Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam jak kolega wyzej, z tym czy warto doplacac do Michelin ENERGY SAVER+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie co byście polecili z doświadczenia, bo chyba na kolejne lato bede musiał wymienić moje oponki, niestety sie kończą powoli. Jak uważacie która byłaby lepsza, biorę pod uwagę 3 modele tj. ContinentalSportContact5, Pirelli P Zero oraz Dunlop Sport Maxx RT... Teraz jeżdze na ContinentalSportContact 3 i dla mnie są rewelacyjne, ale słyszałem że model 5 sa gorsze. Mój rozmiar opony 235/40 R18

3 różne opony.

Conti to opona najbardziej miękka i najbardziej komfortowa, jednocześnie najszybciej się ściera jeżeli ktoś ma ciężką nogę. Pirelli - najbardziej twarda, ale i dosyć głośna. Dunlop - bardziej cichy i nieco mniej twardy niż Pirelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście polecili z doświadczenia, bo chyba na kolejne lato bede musiał wymienić moje oponki, niestety sie kończą powoli. Jak uważacie która byłaby lepsza, biorę pod uwagę 3 modele tj. ContinentalSportContact5, Pirelli P Zero oraz Dunlop Sport Maxx RT... Teraz jeżdze na ContinentalSportContact 3 i dla mnie są rewelacyjne, ale słyszałem że model 5 sa gorsze. Mój rozmiar opony 235/40 R18

3 różne opony.

Conti to opona najbardziej miękka i najbardziej komfortowa, jednocześnie najszybciej się ściera jeżeli ktoś ma ciężką nogę. Pirelli - najbardziej twarda, ale i dosyć głośna. Dunlop - bardziej cichy i nieco mniej twardy niż Pirelli.

Pirelli odpada. Cały czas czekam z zakupem, doraźcie na podstawie własnego doświadczenia którą brać, conti sport contact 3, sport contact 5 czy dunlop sport maxx rt... Jak wyżej rozmiar 235/40 R18 teraz jezdze na conti sport contact 3 i mega zadowolony jestem. Scieralnosc to nie problem zalezy mi zeby opona trzymała na szybkich łukach i głownie na hamowaniu na suchym i mokrym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabalo pomyśl może jeszcze nad Bridgestone potenza s001... Powinna spełnić Twoje oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem conti sport contact 3, teraz sezon przejeździłem na dunlop sport maxx rt i jak bym miał kupować jeszcze raz kupiłbym dunlopy ,jazda , hamowanie,trzymanie w zakrętach podobnie na obu oponach,ale dunlopów nie słychać w porównaniu do conti i lepiej prowadzi się w koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabalo pomyśl może jeszcze nad Bridgestone potenza s001... Powinna spełnić Twoje oczekiwania...

Kumpel miał w b6 i jakoś nie mogłem sie przemóc żeby im zaufać przy hamowaniu ale moze by sie trzeba wjezdzić w nie....

miałem conti sport contact 3, teraz sezon przejeździłem na dunlop sport maxx rt i jak bym miał kupować jeszcze raz kupiłbym dunlopy ,jazda , hamowanie,trzymanie w zakrętach podobnie na obu oponach,ale dunlopów nie słychać w porównaniu do conti i lepiej prowadzi się w koleinach

no conti troche są głosne a masz może porównanie jak na mokrym to wypadało?

Kusi mnie conti 5 spróbować ludzie mówia ze lepsze sa od 3 znacznie

Właśnie zamówiłem....Wybór padł jednak na Conti sport contact 5.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ma ktoś doświadczenie z oponkami Nankang Ns2.. szukam czegoś rozmiarze 225/35/19 i widze że dość dobre opinie ma ta firma .. nigdy jeździłem na tego typu oponach gdyż zawsze wybierałem Nokiany,Goodyery itp lecz kuszące są opinie na oponeo co do tych gum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie co raz wiecej komentarzy i opinii kieruje ku Dunlop Sport BluResponse ;)

Polecam kolego. Nie zawiedziesz się. Przejeździłem na Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55/R16 już ponad 11 tys km i z czystym sumieniem polecam. Dobrze sprawują się na suchym i mokrym, po za tym są naprawdę bardziej ciche w porównaniu do poprzedników:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie co raz wiecej komentarzy i opinii kieruje ku Dunlop Sport BluResponse ;)

To jedna z najlepszych opon letnich w mniejszych rozmiarach więc nic dziwnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dojechałem do zera opony Yokohama Decibel, przejechałem nimi od 2012r w sezonach letnich 35tys km, kupione jako roczne po ok. 8-10 tys km. od klubowicza.

Czyli ok. 45tys km. chyba niezle jak na 225/40/R18 po polskich drogach.

Polecam tą markę. Obecnie dwie prawie łyse. a na jednej juz drucik wyszedł. Także szrot. Ale dzielnie służyły. Pięknie trzymały w zakrętach, do tego ciche i wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wyborem opon na lato w rozmiarze 255/35/20 i waham się pomiędzy

Pirelli PZero

Vredestein Ultrac Sessanta

Nokian Zline

Ktoś ma jakieś opinie nt wyżej wymienionych ? Coś godnego polecenia ewentualnie odradzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredki pękają, jest o tym temat. Najwięcej dobrych opinii znajdziesz na forum o Nokianach, wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o Barum Bravuris 3 coś ucichło. Popsuły się czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje dobrych opon 225/40/18 cos w okolicy 1300zl nowe, polecicie cos dobrego i sprawdzonego ?

Matador MP46, sam mam takie tylko na 19" i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krókie pytanie. Letni zestaw do A4 B7 1.8T, felgi 7,5 x 17 ET43. Które najopłacalniejsze:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainsport-3-225-45-r17-91-y-fr#85247940

http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-bravuris-3hm-225-45-r17-91-y-fr#95329635

http://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex-hp102-225-45-r17-94-w-xl-fr#95329500

Z góry dzięki.

PS. po przeczytaniu miliona postów 235 vs 225 zdecydowałem się jednak na 225 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem zupełnie inne półki? Któraś z tych opon jest wybitnie najlepsza? Pewnie unirolay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...