Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie troche inne pytanko

co powicie o kupnie opon na allegro? np. tych http://allegro.pl/4x-195-65-r15-91h-dunlop-bluresponse-2016r-tanio-i6019524856.html

czym sie różnią od tych z innego sklepów internetowych czy na miejscu wulkanizacją?>

jakie gorsze? podróbki?

Wszystko wydaje się być ok, cena chyba dobra biorąc pod uwagę, że montowane będą w polo albo corsie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Indeks jest H czyli 210.Seryjny AFN i tak więcej nie wyciąga więc nie wiem do czego pijesz.A jak kolega takie coś wrzucił to znaczy,że raczej ma serię i do tego standardowy roznmiar kół.Zakładacie do B5 nawet 19 dla lansu :) ,A jestem ciekaw kiedy w dziale odszkodowań pojawi się któryś z płaczem,że przydzwonił a ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania bo dopatrzył się z notatki policyjnej,że koła/opony były inne niż zaleca producent ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indeks jest H czyli 210.Seryjny AFN i tak więcej nie wyciąga więc nie wiem do czego pijesz.A jak kolega takie coś wrzucił to znaczy,że raczej ma serię i do tego standardowy roznmiar kół.Zakładacie do B5 nawet 19 dla lansu :) ,A jestem ciekaw kiedy w dziale odszkodowań pojawi się któryś z płaczem,że przydzwonił a ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania bo dopatrzył się z notatki policyjnej,że koła/opony były inne niż zaleca producent ;)

Nie tyle indeks prędkości mnie zaciekawił co szerokość opony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny standard do B5 w AFN.Wolę normalny rozmiar w premium niż do 19 szukać potem chinoli bo premium to mega koszty w tym rozmiarze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jestem ciekaw kiedy w dziale odszkodowań pojawi się któryś z płaczem,że przydzwonił a ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania bo dopatrzył się z notatki policyjnej,że koła/opony były inne niż zaleca producent ;)

żaden ubezpieczyciel na tej podstawie, nie ma prawa odmówić wypłaty odszkodowania, najważniejszą kwestią prawną z tego punktu widzenia jest ta minimalna wysokość bieżnika (śmieszne 1.6mm)

siedziałem w temacie ubezpieczeń więc wiem co pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nam dylemat co do wyboru opon.

Wybieram pomiędzy standardowym wymiarem do b5 a mianowicie:

Rain Expert 3 195/65/15 91V

Hankook Ventus Prime 3 195/65/15 91V - to jest akurat nowość.

Etykiety mają takie te same, cena podobna. I stąd to niezdecydowanie.

Sent from out of space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny standard do B5 w AFN.Wolę normalny rozmiar w premium niż do 19 szukać potem chinoli bo premium to mega koszty w tym rozmiarze :decayed:

:facepalm: jakbyś posiedział trochę i poczytał to byś wiedział że dużo ludzi chwali chiniole nie tylko z powodu ceny(chinole też mają etykietki z danymi czyli ktoś te opony bada), co do rozmiaru felgi to wszyscy co innego lubią

Osobiście po zamianie lata r18 na zimę r16 nie umie wyczuć auta,to każdy potwierdzi kto jeździ na większym kółku i lubi szybką jazdę. Nawet posiadacze 1Z :wink:

A jestem ciekaw kiedy w dziale odszkodowań pojawi się któryś z płaczem,że przydzwonił a ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania bo dopatrzył się z notatki policyjnej,że koła/opony były inne niż zaleca producent ;)

żaden ubezpieczyciel na tej podstawie, nie ma prawa odmówić wypłaty odszkodowania, najważniejszą kwestią prawną z tego punktu widzenia jest ta minimalna wysokość bieżnika (śmieszne 1.6mm)

siedziałem w temacie ubezpieczeń więc wiem co pisze

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem kolizję i na aucie były 18 ,których nie ma we wlepie ,nawet likwidator powiedział ,że nie ma ich w swoim spisie po czym olał sprawę i sprawdził głębokość bieżnika ,kasę zwrócono za 18 ,więc wg mnie nie patrzą na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Grzechu czytałem opinie i wiele osób uważa,że nowe chinole lepsze niż markowe starsze.Ale.....

Nigdy tego nie zrozumiem,że ktoś ładuje duże i drogie alufelgi a potem kombinuje z oponami i wsadza byle co byle pasowało a tanio.Opona to jedyny punkt styczności naszego auta z podłożem i od niej najwięcej zależy nasze bezpieczeństwo.Nie zapominajcie o tym.A szczególnie jak ktoś ma mocny podrasowany samochód.Naprawdę wolę coś sprawdzonego od lat co jest na rynku niż wynalazki.Niektóre firmy powstały kilkanaście lat temu a sprzedają u nas od kilku :);) .Może i mają dobre etykiety niektóre zbliżone do markowych i ktoś to bada.Ale jednak podobna charakterystyka a ceny sporo niższe.To się chyba skądś bierze ;)

Kolego Piotrze bierz Hankooka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/50/R17 XL z indeksem Y

Nokian Zline wystarczy?

Bo np. Primacy 3 jakieś 100 zł / sztuka więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/50/R17 XL z indeksem Y

Nokian Zline wystarczy?

Bo np. Primacy 3 jakieś 100 zł / sztuka więcej.

Z tego co widzę to mają te same etykiety.Michelin niby cichszy 3 db.Ale usłyszysz taką różnicę? ;) .Nokian to ta sama klasa a jednak taniej.A jeśliby patrzeć tylko pod kątem etykiety/cena to najlepiej tu Dunlop wychodzi.Pomiędzy Nokian a Michelin mniej więcej drogi jeśli chodzi o cenę :) .Sam kupiłem Nokian bo były w promocji ale dopiero jak pojeżdżę to zobaczę jak to się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/50/R17 XL z indeksem Y

Nokian Zline wystarczy?

Bo np. Primacy 3 jakieś 100 zł / sztuka więcej.

225 celowo bo taniej czy niewiedza?

Wysłane za pomocą Commodore C64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić letnie opony w tym tyg. Mój wybór padł na Hankooka. Którą z nich wybrać?

- Ventus V12 evo2 K120,

- Ventus S1 evo2 K117.

Stosował je ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuje oponek na lato do b8 mój wybór padł na 225/40r18 i jestem zainteresowany oponkami klasy premium.

W oko wpadły mi Hankook Ventus Prime3 k125 po 319 zł na sztuke.

Oraz Goodyear Effiecient Grip Perfomance po 349 zł za sztuke

Oczywiście jestem Ciekaw waszych opini wiem że jest tutaj już wszystko omówione lecz zawsze to są jakieś promocje jakieś okazje i mam mętlik w głowie jakie mam wybrać :)

Z góry dziękuje za opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki dylemat mam

rozmiar 195/65 R15

Jakie polecacie?
DUNLOP SP SPORT BLURESPONSE czy Goodyear Efficientgrip ???

Continetal 100zł droższy na komplcie

CZy jakieś inne polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten rozmiar opon, mi tu chłopaki polecali Hankook Ventus Prime 3 - tegoroczna nowość, mają dobrą etykietę i dobrą cenę na oponeo. Wiadomo Dunlop i Goodyear to klasa Premium i cena troszkę wyższa.

Sent from out of space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten rozmiar opon, mi tu chłopaki polecali Hankook Ventus Prime 3 - tegoroczna nowość, mają dobrą etykietę i dobrą cenę na oponeo. Wiadomo Dunlop i Goodyear to klasa Premium i cena troszkę wyższa.

Sent from out of space.

Kolego nie wprowadzaj w błąd, podałeś, że wybierasz między Rain Expert 3 195/65/15 91V a Hankook Ventus Prime 3 i koledzy powiedzieli, że hankok będzie lepszy

A to jest inna klasa opon niż kolega wyżej szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten rozmiar opon, mi tu chłopaki polecali Hankook Ventus Prime 3 - tegoroczna nowość, mają dobrą etykietę i dobrą cenę na oponeo. Wiadomo Dunlop i Goodyear to klasa Premium i cena troszkę wyższa.

Sent from out of space.

Kolego nie wprowadzaj w błąd, podałeś, że wybierasz między Rain Expert 3 195/65/15 91V a Hankook Ventus Prime 3 i koledzy powiedzieli, że hankok będzie lepszy

A to jest inna klasa opon niż kolega wyżej szuka.

No ok, źle to ująłem. Dlatego napisaniem też, że to czego szuka to klasa Premium w wyższej nieco cenie niż Hankook.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...