Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/4x-nowe-opony-letnie-205-55r16-goodride-sa37-2016-i6402121994.html

KOLEGFA JEŹDZI NA PODOBNYCH już 6 rok i mówi że wszystko ok.

napewno trochę głośniejsze ale przyczepność naprawdę dobrej jakości ;)

zwykle chińczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zadam proste pytanie.Czy opony wymienia się co sezon?No chyba,że ktoś gumy non stop pali.Skończcie oszczędzać na bezpieczeństwie ;) .Tak ciężko dołożyć 2-3 stówy żeby kupić komplet sprawdzonych gum?Każde znane premium lub nawet budżetówka będzie lepsze od tych dalekowschodnich wynalazków. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam proste pytanie.Czy opony wymienia się co sezon?No chyba,że ktoś gumy non stop pali.Skończcie oszczędzać na bezpieczeństwie ;) .Tak ciężko dołożyć 2-3 stówy żeby kupić komplet sprawdzonych gum?Każde znane premium lub nawet budżetówka będzie lepsze od tych dalekowschodnich wynalazków. ;)

DAJ MI LINK DO SPRAWDZONYCH GUM ZA 800 zł komplet

te które podałem są sprawdzone, wiele osób jeździ i nic się nie dzieje :)

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :) Nawet niżej 800.W tej kasie Dębicę i Kormorana też dostaniesz :)

http://www.norauto.pl/opony/letnie/osobowe/opony-letnie-sava-intensa-hp-205-55-r16-91-v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mnie zagiąłeś ;D , jednak nie wydaje mi się żeby czymś różniły od tamtych, cenowo wygląda to podobnie.

kilka osób przetestowało i dało pozytywną opinię więc stawiam to na jednej półce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi i kupuje jak uważa. :) ,Ale akurat zamiast kombinować po internecie warto czasem uderzyć do takiego np.Norauto i opony masz "od strzała"Ja kupiłem w tym roku wiosną 2 komplety Nokian i wszelkie oponeo,skąpce itd.cenowo odpadały :wink:.A jeśli chodzi i to wszystkie testy to i tak w podobnej cenie wybieram znane sprawdzone marki i produkcja u nas w europie :wink:

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chinole i inne wynalazki dobre są póki nowe. Po dwóch lub 3 latach stają się twarde i nie do używania ....ale są za to tanie ...cena czyni cuda

Edytowane przez andrzejch1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Pierlli Cinturato P7. Jakie opony możecie polecić ?

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to w Norauto znowu mają promocje na zimówki "15" 195/65 Bridgestone Blizzak LM 32 indeks 91T w cenie budżetówki czyli 170 zł sztuka i Nokian WR D3 "16" 205/55 za 256 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Pierlli Cinturato P7. Jakie opony możecie polecić ?

Jeśli z tych Pirelek byłeś zadowolony to nie powinny Cię zawieść gumy z serii PZERO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że zimą letnie opony twardnieją... :P

Jeśli nie jeździsz bardzo agresywnie to zadowoli Cię Uniroyal Rainsport3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo agresywnie nie. Bardziej interesuję mnie przyczepność i żeby były w miarę ciche. Najlepiej opór toczenia C, a przyczepność A i dobrze było by tak do 70db. Z tych pirelek jestem zadowolony i właśnie zastanawiam się jaka jest różnica wobec pzero.

Danlop, Continental, Goodyear ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinturanto P7:

Opona o wysokiej wydajności, przeznaczona do pojazdów z silnikami od średniej do dużej mocy. Doskonałe połączenie niskiego oporu toczenia, elastyczności, komfortu akustycznego oraz dużych przebiegów z gwarancją jakości hamowania i jazdy charakterystycznej dla marki Pirelli.

PZERO:

P ZERO™ to jedyny produkt UHP, który łączy całe doświadczenie Pirelli, zdobyte podczas rywalizacji w sportach motorowych z wiedzą wyniesioną ze współpracy z najlepszymi producentami samochodów czego efektem jest stworzenie opon idealnie i indywidualnie dopasowanych do każdego modelu samochodu.

Wg. producenta te ostatnie są klasyfikowane wyżej. Przy czym one dzielą się też na kilka modeli. Czyste PZERO dla limuzyn będzie dla 3.0TDI w sam raz :)

235/40R18 ma 68dB

235/45R17 ma 72dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba postawię na pzero. Obecnie mam 245/40, ale nie wiem czy to trochę nie za dużo tak na prawdę i może postawię na 235 lub 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/40R18 będzie najbardziej optymalna rozmiarowo do B6/B7

Zwróć uwagę, że najnowsze "czyste" PZERO są teraz podzielone na dwa rodzaje - dla limuzyn i do sportowych aut. Kolega ma PZERO z DOT2416 i jest to jeszcze stary model :exclamation:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czyli do limuzyn brać ?. Jak rozpoznać stary a nowy model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym foto jest to pokazane:

https://www.pirelli.com/asset/index.php?idelement=73467


Stary model po lewej, środkowy dla limuzyn, po prawej dedykowane do sportowych aut.

https://www.pirelli.com/tyres/pl-pl/car/find-your-tyres/products-sheet/p-zero#/details

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam alternatywy dla 245 40 r18 - poniewaz rzuca mnie strasznie w koleinach a chce cos teraz nabyc na lato... macie jakies propozycje do felgi 18tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...