Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, MICKY74 napisał:

Witam!

Mam podobny problem - mianowicie wybór letnich opon .. Po pierwsze - do 17 stek - bardziej 215 45 czy 225 45? ... Po drugie, które wybrać (założyłem rozmiar 17/45/215) - Opony Dunlop Sport Maxx RT 2 215/45 R17 429 zł / szt, Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 215/45 R17 407 zł / szt  czy Opony Pirelli P7 Cinturato 215/45 R17 403 zł/ szt? A może ktoś przerobił już ten temat i coś podpowie? .... Samochód Audi A4 B Sedan ...Pozdrawiam
 

Jest tak jak pisze @wampir również uważam że to nieodpowiedni rozmiar. "Podręcznikowo" powinno być 215/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2018 o 21:43, David napisał:

logistykaopon.pl  ceny lepsze niz na oponeo

Faktycznie ceny znacznie ciekawsze niż na popularnym Oponeo. Różnice sięgają kilkudziesięciu złotych na oponie. Niby wszystko fajnie tylko gdzie jest haczyk? Ktoś zamawiał od nich opony? Oferowane opony są "świeże" czy może mają już kilka wiosen spędzonych w magazynie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Onyks napisał:

Faktycznie ceny znacznie ciekawsze niż na popularnym Oponeo. Różnice sięgają kilkudziesięciu złotych na oponie. Niby wszystko fajnie tylko gdzie jest haczyk? Ktoś zamawiał od nich opony? Oferowane opony są "świeże" czy może mają już kilka wiosen spędzonych w magazynie..?

ja nie zamawialem....

pamietam tylko ze kiedys ktos z forum polecal ta strone i to w tym watku.

miejmy nadzieje ze nie ma haczyka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam problem z wyborem opon letnich. Na rynku jest bardzo duży wybór, każdy poleca inne. Potrzebne mi opony na felge 17 cali 235/45. Fundusz do 2tyś, i nie wiem jakiej firmy szukać. Continental? Pirelli? Jakie będą najlepsze w tej cenie tak by nie zużywaly się szybko miały przyczepność itp. Na co patrzec przy wyborze? Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Onyks napisał:

Faktycznie ceny znacznie ciekawsze niż na popularnym Oponeo. Różnice sięgają kilkudziesięciu złotych na oponie. Niby wszystko fajnie tylko gdzie jest haczyk? Ktoś zamawiał od nich opony? Oferowane opony są "świeże" czy może mają już kilka wiosen spędzonych w magazynie..?

No właśnie - patrzyłem na ich ofertę i mają opony z 2016 roku po cenie o 30 zł. taniej za sztukę od oponeo :) ...  A co do rozmiaru - patrzyłem na kalkulatorze i w modelu Audi A4 B7 w Sedanie pokazuje 215/45/17 jako opcja ... Jesteście pewni, że powinno być 215/50/17? ... Pozdrawiam

http://furora.tv/artykul/689-audi-a4-b7-jakie-opony-pasuja-do-tego-auta

Edytowane przez MICKY74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ori to 235/45/17 a jej idealnym zamiennikiem jest 215/50/17 który polecam wszystkim, którzy nie chcą szeroko i wolą większy komfort.

Mam takowe i sobie chwalę.

Żadne 215/45 bo to rozmiar z d*py wyjęty ale.............. chcesz to zakładaj.

Tylko potem nie pisz że ci coś źle FIS i licznik podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ori to 235/45/17 a jej idealnym zamiennikiem jest 215/50/17 który polecam wszystkim, którzy nie chcą szeroko i wolą większy komfort.
Mam takowe i sobie chwalę.
Żadne 215/45 bo to rozmiar z d*py wyjęty ale.............. chcesz to zakładaj.
Tylko potem nie pisz że ci coś źle FIS i licznik podaje.
Watpie ze ori rozmiar to 17" raczej 16" większość aut z fabryki wyjeżdża na 16 w tamtych latach oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori to znaczy polecany przez fabrykę do danego modelu auta.

I nie cytuj całej mojej wypowiedzi bo to bez sensu i temat staje się nieczytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić opony LANDSAIL ls 588 UHP użytkuję od roku. cena do jakości znakomita. Opony doskonale spisują się na suchym jak i mokrym asfalcie, zużycie bieżnika minimalne, nie hałasują. Najlepsze opony jakie miałem. Innie markowe zawsze miały jakieś mankamenty: albo sliskie na mokrym (michelin) albo głośne(pirelli) czy zjechane do zera po półtora roku (nankang)

https://www.oponeo.pl/model-opony/landsail-ls588-uhp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład takie opony: http://allegro.pl/4x-continental-premiumcontact-6-235-45-r17-94y-i7143062806.html

Będą dobre? ktoś takie może użytkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Vexart napisał:

Na przykład takie opony: http://allegro.pl/4x-continental-premiumcontact-6-235-45-r17-94y-i7143062806.html

Będą dobre? ktoś takie może użytkuje?

Śmiało możesz kupować. Conti to górna półka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie dobry wybór? Czy da się może coś znaleźć w tej cenie lepszego? Pirelli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latał ktoś dłużej na tych dębicach UHP 2? Opinie bardzo dobre, parametry też, cena znacznie niższa niż u konkurencji. Właśnie się zastanawiam nad fajnymi oponkami w rozmiarze 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, munatung napisał:

Latał ktoś dłużej na tych dębicach UHP 2? Opinie bardzo dobre, parametry też, cena znacznie niższa niż u konkurencji. Właśnie się zastanawiam nad fajnymi oponkami w rozmiarze 17.

Ja osobiście polecam Uniroyal Rainsport 3. Oponka w spoko cenie, bardzo dobrze trzyma na mokrym i do tego świetnie wygląda. Mam dwie i na sezon letni wpadną kolejne dwie do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecę Uniroyal Rainsport 3-w zeszłym roku zakładałem komplecik i nie mam zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MaTeo85 napisał:

Ja osobiście polecam Uniroyal Rainsport 3. Oponka w spoko cenie, bardzo dobrze trzyma na mokrym i do tego świetnie wygląda. Mam dwie i na sezon letni wpadną kolejne dwie do kompletu.

Jaki przebieg masz zrobiony na tych dwóch i jak bieżnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, k232 napisał:

Jaki przebieg masz zrobiony na tych dwóch i jak bieżnik ?

mniej więcej z 10 - 12 tyś km, nie mierzyłem ani przed założeniem ani po sezonie głębokości więc ciężko powiedzieć czy coś się wytarło ale na oko wygląda jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...