Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post więc witam serdecznie :)

Przeczytałem masę postów, ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie - szukam dobrych letnich opon 225/55/R16 na lato.

Liczy się przede wszystkim trwałość opony bo rocznie robię ponad 50tyś. km, głównie autostradami.

Widziałem tu różne propozycje. Na pewno z własnego doświadczenia odrzucam już Uniroyale (bardzo miękka guma, szybkie zużycie). Obecne auto odkupiłem na letnich Nokian ZLine 225/50/R17 rok produkcji 2014 - nie wiem co prawda jak jeździł i jak składował je poprzedni właściciel, ale mogę powiedzieć że bieżnik ma jeszcze zadowalającą głębokość, ale na powierzchni już jest dużo pęknięć  i odchodzą płaty gumy - więc generalnie Nokiany mnie nie przekonują (mam tu na myśli letnie gumy,  bo mam też ich zimówki i są świetne). 

Bardzo cieszą mnie dobre opinie o marce Vredstein - przejeździłem 3 pełne sezony na Sportrac 5 i muszę przyznać że były świetne w każdych warunkach i zużywały się bardzo powoli, aczkolwiek jeździłem wtedy samochodem ze słabszym silnikiem. 

Tak więc pytanie brzmi - jakie opony polecacie w budżecie do 2tyś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój pierwszy post więc witam serdecznie [emoji4]

Przeczytałem masę postów, ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie - szukam dobrych letnich opon 225/55/R16 na lato.
Liczy się przede wszystkim trwałość opony bo rocznie robię ponad 50tyś. km, głównie autostradami.
Widziałem tu różne propozycje. Na pewno z własnego doświadczenia odrzucam już Uniroyale (bardzo miękka guma, szybkie zużycie). Obecne auto odkupiłem na letnich Nokian ZLine 225/50/R17 rok produkcji 2014 - nie wiem co prawda jak jeździł i jak składował je poprzedni właściciel, ale mogę powiedzieć że bieżnik ma jeszcze zadowalającą głębokość, ale na powierzchni już jest dużo pęknięć  i odchodzą płaty gumy - więc generalnie Nokiany mnie nie przekonują (mam tu na myśli letnie gumy,  bo mam też ich zimówki i są świetne). 

Bardzo cieszą mnie dobre opinie o marce Vredstein - przejeździłem 3 pełne sezony na Sportrac 5 i muszę przyznać że były świetne w każdych warunkach i zużywały się bardzo powoli, aczkolwiek jeździłem wtedy samochodem ze słabszym silnikiem. 

Tak więc pytanie brzmi - jakie opony polecacie w budżecie do 2tyś? 

 
W tym rozmiarze jest cala masa opon ... wszystko ze znanych marek poza michelinem warto rozwazyc a chyba najrozsadzniej szukac w polce sredniej -wyzszej. Pomysl czy nie podejda wezsze opony ... beda tansze a i paliwa mniej spalisz.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat węższych opon przerabiałem już kiedyś. Różnice w spalaniu są kosmetyczne, a komfort i poczucie pewności na autostradzie jest dużo lepsze dla szerokości 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej jezdzic na 225 czy 235 jesli chodzi o parametry felg 19 cali,aktualnie mam 235/35/19 Dunlop RT2 ale na nowy sezon chciał bym zakupic nowe opony i jakie byscie ogolnie tez polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sądzicie o Oponach firmy  Laufenn ?

Na wiosnę potrzebuję kupić opony w rozmiarze 205/45/R16 no i flagowe marki niestety są mega drogie w tym niepopularnym rozmiarze i tak patrzę pomijając te typowe Chińskie marki trafiłem na Laufenn dokładnie model S FIT EQ LK01. Idzie kupić komplet za około 1000zł gdzie Barumy czy Fuldy zaczynają się od 1200zł. Auto głownie spędzi życie w mieście ale stare opony ma z 2007r niby bieżnik jest ale są stare i dwie mają takie nieciekawe boczne uszkodzenia. Proszę o odpowiedź może ktoś miał takie gumy od tej firmy, podobno należy ona do Hannkok'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - Laufenn to budżetowa marka Hankook. Widziałem jakieś opinie na niemieckich forach i raczej wszystkie były pozytywne. Niestety nie widziałem ich jeszcze w żadnym teście.

Myślę, że jeżeli jeździsz głównie po mieście i nie szalejesz po autostradach w deszczu to warto je spróbować. 

Swoją drogą czemu akurat taki nietypowy rozmiar? Jaką masz felgę? Może coś bardziej popularnego wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 20:30, Ppetr0 napisał:

Swoją drogą czemu akurat taki nietypowy rozmiar? Jaką masz felgę? Może coś bardziej popularnego wejdzie

To jest Seat Ibiza z 2007r. Takie miał koła fabrycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już są jakieś przeceny na opony letnie? Szukam klasy Premium w rozmiarze 245/40/18 do A4 B8 avant. Znajdę coś do 500zl lub 550zl/szt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moge w dobrej cenie kupic nowe opony Uniroyal Rainexpert 3 w rozmiarze 235/45 r17, zastanawiam się teraz nad indeksem. Wybrac 94 Y czy 97 Y XL? Krążą plotki że opony te "plywają” na zakretach i czy XL to zniweluje ale czy tez nie bedzie za twardo. Zawieszenie s-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fulda SportControl 2 225/40R18 92Y

Ktoś może wie coś wiecej na ich temat? Podobno nowość od goodyeara. Z racji ze moje dunlopy popękały a reklamacje uwzględnili, czas na nowy komplecik na lato. Są też w przystępnej cenie 313 zł w Inter Carsie. :)

Edytowane przez harley22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zbliża się zima jestem na etapie poszukiwań letnich GUM

miałem do teraz 225/40/18 Continetal a dokładnie ContiSportContact 3 

chciałbym cos innego i wpadłem na ogłoszenie w fajnej cenie z 2015 r Hankooka co powiecie na takie?

http://allegro.pl/4x-hankook-ventus-v12-evo-225-40-18-92y-15r-90-i7058423206.html#thumb/7

Felgi pojadą do renowacji :)  ale są to chyba 8J

 chyba ze może lepiej 235/40/18 ? niż 225..?

IMG_4133.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen NFera to fajna budżetowa opcja ale... Jeśli jesteś w stanie wydać więcej o kilkadziesiąt złotych to zobacz sobie Toyo: https://www.abmoto.pl/toyo-proxes-sport-215-40-r18-89y-p97636  Bardzo dobrze trzymają się drogi jak jest mokro. Wadą jest to, że jednak nie są zbyt ciche ( moim zdaniem sprawa drugorzędna). Patrząc na parametry nfery jest ona w sumie jednak głośniejsza, wiec jak rozumiem do zaakceptowania dla Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jako , że się zbliża sezon letni i nadszedł czas zakupu opon letnich potrzebuje waszej pomocy koledzy w doradzeniu :) Z oponami wcześniej nie miałem wiele do czynienia, ponieważ we wcześniejszym samochodzie Audi A3 1.6 posiadałem nowe letnie opony firmy kleber dynaxer hp3 w rozmiarze 195/65/15 i szczerze jakiś przygód z nimi nie miałem. Jakiś czas temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Audi A4B7 1.8T QUATTRO. Na początku powiem , że przeczytałem 20 stron wstecz jakie opony polecacie i mam dylemat. Zaobserwowałem jakich opon lepiej nie kupować są to hoonkok i dunlopy na swoje pękania. Na początku mój typ był właśnie na marki DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR Performance, PIRELLI CINTURATO P7 podobne strasznie szybko się oponki ścierają na swoją miękkość gumy co za tym idzie są podobne bardzo dobre podczas prowadzenia samochodu. Czego potrzebuje opon w rozmiarze 205/55R16, które dadzą mi dużo bezpieczeństwa na drodze w różnych warunkach pogodowych oraz w miarę możliwości oby ich żywotność była dość długa chociaż z 5 lat. Samochodem robiłem w sezonie letnim około 8 tyś km głownie małe miasto i trochę dróg ekspresowych. Bardzo proszę o pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gacekkstb napisał:

Zaobserwowałem jakich opon lepiej nie kupować są to hoonkok

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Ventus Prime

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...