Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę kupował opony do mojego 1.8T w rozmiarze 205/55 R16.
Przez pewien czas byłem już zdecydowany na Dunlopy Sport maxx rt, ale z uwagi na moją NAPRAWDĘ spokojną jazdę, zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens dopłacać do marek premium. 
Dlatego też chciałbym się dowiedzieć, co będzie lepsze : Hankook Ventus Prime 3 K125,  Uniroyal Rainsport 3, czy Fulda ECOCONTROL HP? Zależy mi przedewszystkim na komforcie, możliwej ciszy, oraz aby nie wycierały się zbyt szybko. No i jeszcze pytanko, czy zauważę jakąkolwiek różnicę w stosunku do tych wyżej wymienionych Dunlopów?


Zdecydowanie Uniroyal. Ten model Hankooka to niewypał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A masz jakieś zdanie na temat tych Fuld? Zastanawiam się, bo podobno są bardzo ciche, ale czy na tyle aby je wziąć zamiast Rainsportów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik weź sobie popatrz na Michelin Energy Saver, bardzo dobre opony i przy normalnej jeździe spokojnie na 5 sezonów w zależności ile robisz km dla mnie takie opony to na 10 lat przy tych km co ja robię..

Opony sprawdzone na 3 autach, na każdym były kupione używki i każde miały mniej więcej po 4 mm i spokojnie na 3 sezony wystarczało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nitroo napisał:

 


Jest sens płacić takie pieniądze za ten rozmiar?

 

A co polecasz w tym rozmiarze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym nic, bo moim zdaniem to przepłacanie za niestandardowy i niezbyt popularny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany, 245/40 R18, które będą przede wszystkim najcichsze? no i nie chciałbym zmieniać za rok ;)

Dunlop Sport Maxx, GY Eagle F1 Asymmetric, Fulda Sport Control?

budżet to jakies 2 tysie, +/- 10 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tys w tym rozmiarze(sam szukam) to ciężko kupić dunlop lub Goodyear, chyba że na logistykaopon ale jakoś nie mogę się zdecydować żeby tam kupić :), opinie są różne :/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przyjdą ci z Chin, Afryki czy Bóg wie skąd :D
Nie ma to jak w sklepie kupić, nawet dopłacić, ja się już przekonałem i wiem coś na ten temat...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do jazdy autostradowej lepiej brać 235 45 r17, czy 215 50 r17? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze.

Drugi rozmiar na gorsze drogi.

Każdy dobiera pod swoje wymagania.

Ja zrezygnowałem  z 235/45 na rzecz 215/50 i sobie chwalę.

Lepsze prowadzenie na koleinach i kiepskich asfatach, mniej po d*pie zawiecha dostaje.

Lepszy komfort jazdy a na tym mi zależało. Tylko to mną kierowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na 235 wiem, bo przejeździłem na takich kilkadziesiąt tysięcy.

Teraz głównie autostrady, a na autostradzie przy 235 auto fajnie się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 235 lato i zimą i jakość nie zauważam problemu przy koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na koleinach niewielka różnica chociaż odczuwalna, ale na pewno lżej chodzi kierownica na 215 i mniejsze spalanie na takiej oponie niż 235. Wiesz, 2cm na oponie robi różnicę, na wąskich niewiele ale na takich kapciach to już czuć.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zauważyłem różnicy. Miałem opony 225 i było to samo. Większe spalanie? Na pewno tego nie odczuwasz, nie wierzę, zresztą, litr w tą, czy w tą, to dla Ciebie aż tak duże znaczenie? Ja nie patrzę na bak w ogóle pod tym kątem, bo to bez sensu. Opona ma kleić, a nie zapewniać mi minimalne zużycie paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fulda 245/40R18 97Y  jest w dobrej cenie w intercarsie 474 za sztuke chyba ciekawa opcja

SportControl 2, FULDA, Opona osobowa, Lato, FP, XL, 532658, etykieta: (C-opory toczenia, A-przyczepność na mokrym, 1 (68dB)-natężenie hałasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za szerokość? Do jakiego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na koleinach niewielka różnica chociaż odczuwalna, ale na pewno lżej chodzi kierownica na 215 i mniejsze spalanie na takiej oponie niż 235. Wiesz, 2cm na oponie robi różnicę, na wąskich niewiele ale na takich kapciach to już czuć.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka



Mam servotronic więc kręcenie nie sprawia problemów. Na spalanie nie patrzę bo jak bym na to patrzył to bym jeździć panda na gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Fuldzie 215/60/16 mogę kupić w dobrych pieniądzach od kolegi. Mają przejechane około 3-4 tysiące km. 800 zł.  woła . Zastanawiam się czy będą obcierac i czy w ogóle się zmieszczą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...