Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Stać Cię na felgi 18" dla szpanu, ale na porządne opony już nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dnia 8.05.2017 o 12:30, ksotuhoss napisał:

No czytałem właśnie ten Twój fragment że 1mm ci zniknął czyli w sumie mało jak na 15000 km ci zeszło. czyli się tak nie ścierają o to chodzi?

Tak czytam czytam i nagle mi tu wychodzi że ani uniroyale rainsporty 3 ani te hankooki. Czyli jak nie to to co?

a mi 1mm po 1500km :-) Fajne opony, ale u mnie znikaly ekspresowo. Teraz mam inne auto i nie wiem co tam z nimi dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nitroo napisał:

Stać Cię na felgi 18" dla szpanu, ale na porządne opony już nie??

Felga 18 nie jest dla szpanu i tak, stać mnie na takową (wbrew pozorom felgi takie nie muszą kosztować kroci) . Tak, nie stać mnie na opony za 1600-1800zl, a nawet nie widzę sensu kupna takich. Czy uważasz, że opony imperial czy też barum nie nadają się do użytku i aż tak różnią się od drogich opon w codziennym użytkowaniu? Prosiłbym o uwzględnienie stosunku cena/jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym budżetówek nie kupił i tyle. Opona dla mnie to jedyny punkt styczności auta z podłożem i na tym nie oszczędzam.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, spokojnie...

Kup sobie opony jakie się tobie będą podobać, teraz tyle opon na rynku, że nie wiadomo co wybrać i od kogo, byle by nie były z dalekich Chin czy robione w Afganistanie czy innym kraju, gdzie nie mają pojęcia co to "skład, czy mieszanka" i będziesz Pan zadowolony. Uważaj tylko w deszczu i na zakrętach powyżej 100/h bo ty możesz kręcić kierownica ale auto może jechać prosto. Czasami masz rację, często tania opona nie jest zła, u mnie chyba rekordy bije chinol threeA czy coś takiego, i skoro mechanik zakłada u siebie, to chyba jest świadomy tego co robi, zwłaszcza że zapiernicza autem aż miło [emoji4]

 

Inna sprawa felgi, nie musi być droga, ja mam cały komplet za 1.6k i wybrzydzają, więc nie sugeruj się jedna negatywną opinią i szukaj dalej, napewno się coś trafi, lub poszukaj w markowych uzywkach, nieraz lepiej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nitroo napisał:

No ja bym budżetówek nie kupił i tyle. Opona dla mnie to jedyny punkt styczności auta z podłożem i na tym nie oszczędzam.

Ja mam Barumy, budżetówki. Uwag póki co brak. Poprawne opony. Zobaczymy za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam takie pytanie jakie opony letnie polecacie do audi a4 b7 rozmiar r17/235/45 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego! Cały temat masz o tym, 200 stron. Poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. A czego szukasz konkretnie?

 

BTW przywitał się chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firestone nie należą raczej do dobrych opon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firestone nie należą raczej do dobrych opon..

Dlaczego?
Miałeś?

Mam te markę u żony w aucie na zimie i są jak najbardziej ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pajda napisał:


Dlaczego?
Miałeś?

Mam te markę u żony w aucie na zimie i są jak najbardziej ok

Miałem okazję kilka razy kupić na różnych wulkanizacjach właśnie opony Firestone to mówili żeby tych opon nie brać bo są tragiczne. Opony były używane ale miały bieżnika jak od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie co sądzicie o oponach Continental ContiSportContact 5 225/50 R17 94 Y. Właśnie takie zakupiłem razem z felgami, oczywiście używane. Czy ktoś z kolegów jeździ na takich oponach. Mi się gorzej na nich jeździ niż na zimówkach, dość mocny hałas w  środku :kwasny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nitroo napisał:

Najpierw kupujesz, później pytasz?

Kupiłem bardziej ze względu na felgi. A co w tym dziwnego, że się pytam czy również u kogoś są hałaśliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o fakt zadania pytania o ocenę opon już po zakupie, a nie przed [emoji4]

 

Znajomi mają i nic nie mówili nigdy o hałasie. Tylko, że jak za te pieniądze, to szybko znikają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, nitroo napisał:

Chodzi mi o fakt zadania pytania o ocenę opon już po zakupie, a nie przed emoji4.png

 

Znajomi mają i nic nie mówili nigdy o hałasie. Tylko, że jak za te pieniądze, to szybko znikają.

 

Dlatego zakupię Nexen SU1 nowe i będę miał spokój na 3 sezony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie co sądzicie o oponach Continental ContiSportContact 5 225/50 R17 94 Y. Właśnie takie zakupiłem razem z felgami, oczywiście używane. Czy ktoś z kolegów jeździ na takich oponach. Mi się gorzej na nich jeździ niż na zimówkach, dość mocny hałas w  środku :kwasny: 


Sprawdź czy nie są wyząbkowane. One fabrycznie są dość ciche. Używałem większych 255 35 r19 z serii 3 a później właśnie 5 i na początku ciche. Po kilku miesiącach jazdy na wielowahaczowym zawiasie niestety robią się coraz glosniejsze. To ogólnie bardzo dobra opona ale szybko i nierownomiernie się zużywa. Wymieniam co 2-3 sezony :( No i trochę trakcje gubi przy dużych mocach jak się ma Fwd.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Dunlop Sport Maxx RT. Bardzo ciche przy szybkiej jeździe i super się trzymają asfaltu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...