Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz nad Nokianem się zastanowić ale szukaj żeby były Made in Finland, jak kupisz produkcji Rosyjskiej to możesz mieć problem z wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam nowych opon 235/40 R18. Coś do 1600 za komplet. Zależy mi na dobrej przyczepności, w miarę małych oporach toczenia i cichej jeździe.  Co polecacie? Zwróciłem uwagę na Dębicę Presto UHP 2, Hankook Ventus Prime 3 i Nokian zLine. Po wstępnym przeglądaniu ofert skłaniałbym się ku Dębicy.  Znalazłem też ponoć dobre Zeetex HP2000 VFM. Co o nich powiecie? Które najbardziej warto kupić i dlaczego?

Kolego czytaj kilka postów wczesniej... polecam vredestein satin spisują się super kwietniu dałem niecałe 1620 zł super guma i wymienione przez ciebie bije na głowę

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

255 to już będziesz miał spore przekłamanie na liczniku i za duże do b8 koło trochę. 245 a nawet 235 na Twoim miejscu bym brał. Na oponach się nie oszczędza ale coś sensownego żeby też nie przepłacać to polecam Vredestein Ultra Vorti 235 35 r20. Za komplet wydasz ok 2500-2600 zł. Licznik z gpsem w końcu zgadza mi się prędkość 1:1. Odstępstwo od gum referencyjnych poniżej 2% wiec też nie powinno być problemów z ubezpieczeniem. Na 8.5j wchodzą z delikatnym na prawdę naciągiem. Wyglądają pięknie bo to opona projektu Giugiaro. Wcześniej jeździłem 3 sezony na Conti Sport Contact 3 i 5. 3 fajne bo z rantem ochronnym. 5 już bez mimo że homologacja A0 była. Conti gorzej zbierało się na FWD spod świateł za to na zakrętach lepiej trzymało ale to różnica związana raczej z szerokością 235 vs 255. Poza tym super opony w średniej półce cenowej. Polecam !27fe05082c36b1b1989e193c026fc51b.jpg

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy tu o tym. Nie chce mi się każdemu z osobna powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Pirelli p zero Nero w 18' ? Jakieś konkretne opinie o tych oponach? Czy szkoda głowy nimi zawracać i jest coś lepszego w tej cenie? 470zl widzę na oponeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Po jeżdżeniu na Sport Maxx RT i przesiadce na 19 calowe 245/35 Conti Sport 6 jestem w szoku jaka może być różnica na plus, a Dunlop to też super opona. Auto skręca jak szalone trakcji na prostych kołach na przyśpieszeniu jest o wiele więcej no i to co się dzieje na mokrym to naprawdę jestem w szoku. Nie testowałem Michelina 4S ale jednak jest sporo droższy, a podobno jeszcze lepszy.  Jeżeli ktoś szuka świetnej opony to polecam Conti Sporty 6 niestety tylko od 19 cali ale warte każdej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe to wiek opony... Kupilbys te same Dunlopy tylko nowe i miałbys podobne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Dunlopy miałem 2 komplety nówek z oponeo nie starszych niż rok i przepaść jest ogromna. Dunlop wytrzymał 11 tyś km drugi komplet z racji spokojniejszej jazdy 15 tyś. Nie wiem jak wytrzymałość nowego Conti ale trakcyjnie dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sądzicie o oponach Pirelli P7 Cinturato 235/45R17 http://allegro.pl/4x-opony-letnie-pirelli-p7-cinturato-235-45r17-97w-i6903689461.html

Teraz jest tyle opon że nie wiadomo co wybrać.

Co polecacie? Te Pirelli będzie dobre czy wybrać coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2017 o 13:44, klucha11 napisał:

Ma ktoś Pirelli p zero Nero w 18' ? Jakieś konkretne opinie o tych oponach? Czy szkoda głowy nimi zawracać i jest coś lepszego w tej cenie? 470zl widzę na oponeo

Ja mam takie tylko 235/45/17 i pomimo że już jest dobra połowa zjechana to kleją się bardzo dobrze do asfaltu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych opon na felgę 17". Zależy mi na komforcie i przewidywalności prowadzenia auta w każdych warunkach. Budżet - ok. 1500 zł, rocznie robię ok 10 tys. km, jazda dosyć dynamiczna ponad 200 konną ośką. Zastanawiam się nad Nokianami Zline. A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 1.09.2017 o 11:00, audicoman napisał:

Szukam dobrych opon na felgę 17". Zależy mi na komforcie i przewidywalności prowadzenia auta w każdych warunkach. Budżet - ok. 1500 zł, rocznie robię ok 10 tys. km, jazda dosyć dynamiczna ponad 200 konną ośką. Zastanawiam się nad Nokianami Zline. A może coś innego?

Na szybko mogę odesłać cie do rankingu opon letnich w rozmiarze 225/45 R17 a w międzyczasie proszę o podanie pełnego rozmiaru wtedy będę mógł pomóc bardziej precyzyjnie. Bo rozmiarów R17 jest od groma (pewnie ze 20 się znajdzie od 205/50 R17 po 235/45 R17).

Edytowane przez ksotuhoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych obu to lepsze będą 215/50/17

Idealny zamiennik ori 235/45 no i komfort lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Ultrac Satin - polecam zdecydowanie, fajne opony za fajne pieniążki u mnie akurat 18" 225/40

świetnie radzą sobie na mokrym jak i na suchym, a do tego nie hałasują :)

W poprzednim aucie (mocne fwd) miałem Ultrac Sessanty i tak samo polecam :)

Edytowane przez chudy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...