprawne i nienaganne.

Federale i Toyo T1R 215/45/17 pójdą pod młotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę poczytałem na forum i trochę po necie i wciąż mam dylemat.

Rozważam zakup Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 235/45R17 94Y. Niestety opinie są podzielone. Pomimo ogólnie dobrych ocen, jest wiele sprzecznych komentarzy co do 2 istotnych dla mnie parametrów - ścierania i hałasu. Jedni mówią, że po 15k km zużyte, inni ze po 10k wyglądają prawie jak nowe. Z hałasem jest podobnie, wg niektórych cichutko, wg innych głośno. Jeżdżę 80% po trasie, lubię czasem pogonić i robię ok 25k km rocznie i nie chciałbym na przyszły rok kupować nowych, bo to trochę przesada. Widziałem dużo pozytywnych opinii o Hankookach, ale one nie są wiele tańsze od Goodyearów i teraz mam dylemat co wybrać. Proszę o rady :)

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę Nokiana, bo mam na zimę WR A3, ale trochę mnie martrwi, że w cenie pomiędzy Hankookiem a Goodyearem, Nokiany mają słabiutką etykietkę. E, A 72 db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Vredestein są jeszcze godne uwagi i chyba mają dobrą etykietę.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dot. opon GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2

Miałem w Accordzie VII gen 2.0 te oponki w rozmiarze 225/45/R17 i po przejechaniu ponad 10tys km nie odnotowałem praktycznie żadnego zużycia, robiłem krótsze odcinki ale często. Miałem auto na gwincie z ISC, lekki negatyw z tyłu, no i zero zużycia na krawędzi. Teraz kolejny raz szukam tych samych opon ale dla mojego A4 B6. Opony rewelacja, etykieta C,A, nawet droższe Continentale Sporty 5 nie mają takiej. Ja od siebie je mogę polecić. Pewnie dużo zależy od stylu jazdy, jednak opony świetne. Jedna w rozmiarze 225/40/R18 kosztuje ok 500zł i chyba nie będę żałował.

Edytowane przez creamono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przekonałeś mnie. A jak z hałasem?

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przed zakupem sporo o nich czytałem (Good Year Eagle F1 Asymmetric2). W opiiach często ludzie pisza o wersji 1, która była znacznie gorsza tzn. głośniejsza i bardzo szybko sieścierała. Była nawet wadliwa seria, która pękała na bokach.

Jeżeli te, które zamówiłem okażą się sprawne, to też coś będę mógł powiedzieć po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, które z opon polecacie ?

Bridgestone RE050A 235/45 R17 94 W FR, MO 438zł
Michelin PRIMACY HP 235/45 R17 94 W MO 478zł

Continental ContiSportContact 3 235/45 R17 94 W FR ML MO 481zł
Goodyear EFFICIENTGRIP 235/45 R17 94 W MFS 456zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich stronach chłopaki wklejali linki do testów opon. Spójrz tam, ale wydaje mi się, że wygrywały Continentale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Nitroo pisze :) tyle że lepsze Csc5, od siebie moge dodać, miałem Bridgestone potenza re050a, fajne oponki, ale szybko poszły ;)

wyżej chłopaki pisali o Goodyear F1 asymetric 2 - nie polecam :( teraz je wywalam, mam dosyć. Byłoby ok ale jeździłem na lepszych

Teraz za to biore nówki Sessanty :)

Przejeździłem też Pirelli Cinturato P7 - może sie to komuś przyda - na mokrym było słabo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansiu, Nokiany ZLine mają lepszą etykietę :wink: I powinny być tańsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa/używał Barum Bravuris 3HM ?

Edytowane przez aldam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Barumy 17-stki w Borze i sobie chwaliłem :)

Edytowane przez m1chal_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...