Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli by ktoś szukał takowych, to mam funkiel nówki na sprzedaż. Ogólnie miały być kiedyś dla mnie bo się dobrze kleją i są ciche, niestety przegrały z turbiną i IC... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od dwóch tygodni mam Dunlop Sport Maxx RT 205/55/16 91Y założone na aucie. Opony bez homologacji AO. Te z homologacją AO mają zupełnie inny bieżnik i koledze po jednym sezonie zaczęły delikatnie pękać w rowkach aquaplaningowych. Zareklamował i czekamy na efekty.

Moja opinia jest taka że opony trzymają super i na suchym i podczas ulewnego deszczu (wczoraj przetestowane) można wyczyniać cuda. Trakcja i odpowiedź na układ kierowniczy super.

Niestety są też minusy spalanie w mieście, wzrosło o około 1l/100km. Czuć że auto wolniej przyśpiesza jak byśmy coś ciągnęli za sobą. Znacznie ciężej się kręci kierownicą.

Co do głośności to niby z unijnej etykiety wynika że to jeden z liderów, moje odczucia są raczej odmienne. Wydaje mi się że ta opona wcale nie jest taka cicha chociaż może nie mam odniesienia. W porównaniu do zimówek continentala jest definitywnie głośniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie o oponach matador HECTORIA 3 MP-47, w tym temacie nie ma nic za bardzo o nich napisane, w testach wypadają na mokrym całkiem dobrze, podpowiecie coś na ich temat, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 07:59, RumJanek napisał:

Jeśli by ktoś szukał takowych, to mam funkiel nówki na sprzedaż. Ogólnie miały być kiedyś dla mnie bo się dobrze kleją i są ciche, niestety przegrały z turbiną i IC... :D

Jaka cena kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 10:56, airbob napisał:

Od dwóch tygodni mam Dunlop Sport Maxx RT 205/55/16 91Y założone na aucie. 

A nie myślałeś żeby kupić nowszą wersję tych dunlopów?

W sprzedaży jest już nie wiem od kiedy ale model SportMaxx RT 2

Całkiem spoko o nim artykul: http://wulkanista.pl/dunlop-sport-maxx-rt-2/

Prezentacja obszerna, więc na pewno jest info czym się różni od poprzednika i czy watro dopłacać parę groszy. Ciekawe jest to że niektóre opony mają tańsze nowsze swoje warianty (nawet jeżeli dopiero co pojawiają się na rynku) od starszych wersji. Trochę dziwny zabieg marketingowy bo niby jak magazyny mają pozbyć się "starych" opon kiedy na można kupić nowsza i to taniej.

Edytowane przez Johann2150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam jakiś konkretnych opon do FWD dzięki którym zniosą lepiej przyczepnośc od moich aktualnych. Opony to 225/40/R18. Powiedzcie co będzie odpowiednie do mocy do około 230 koni jak się nie ma quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam opon w rozmiarze 225/45/18 z rantem ochronnym na felge 8j.  Poleci ktoś coś?

Myślałem o barumach jeśli chodzi o budżetowe. Chyba że z klasy premium coś, tylko czy jest sens tyle dopłacać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateusz16 napisał:

Też szukam opon w rozmiarze 225/45/18 z rantem ochronnym na felge 8j.  Poleci ktoś coś?

Myślałem o barumach jeśli chodzi o budżetowe. Chyba że z klasy premium coś, tylko czy jest sens tyle dopłacać? 

Od najtańszych dla rozmiaru 225/45 R18. Niektóre modele opisane na blogu wulkanisty, podlinkowane do testów i opinii, pozostałe trzeba sobie wyguglać samemu. Nie szalałem z oponami po 600-700 zł, bo uważam że na prawdę można kupić świetne opony letnie z poniżej wymienionych i nie ma co przepłacać. :)

- Kormoran Gamma B2 (cena ok 230 zł, rant + xl, najtańsza, 10 lat gwarancji)

- Barum Bravuris 3 (cena ok 340, rant + xl, klasa ekonomiczna)

- Nexen N Fera SU1 (cena ok 370 zł, rant + xl)

- Falken Azenis FK-510 (cena ok 440zł, Najlepsza etykieta i stosunek ceny do jakości, nowosć 2017)

- Kleber Dynaxer HP3 (dobra etykieta, dożywotnia gwarancje, ale gorsza wg mnie od falkena)

- Hankook Wentus Prime 3 (etykieta CA 71, cena ok 460)

- Uniroyal Rain Sport III (etykieta CA 71, cena ok 460, świetna podczas jazdy na deszczu)

Wszystkie mają rant bo po prostu poniżej 50% profilu prawie zawsze jest stosowany przez producentów, poza nielicznymi wyjątkami.

Edytowane przez ksotuhoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

zastanawiam się nad wymianą opon 245/40R18

quattro 2.0 tdi nie będę robił dużych przebiegów,

bardziej zależy mi na trakcji na suchym i mokrym niż na żywotności

wybór zawężam do tych dwóch producentów

https://www.pirelli.com/tyres/pl-pl/car/find-your-tyres/products-sheet/pzero-nero-gt#/overview

https://www.dunlop.eu/pl_pl/consumer/tires/sport_maxx_rt_2.SPTMAXXRT2.html

 

cena podobna

 

co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Dunlop w Twoim przypadku, zapewnią Ci to czego chcesz, a do tego jeszcze żywotne będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 sezonach na vredkach sessanta 235/40R18 przyszedl po zimie czas na zmiane. Troche poszukiwan ale decyxja padla na ... vredki satin 235/40R18 ... wybór mega trafony ... komfort lepszy nieco cichsze lepsze prowadzenie w zakrecie tylko w deszczu ustepuja sessantom ... a spalanie wydaje sie tez ma plus ale to mnie naj mniej intersuje akurat.

Polecam szczególnie ze dobra cena bo za kpl. zapłaciłem po niewielkim rabacie nieco 1600 zl a przewija tu sie wiele opon ale akurat te pomijacie.

 

A dodam jeszcze bo niektórych interesuje rant ochronny ... w sesanciewygladal przyzwoicie a byl on pokaźny i wyraznie wystawal z felgi 8j dobrze ja odsłaniając a w satin jest mniejszy wyglada lepiej ale ochrony mniej ... cos za coś [emoji6]

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś doczynienia z oponami ? VIKING ?

http://allegro.pl/4-x-nowe-255-35r20-viking-protech-hp-g-continental-i6292651565.html

Ponoć w norwegii duzo osob smiga na tym i chwala sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam gumy ale jesli chcesz takie R20 to trudno będzie w tej cenie znaleźć... nie każdy produkuje juz takie rozmiary
BTW: sam bieżnik troche przestarzalego typu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecasz w rozmiarze 245.35.20 lub 255.35.20 do 2500zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2017 o 21:16, Gibons napisał:

Panowie miał ktoś doczynienia z oponami ? VIKING ?

http://allegro.pl/4-x-nowe-255-35r20-viking-protech-hp-g-continental-i6292651565.html

Ponoć w norwegii duzo osob smiga na tym i chwala sobie.

Bardzo przyzwoita opona budżetowa z gr. Continental, produkowana w europejskich fabrykach Continetala.  Jakościowo porównywalnie z Barum, Matador, Dębica, Sava, Kelly, Dayton itp. z klasy budżet.

Ten konkretny wzór dostępny na rynku od ok. 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sava intensa mialem jak wprowadziłem auto ... naprawde przyzwoite opony

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam nowych opon 235/40 R18. Coś do 1600 za komplet. Zależy mi na dobrej przyczepności, w miarę małych oporach toczenia i cichej jeździe.  Co polecacie? Zwróciłem uwagę na Dębicę Presto UHP 2, Hankook Ventus Prime 3 i Nokian zLine. Po wstępnym przeglądaniu ofert skłaniałbym się ku Dębicy.  Znalazłem też ponoć dobre Zeetex HP2000 VFM. Co o nich powiecie? Które najbardziej warto kupić i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...