Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie wzorem jest fabryka, a nie matematyka.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 0 minutes later

Z jakiegoś powodu zrobili tak, a nie inaczej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, Panowie. Nie pójdziemy dalej, bo ja szukam dziury w całym a Wy macie jedynie "oryginał" i "fabryka" na ustach. Mi po prostu od strony matematycznej ten rozmiar wyłamuje się z pozostałych "ori" i chciałem wiedzieć czemu audi tak to zrobiło. Powód może leżał w ogóle w czymś innym.

Na bazie obwodu koła zewnętrznego śmiem twierdzić czysto teoretycznie że rozmiar 225/45/R17 mając jedynie 0.2mm mniejszą średnicę powinien dawać właśnie najmniejsze przekłamania. Ale praktyką nie mogę tego podeprzeć. Wkurzyło mnie jedynie te wasze "bzdurowanie".

Nitroo - zataczasz koło pisząc to ponieważ fabryka bazuje na matematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak.

Zaopatrz się w GPS, załóż najpierw ori 235/45/17 , potem 225/45/17 a na końcu 215/50/17 i zobacz który rozmiar będzie miał najmniejsze przekłamania licznika w stosunku do GPS.

Moja fota z tym ostatnim rozmiarem.

Przy 160 km/h GPS pokazywał 158

20160403_084254.jpg

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, nie mniej do mojego auta R17 nie wejdą. Ale może ktoś posiadający takie rozmiary pochwali się analogicznym wynikiem.

Kolejne pytanie to czy GPS równy GPS-owi :-)? Jakby odpalić inną mapę/lokalizator czy byłaby zgodność odczytów? Piszę te ponieważ widzę że przy 150km/h masz rzeczywistą 158km/h. A wg kalkulatora powinieneś mieć 153km/h mniej więcej. Stan opon (ich zużycie) także będzie istotne, nie wiem jak było z Twoimi w momencie pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem też na aplikacji Speedometer i Yanosiku, pokazywało identycznie jak na Automapie.

Niestety profesjonalnego GPS nie posiadam.

Dodam, że przy rozmiarze 195/65/15 przy licznikowym 160 km/h  , GPS pokazuje 152 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to ciekawe. Czyli miałeś potwierdzenie z innych urządzeń.

Tylko jak dla mnie to takie testy mają sens jedynie na nowych oponach. Zużyte w różnym stopniu będą już generować jakieś odchyłki.

Wskazania przy oponie 195/65/R15 trochę dziwne, ale tak chyba miało być. Fabrycznie prędkościomierz ma troszkę zawyżać w stosunku do rzeczywistości. I tak dobierane są właśnie opony oryginalnie. To że 225/45/R17 nie jest oryginalnym rozmiarem może wynikać właśnie z tego. Przy takim 150km/h i innych prędkościach może być właśnie za blisko rzeczywistości.

Swoją drogą Twój rozmiar nie jest najlepszy pod tym względem - jedziesz szybciej niż Ci wskazuje. Dobrze o tym pamiętać, szczególnie w takie Austrii np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, s3ns napisał:

Swoją drogą Twój rozmiar nie jest najlepszy pod tym względem - jedziesz szybciej niż Ci wskazuje.

Przeczytaj uważniej to co wcześniej napisałem

53 minuty temu, Fido napisał:

Przy 160 km/h GPS pokazywał 158

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na zegarach masz 160km/h, źle spojrzałem i nie doczytałem Twojej edycji posta. To faktycznie, nieźle. Ciekawe ile wskazałyby pozostałe rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam opon 245/40/18 z rantem ochronnym na felgę. Co polecacie? Myślałem o Michelin Pilot Sport 3 albo Continental ContiSportContact 5. Myślałem też o czymś tańszym jeśli warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tymi oponami, każdy będzie miał inne prędkości bo są inne stopnie zużycia opony przy teście.
Poza tym wszyscy używają matematyki i obliczeń przy doborze średnic, nawet w konstrukcjach.
W kalkulatorze opon podany jest algorytm który przelicza średnicę opon i jest bardziej wiarygodne niż to, co kto powiedział w fabryce czy usłyszał od kogoś, przecież oni musieli się czymś podeprzec.
Mnie również ciekawi ktore opony warto kupić obecnie, pomijając rozmiar, chodzi mi o parametry gumy i markę opony, bo o tym jest najmniej dyskusji, a dziesiątki stron na temat upierania się przy swojej racji odnośnie średnicy opony.
Dziękuję, dobranoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem Uniroyal Rainsport3. Jak dla mnie super opona, z fajnym bieznikiem, przede wszystkim cicha i dobrze trzyma sie asfaltu. Czekam zeby tylko przetestowac ja podczas deszczu. Ponad to ma przyzwoita cene.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem  dziś u jednego gumiarza i powiedział że Uniroyal Rainsport bardzo szybko się zużywa cena 360 a 2 gumiarz polecał  i polecał tez Baruma Bravuris cena 330 co sądzicie onich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, diesel1473 napisał:

Dzis kupilem Uniroyal Rainsport3. Jak dla mnie super opona, z fajnym bieznikiem, przede wszystkim cicha i dobrze trzyma sie asfaltu. Czekam zeby tylko przetestowac ja podczas deszczu. Ponad to ma przyzwoita cene.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Bieżnik Rainsporta może się podobać,  ale mówienie że jest to opon cicha to lekkie naginanie rzeczywistości... Co więcej - poczekaj aż troche zleci tego bieżnika, wtedy zobaczysz jaka to cicha opona :D

Zawartość dodana 0 minutes later
32 minuty temu, zabalex napisał:

byłem  dziś u jednego gumiarza i powiedział że Uniroyal Rainsport bardzo szybko się zużywa cena 360 a 2 gumiarz polecał  i polecał tez Baruma Bravuris cena 330 co sądzicie onich

 

Jaki rozmiar? Jak to standard 235/45R17 to cenę za Baruma krzyknął konkretną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o

Zeetex HP2000 VFM

205/55/R15 V88

Musiałbym w końcu kupić komplet nowych opon, cały czas na używkach jeżdżę, ale nie wiem też czy warto kupować najtańsze z możliwych, czy kupować 'na raty' i zainwestować w coś typu Hankook, Dunlop, Michelin, Goodyear, tyle, że u mnie 'kompletowanie' takich opon skończyłoby się w zimie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem używane Pirelli P7 Cinturato Blue 800zl za kąplet w bd stanie zobaczymy co pokażą w praktyce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 18:38, nitroo napisał:

Bzdury piszesz. 235/45/17 to oryginalny rozmiar, a nie 225/45/17. Jak nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w błąd.

Do kolegi@zabalex, a wziąłeś pod uwagę, że co sezon przerzuca się opony tył - przód i wtedy z tyłu będą węższe? Zresztą, nie widzę sensu tam głupiego zabiegu..

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Kolego!  Na jakiej podstawie zarzucasz pisanie bzdur? Skoro producent dopuszcza tolerancję w stosowaniu opon, to dlaczego twierdzisz, że akurat 235/45 R17 to oryginał? Poza tym dlaczego uważasz, że co sezon należy przerzucać opony osiami - owszem, kwestia równomiernego zużycia opon jest ogólnie znana, tylko dlaczego robisz z tego regułę? Nigdy nie zamieniam co sezon opon osiami…  

Edytowane przez trzacha197444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Twoja sprawa, co robisz. Dla mnie to reguła, by nie mieć zjechanej tylko jednej osi. Może i dopuszcza, ale na wlepce dla 17" jest taki rozmiar, jaki podałem, czyli to jest wzorzec wyjściowy - oryginał w tym modelu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 0 minutes later
To już Twoja sprawa, co robisz. Dla mnie to reguła, by nie mieć zjechanej tylko jednej osi. Może i dopuszcza, ale na wlepce dla 17" jest taki rozmiar, jaki podałem, czyli to jest wzorzec wyjściowy - oryginał w tym modelu. Zatem bzdurą jest to, że wzorujemy się na 225/45/17.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, trzacha197444 napisał:

dlaczego twierdzisz, że akurat 235/45 R17 to oryginał?

Bo taki zakłada fabryka, a dlaczego to trzeba by było do Inglostadt napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ...

Moje zdanie już znacie.

Mam wrażenie że w Audi (ale chyba nie tylko) czasem ktoś przychodzi do roboty na kacu/czymś tam i niespecjalnie bądź specjalnie dla draki jest w stanie coś głupiego przemycić. Nie mówię że akurat z 235/45/R17 tak było, ale sam pamiętam jakiego szoku doznałem kiedy przesiadałem się z R16 na R17 i dowiedziałem się że nagle muszę zrobić skok z 205 na 235 ... Że co?!

Może dogadali się z koncernem paliwowym ;)? Zauważalnie więcej się wtedy pali.

 

A tak na LUZIE to jak czytam takie wypowiedzi "Bo Audi tak tajnie jakoś to obliczyło" to przypomina mi się jeszcze taki kawał:

 

Młoda dziewczyna wygrała konkurs kucharski, przygotowując pyszną gotowaną szynkę. Jury zauważyło że dziewczyna przed pieczeniem odcięła dupkę szynki. Na zakończenie ktoś nie wytrzymał i ją zapytał:

- Przepraszam, ale czemu Pani odcięła ten kawałek przed gotowaniem?

-A tak na prawdę nie wiem .... Moja mama tak zwykła robić i szynka zawsze była wyśmienita!

-Acha ...

Złożyło się tak, że była tam obecna i mama dziewczyny. Więc tu pytanie do niej:

- Dlaczego Pani odcinała ten kawałek przed gotowaniem?

- A wie Pan bo moja mama ... (babcia dziewczyny) ... tak zwykła robić. No i ... szynka była wyśmienita .... zawsze!!!

- Hmm ... a że tak zapytam, czy Pani mama żyje jeszcze? - Ciekawość pochłonęła pytającego...

- Tak ...

Pytający stwierdził że to grubsza sprawa i zadał sobie trud dojechania do babci aby wydobyć ten sekret. Gdy ją odnalazł, zapytał:

- Proszę Pani jaki sekret jest w odcinaniu tej "dupki"?

- Odcinaniu "dupki"???! Panie! Garnek po prostu miałam za mały!

 

No i tyle :-) (jak suchar to sorry :-P)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie ubezpieczyciel po kolizji, spojrzy na wlepkę, stwierdzi zły rozmiar a wtedy Ty opowiesz im jakiś kawał. Alternatywnie zareklamujesz kupione opony, dostawca opon sprawdzi model auta i stwierdzi zły rozmiar a wtedy Ty opowiesz im kawał.
Opony w innym rozmiarze niż określony przez producenta, dobierasz na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...