Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Szukam 4 letnich opon 235/35/19 na moje nowo kupione alu (8,5" x 19")

Z opinii i ogólnie popularności opon w oko wpadły mi Uniroyal RainSport 3 http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainsport-3-235-35-r19-91-y-xl-fr#112853770

Mogę je mieć w lokalnej wulkanizacji (Targum) za 2200zł z montażem, 5 lat gwaracncji dot 16.

Co myślicie o tych oponach na takim profilu i szerokości jak napisałem wyżej? Opinie w necie mają bardzo dobre jak za tą cenę a więcej już na pewno nie wydam na opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej bajki, zrobiłem na Dunlopach już z 20kkm w ciągu roku i połowy bieżnika już nie ma, nie mówiąc że opona zaczyna pękać, tzn pękła już wcześniej. Szwagier kupił te same i po zrobieniu 9kkm ma to samo. Opona to Dunlop Maxx Sport RT.

Czy ktoś ma podobnie? DOT 2615 więc jakieś stare nie były.

Pomijam fakt że jazda na nich to przyjemność i trzymanie na mokrym, ale zmiana co roku na nowe mi się nie uśmiecha żeby MOT zrobić czy jeździć bez świadomości że w każdej chwili może strzelić.

Dzieki

Pozdrawiam

Rum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem wcześniej z Uniroyal rainsport 3 , 10k km i opony nie było jakby koń zlizał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moje pytanie takie: potrzebuje komplet w rozmiarze 225/50/17. Co obecnie kupić żeby były dobre do codziennej jazdy, zwłaszcza w deszczu i nie koniecznie bardzo halasliwe?

Pozdrawiam

Rum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu z tymi Uniroyal RainSport 3 Bo planuje sobie kupić nowe 235/35/19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej bajki, zrobiłem na Dunlopach już z 20kkm w ciągu roku i połowy bieżnika już nie ma, nie mówiąc że opona zaczyna pękać, tzn pękła już wcześniej. Szwagier kupił te same i po zrobieniu 9kkm ma to samo. Opona to Dunlop Maxx Sport RT.

Czy ktoś ma podobnie? DOT 2615 więc jakieś stare nie były.

Pomijam fakt że jazda na nich to przyjemność i trzymanie na mokrym, ale zmiana co roku na nowe mi się nie uśmiecha żeby MOT zrobić czy jeździć bez świadomości że w każdej chwili może strzelić.

Dzieki

Pozdrawiam

Rum

Dunlopy u mnie na przodzie wytrzymały 30 tys, już wczesniej tu pisałem o nich.

Wysłane z mojego QUANTUM_3_500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falken ZE 914 ktos poleca te opony ?

cena przyzwoita opinie tez, szkoda ze tylko troche glosna

http://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-ze-914-205-50-r17-93-w-xl#107418238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś miał takie opony

https://oponyialufelgi.pl/26794,opona-yokohama-bluearth-ae-01-195-65r15-91h.html

może późno pytam bo już zamówiłem ale z innej strony za 1szt 155zł nowe z 2015. Proszę o opinię jak ktoś miał takie same lub w ogóle Yokohamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał w golfie gti advan sporty by Yokohama i ślizgały mu się w por. do fabrycznych contisportów 2 Continentala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany co z tymi rainsportami 3?

Mam je ponad rok. Zrobiłem już na nich 12tyś i oznak nadmiernego zużycia nie zauważyłem.Wszystko zależy od stylu jazdy.

Jedyne co mogę się przyczepić to że boki opony są miękkie co można odczuć przy dosyć szybkim pokonywaniu zakrętów, ale nie róbmy z igły widły.

Są wg mnie stosunkowo ciche i super się jeździ podczas deszczu.

Ja ze swojej strony polecam. Spełniają moje oczekiwania w 101% ;)

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rozmiar opon? Ja chcę kupić 235/35/19 felga 8.5" szerokości. Nie będą przeszkadzały te miękkie boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie z oznaczeniem XL i będzie super. Mają wzmocnione boki.

Nie mają. Wzmocniony jest karkas, żeby miał większą nośność do cięższych samochodów, ale nie jest to w żaden sposób równoznaczne ze "wzmocnionymi bokami". Oponę XL jest równie łatwo uszkodzić jak zwykłą. Przypadki gdzie faktycznie bok jest mocniejszy to może 10% opon. Gdybyś wziął do ręki takie same opony różniące się jedynie nośnością, od razu wiedziałbyś o co chodzi.

Chcąc oponę z mocniejszymi bokami najlepiej celować w wyższe indeksy prędkości bo te faktycznie będą nieco sztywniejsze, ale też kosztem szybszego zużycia...

I żeby nie było- od paru lat siedzę w branży oponiarskiej i wiem co mówię, aczkolwiek nie zmuszę nikogo żeby mi wierzył... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rozmiar opon? Ja chcę kupić 235/35/19 felga 8.5" szerokości. Nie będą przeszkadzały te miękkie boki?

205/55/R16 91V Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sprawie opon, to tylko ContiSportContact 5 w XL'u (lato)

Jeśli występuje w rozmiarze jakiego potrzebujecie, to nie szukajcie innych gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...